Ultima emblema a Stelei vectorizata, emblema din perioada CCA-ului, aceasta a fost emblema clubului intre 1950 si 1961.
Asupra acestei embleme trebuie discutat putin fata de culorile utilizate, in versiunea oficiala, adica cea expusa in sectiunea embleme din muzeul clubului, emblema apare pe albastru. In alte versiuni am vazut ca este preferat rosul, de unde au aparut cele 2 versiuni nu stiu, eu personal inclin sa cred ca emblema normala este cea cu albastru intrucat albastru era in vremea respectiva culoare oficiala a echipamentului. Jucatorii CCA-ului aveau echipamentul in culorile steagului national in acea perioada.
Poate cineva mai avizat sa ne explice cum stau lucrurile, cred ca parerea lui Andrei Sava sau Virgil aduc lamuririle necesare.


Mai jos este o varianta a emblemei din perioada 1974-1991
