FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatorul Anului 2006

«123»
Andreea stelista21.12.2006 08:06

Ierarhia laureatilor a fost stabilita în urma voturilor cititorilor primului cotidian de sport din tara

 

sursa:prosport

 

macar aceste premii s-au dat pe baza voturilor cititorilor, nu aiurea cum s-au dat celelalte

Phire21.12.2006 18:18
Nicolae DICĂ este jucătorul anului 2006 în Ancheta Gazetei

Voturile pentru Ancheta Gazetei Sporturilor veche de 40 de ani, au fost date de cititori, antrenori, preşedinţii şi căpitanii de echipă din Liga 1 şi de redactorii Gazetei. Fiecare grup de votanţi a contat în proporţie de 20% în calcularea superlativelor anului. Pe gsp.ro şi la telefonul pus la dispoziţia cititorilor s-au înregistrat peste 94.000 de voturi. În urma voturilor dumneavoastră Nicolae DICĂ a fost desemnat JUCĂTORULUI ANULUI 2006.  

 

Tot ca o reparatie morala pentru Di Canio :)

 

Antrenorul anului a iesit Olaroiu, iar deceptia anului, Carlos.

Virgil21.12.2006 18:21

Toti 3 de la noi !

Lavy_*_21.12.2006 18:25

In concluzie: :arrow: Steaua le are pe toate!

Phire21.12.2006 18:32
Toti 3 de la noi !

 

Bine, cred ca suntem toti de acord ca am fi preferat sa nu fi fost nevoie sa primim premiul si la ultima categorie :lol:

Virgil21.12.2006 18:35

Mie mi se pare haios.

Nu-ti face probleme,s-a vazut si la case mai mari.

EuroSTELIST25.12.2006 23:07

Fraților, mie sincer cuplul Adișor și Consuelo îmi aduce aminte izbitor de mai nou celebrii Columbeni...însã dacã ar fi sã împãrțim familia Mutu în douã, pe de-o parte persoana cu mai multã influențã și putere (bine, evident cã mã refer pe plan internațional) și pe de altã parte gâsculița hidrocefalã cu trompeta mult mai mare decât e cazul, stimabilul nostru atacant de la Naționala lu' nea Mirciulicã ar trebui poreclit "Moni" :lol: :lol: :lol:

Captain RedBlue26.12.2006 19:16

Intr-o declaratie pe care am vazut-o reluata la mai multe televiziuni in aceasta seara, presedintele LPF, Mitica Dragomir, sustine ca ancheta care l-a desemnat pe Nicolae Dica jucatorul anului 2006, nu ar fi obiectiva, fiind influentata in mare masura de subiectivismul ziaristilor si de faptul ca Steaua are cei mai multi suporteri... 8) ... Ca nu ar fi un termen de comparatie intre Chivu, Mutu sau alti jucatori care activeaza in alte campionate, si Dica al nostru`. Si mai spunea el ca diferenta se vede cel mai bine pe piata transferurilor.

Chiar asa nea Mitica? Oare chiar nu stii sau doar te prefaci ca voturile au fost date nu numai de catre ziaristi si suporteri, ci si de catre aproape toti presedintii, antrenorii si capitanii echipelor din Liga I...Adica cei mai in masura sa aprecieze acest lucru... Cat despre partea cu termenul de comparatie pe piata transferurilor, mai lasa-ne ca stim noi cine stabileste aceste preturi si cat de reale sunt ele! Hai ca-mi esti simpatic! ..................... :lol:

cyril_thereau17.01.2007 17:38

chiar nu merita Mutu...pe cand n.Dica se distra cu ucranienii in UCL, si marca goluri de generic, el na..era golgeter in seria A, trebuie sa recunoastem asta...dar chiar nu merita.

c.ronaldo1717.01.2007 19:28

cine o fi votat zicu ? =))))))

Lavy_*_18.01.2007 11:16

CU zicu? probabil ca rapidulet... :D

n3olitik01.03.2007 19:00

pe cand dicanu nostru reusea dubla cu Dinamo Kiev,Mutu se chinuia sa scape de la retrogradare...offff ce ma enerveaza Mutu asta

n3olitik01.03.2007 19:00

si de parca nu era de ajuns ca nu i s-a acordat lui Dica titlul de jucatorul anului in Romania, a fost ales alaturi de Claudiu Niculescu jucatorul anului in campionat! :twisted:

«123»