FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Victor Piturca

«123»
TURKU30.05.2010 09:30
:hmmm: Hai Piti ne aduci titlul 24 steagro :beer2:
sabin130730.05.2010 09:59

¨Tocmai pentru că si-l doreste extrem de mult pe banca Stelei, Becali vrea să-i facă pe plac fostului selectioner. Nu mai deschide deloc subiectul legat de noul antrenor, nu mai raspunde atat de des la telefon si acceptă foarte greu interventiile in direct la posturile TV.¨ :sick:

 

Daca Piturca tot vrea sa schimbe ceva la Steaua sa-l schimbe pe gg. Schimbarea bucatarului, magazionerului si a oamenilor de la birouri inseamna fix apa de ploaie. Refuz sa cred ca e atat de redus incat sa-si imagineze (si el) ca va putea face loc pe termen lung profesionalismului langa cioban. Si cand zic termen lung ma gandesc la cel putin 6 luni, nu la cativa ani. Sau poate ca doar a vazut loc de niste combinatii, de niste bani.

 

 

blindica31.05.2010 08:28

Eu unul nu-l pot contesta pe Piturca,in ciuda opozitiei fata de cioban.Poate sunt iar doua lucruri in antiteza,dar Piturca este una din gloriile clubului de fotbal,om care a muncit pt a lasa palmaresului acestui club ceea ce putine cluburi din lume au : Cupe interne,campionate si Cupa Campionilor Europeni.Plus ca,este antrenorul revirimentului de la inceputul anilor 2000,realizand o baza pentru crearea unor performante care,si acelea,ne-au bucurat,trebuie sa recunoastem.Dupa aceea,istoria scrisa de-a lungul timpului cu ciobanul si nepotismul sau preluand tot mai mult din miscarile de la club,este de contestat.Dar Piturca,in niciun caz.Iar daca cineva il contesta pe Mourinho ca stil de joc,atunci poate sa-l conteste si pe Piturca.Ma refer aici la sistemele defensive f stricte,f bine organizate,ermetice,care in timp se concretizeaza prin aparari dintre cele mai bune,bineinteles,fiecare la scara materiala disponibila din bugetele cluburilor pe care acestia le reprezinta.

Daca Piturca nu vine,este un motiv in plus de a-l contesta pe cioban.

«123»