FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Filmulete Ultra`

«1234523»
AcMilan1402.02.2007 23:48
bai acmilan14,te rog in numele tuturor,nu mai vbi ca si cum esti milanist(locuitor al orasului) si nu mai vbi ca si cum te-ai duce meci de meci in Peluza Sud de pe giuseppe meatza.las-o dreq de treaba.esti pe siteul Stelei nu al lui ac Milan.revino-ti baiete.

 

Eu nu inteleg de ce mereu tu te bagi aiurea in discutie? Eu nu am vb ca si cum as fi de acolo.Vb despre tifoseriile din afara. Eu in primul rand sunt STELIST! Abonat in Ghencea(Peluza Nord)deci dupa cum spuneam aici este vorba de alt subiect! Am observat mereu criticiile tale!Nu ca ai avea ceva cu mine...dar la multi faci acelasi lucru! omul posteaza ceva si tu te iei de el ca a scris gresit nu stiu ce cuvant sau ca nu a pus virgula.Ai vreo problema? daca ai ceva de zis spune... daca nu, numai bine!

verdichio02.02.2007 23:58

AcMilan14 catzi ani ai? Faci parte din vreo brigada ?

verdichio03.02.2007 00:05

http://mediacenter.corriere.it/MediaCenter...dd-0003ba99c53b

 

filmari de la fatza locului

 

 

Tragedie la meciul Catania – Palermo

A fost ucis un politst

A murit un inspector sef in varsta de 38 de ani din Catania, lovit in fata de o petarda artizanala in timpul ciocnirilor intre suporteri. Un alt agent se afla in stare critica. Peste 100 de oameni sunt raniti. Sambata si duminica jocurile din toate diviziile sunt suspendate.

Catania, 2 februarie 2007. Catania – Palermo, derbyul sicilian care se juca in deschiderea etapei a 22-a din Serie A, terminat cu Victoria oaspetilor cu 2-1, scrie un nou capitol negru al fotbalului Italian. Un agent al departamentului mobil al politiei din Catania a murit in timpul ciocnirilor dintre fortele de ordine si fanii Cataniei in timpul derbyului cu Palermo. Agentul se pare ca a fost lovit in fata de o petarda artizanala. Conform ultimelor stiri un alt politest se afla in stare deosebit de grava.

Victima este inspectorul sef Filippo Raciti in varsta de 38 de ani. Decesul agentului a fost confirmat si de catre surse judiciare, procuratura din Catania a deschis o ancheta pentru a stabili ce s-a intamplat cu exactitate. Din cate se pare, incidental a avut loc in afara stadionului in timp ce fanii lui Palermo intrau in stadionul Massimino. Fortele de ordine au incercat sa se interpuna intre cele doua grupuri de ultrasi. Agentul a fost transportat de urgenta la spitalul Garibaldi, unde starea sap area foarte grava. Incredibil este si bilantul incidentelor, se pare ca sunt mai mult de 100 de raniti la spitalul Garibaldi, insa nici unul nu are viata pusa in pericol. Spitalul a declarat starea de urgenta. Intre timp, federatia a hotarat in urma unei sedinte de urgenta sa suspende maine, duminica si luni meciurile din toate diviziile, in timp ce restul disciplinelor sportive isi continua activitatea.

Ca detaliu paradoxal, partrida a inceput cu un minut de reculegere in memoria lui Ermanno Licursi, official al echipei Sammartinese, mort sambata in timpul unei batai pe stadionul Luzzi, la sfarsitul partied impotriva echipei de divizie a 3-a, Cancellese.

Sub stare de soc – "Mi se spune ca un politest a murit, sa vorbesc despre fotbal e practice inutil. Dupa aceasta intamplare am terminat, ma retrag din lumea fotbalului" a declarat pentru postul Sky administratorul delegate al Cataniei, Pietro Lo Monaco. "Nu ma regasesc in toate aceste lucruri" a mai subliniat oficialul Cataniei. "Am iubit cu intensitate fotbalul, dar ceea ce se intampla acum mi se pare absurd."

Nu se poate sa dureze – " Sunt foarte dezamagit, nu se poate sa se continue in felul asta" a declarat antrenorul lui Palermo, , Francesco Guidolin. "Noi nu steam nimic, eram in asteptarea stirilor, ne-am retras de pe teren pentru ca nu se mai putea respire. Daca nun e intra in cap faptul ca fotbalul este un sport nu se mai poate trai in lumea fotbalului. Ceea ce s-a intamplat in aceasta seara este o ofensa adusa sportului si unui oras frumos si civilizat cum este Catania. Nu se poate ca situatia sa continue in felul acesta daca nu revenim la anumite valori. Victoria sau infrangerea era in joc, nu se putea intampla schimba o zi atat de nefasta pentru sport insa. Sunt multumit pana cand e vorba de momentul jocului. Am castigat in final, ceea ce ne multumeste pentru ca suntem oameni de sport si asta este meseria noastra, dar daca ne uitam inapoi traim o senzatie de o tristete incredibila. Ne-am gandit si sa nu mai jucam de acum incolo, am vorbit cu oficialii mei, dare u sunt antrenorul lui Palermo sin u pot sa iau anumite decizii. Oricum, idea e ca nu trebuia sa se intample ceea ce s-a intamplat." a conchis antrenorul lui Palermo.

 

Se pare ca inspectorul era in masina si catenezii au aruncat o petarda in masina ... Suporterii din Palermo nu au iesit inca din stadion la 23.00 ora Italiei... Etapa a fost amanata... Deja s-au anuntat legi severe... 70 de raniti in urma incidentelor, majoritatea carabinieri...

 

Primele arestari - fortele de ordine au efectuat 9 arestari, 4 dintre retinuti fiind minori. Aproape toti sunt ultrasi ai lui Catania retinuti in timpul incidentelor, aceasta este pozitia procuraturii republicii.

 

Dinamica faptelor - se pare ca sosirea fanilor lui Palermo la stadion tocmai la inceputul reprizei secunde cand scorul era 1-0 pentru Palermo a declansat reactia furibunda a unor fani ai lui catania care si-au asteptat adversarii in afara stadionului. fortele de ordine care au escortat autocarele venite din Palermo s-au interpus pentru a evita contactul intre cele doua tifoserii, dar si dupa intrarea in stadion a fanilor echipei oaspete ultrasii Cataniei au continuat razboiul, lansand fumigene si petarde artizanale in directia palermitanilor. Una din aceste petarde l-a lovit pe inspectorul sef Filippo Raciti.

AcMilan1403.02.2007 00:35
AcMilan14  catzi ani ai? Faci parte din vreo brigada ?

 

am 16 ani si in momentul actual nu fac parte din nici o brigada.

albanezul03.02.2007 09:59

se vede..si ma iau de lume pt am motiv.

CebaLaur03.02.2007 21:23

Am aflat de la niste persoane care locuiesc in Italia ca ar fi fost niste stiri la TV acolo cum ca vor fi suspendati de fifa la urmatoarele competitii internationale.Cred ca vor urma astfel de masuri luate si de UEFA.Ceva de genul masurilor care s-au luat impotriva Angliei.

CebaLaur03.02.2007 21:34
Corect. Cea mai tare peluza Franta e la Bastia, Testa Mora.

 

 

 la meciul cu PSG

 

8O
AcMilan1404.02.2007 00:22
se vede..si ma iau de lume pentru am motiv.

 

dar motive de a se lua altii de tine n-au!? :twisted: sincer eu nu am vazut nici un post de al tau sa aibe legatura cu topicul!

CebaLaur04.02.2007 01:26

:))

poate puneti niste video decat sa o ardeti cu

"masina mea e mai frumoasa/ba a mea e mai frumoasa/ba a mea ca e rosie/ba a mea ca e rosie si verde"

Imi aduc aminte de copilarie contra-zicerile astea

verdichio04.02.2007 03:10
 :))

poate puneti niste video decat sa o ardeti cu  

"masina mea e mai frumoasa/ba a mea e mai frumoasa/ba a mea ca e rosie/ba a mea ca e rosie si verde"

Imi aduc aminte de copilarie contra-zicerile astea

 

super tare

verdichio04.02.2007 03:55

Giulianova-Teramo 2005/06

 

Lecce - Bari 2006/07

 

Am o admiratzie fantastica pt aceest jucator(ultras)

 

Paulo Di Canio

 

http://www.youtube.com/watch?v=8-AzMdTs_t0...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=2-BxJeAqCNk...related&search=

http://www.youtube.com/watch?v=qomfbQAA774

albanezul04.02.2007 09:44
se vede..si ma iau de lume pentru am motiv.

 

dar motive de a se lua altii de tine n-au!? :twisted: sincer eu nu am vazut nici un post de al tau sa aibe legatura cu topicul!

uita-te mai bine copile..

gone04.02.2007 09:54

verdichio, sincer nu va inteleg admiratia pt Di Canio. Ma rog, fiecare are dreptul sa creada ce vrea. Dar pentru mine altii sunt eroii fotbalului. De exemplu (parca am mai pus filmul asta pe alt topic) Gianluca Signorini, capitanul celor de la Genoa, care a stat si a ajutat echipa cand era in dificultate. Spre deosebire de Di Canio care a plecat in Anglia. Signorini a suferit de Lou Gehrig's disease, o boala care te paralizeaza. In onoarea lui Genoa a retras numarul 6.

 

verdichio04.02.2007 13:30

pai vezi ca di canio e o poza cand e la intrventzi cu aia de la IRR in 87 deaia am o mare admiartzie pt el ca omu era jucator si mergea la interventzii ,plus ca el e abonat la fototifo ...cred ca pe nici un jucator din tara asta nul intereseaza galeria sau de ultrashi

AcMilan1404.02.2007 13:45

Totti! AM auzit ca la roma a fost si junior,sef de galrie,jucator! Este la roma de o viata.Iar ca jucator nu se compara cu di canio

CebaLaur04.02.2007 19:32

Se pare ca s-a gasit alta tema pe care sa se creeze discutii interminabile :x

 

Asta a fost primul video pe care l-am vazut cu sbn 74 si mi-au placut f. mult,mai ales felul in care canta.Spre rusinea mea nu stiam aproape nimic de ei si nici de echipa pana acum ceva timp.

Nu inteleg de ce calitatea imaginii este asa de proasta pentru ca am intrat la ei pe site (acum e "revizie") si am luat filmul de acolo care avea o calitate mult mai buna.

 

http://www.youtube.com/watch?search=&mode=...d&v=AEqEaRi0geI

 

Apropo acmilan14,daca totusi vrei sa-l contrazici in legatura cu Di Canio (ce injuraturi si-a luat cand a venit cu west ham in Ghencea :D )puteai sa pui si niste video cu jucatorul care-l respecti cel mai mult.Din cate stiu totti nu a fost sef de galerie,a crescut la as roma de la juniori si a fost activ si in peluza (poate stie cineva mai bine)

AcMilan1404.02.2007 21:26

Interesante filmulete :)

 

Criterile mele sunt altele Baresi,Maldini jucatori care joaca de o viata la un club. Chiar si totti del piero etc. Faza cu di canio parca ar fi ceva la moda toata lumea di canio... irr! Nu ca as avea ceva cu el dar totusi a jucat mai mult pe la alte echipe decat la lazio.

 

Vor vedea italienii ce va fi la anul cand va reveni napoli,genoa poate in vitorul apropiat si hellas

gone04.02.2007 22:27

Hellas nu cred. Ei mai mult ca sigur se duc in C. Doar o minune ii mai poate salva.

CebaLaur04.02.2007 22:59
verdichio06.02.2007 00:38

ASD Barletta - Montalbano

Dinamo HAJDUK

Butei a Rimini - 18/11/2006

Ultras Nürnberg Saison 05/06

 

south winners 2003-2004

Supporters Marseillais
CebaLaur06.02.2007 11:38

Cata libertate au unii :x

Dinamo HAJDUK
noname_fu07.02.2007 16:15

 

 

 

verdichio08.02.2007 23:00

grecii sunt tari ...sunt foarte fanatici ..cand se joaca Olimpiakos-Panatinaikos suporteri oaspetzi nu fac deplasarea deoarece mereu la fiecare derby era cate un mort sau multzi gravi ranitzi

greco09.02.2007 05:57
grecii sunt tari [...] la fiecare derby era cate un mort

 

8O cred ca unii nu va dati prea bine seama de lucrurile pe care le spuneti...

axl2309.02.2007 08:45

eu cred ca isi dau seama ce spun dar nu constientizeaza gravitatea faptelor despre care vorbesc. intradevar, grecii sunt tari. sau erau tari cand stopau orice conflict armat pe durata desfasurarii olimpiadelor. sau sistemul lor cronologic era calculat in functie de olimpiade.

«1234523»