FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Jucatorul Anului 2006

«123»
c.ronaldo1709.12.2006 07:10

Dupa parerea mea, Nicolae Dica(Steaua) este de departe cel mai bun jucator roman al acestui an... sa ne amintim de golurile cu Herenveen, Midllesbrough, Kiew, Lyon si in campionat.....

Lavy_*_09.12.2006 07:12

Normal ca Nicolae Dica

El Nino_909.12.2006 07:27

Dica :D

ce cauta zicu si Mazilu la cel mai bun fotbalist roman ? :roll:

mergea un Goian, Ghionea sau d. Coman de la crapid :)...nu amaratu' ala de zicu sau Mazilu care a fost mai mult accidentat...parerea mea

I.N.Money09.12.2006 07:34

Dica bineinteles,dar sunt aproape sigur ca se va repeta situatia de anul trecuta si il vor alege iar pe Mutu :roll:

redandblue09.12.2006 08:05

cum dracu sa fie ales jucatorul anului ratatul ala de Mutu...?

Dica e de departe cel mai bun jucator roman al ultimilor ani...Dica a dat 4 goluri in UCL...a jucat semifinala UEFA...a c?stigat titlul cu Steaua...a dat 30-40 de goluri

cristian01409.12.2006 08:52

Nicolae Dica ! Pentru noi nu incape indoiala, doar pentru altii din pacate. Probabil ca nu va obtine titlul acesta pentru ca s-ar incinge spiritele la javre si la subpodari.

Pentru decarul nostru ar fi un premiu meritat, si binevenit. Cu siguranta i-ar ridica moralul afectat de problemele familiale legate de tatal sau.

Respect Dica !

forever_STEAUA09.12.2006 09:01

O intrebare foarte logica pe un forum al suporterilor stelisti... :roll:

Phire09.12.2006 09:20

Dica, fara discutie.

 

Pe 2 si 3 i-as pune pe Marica si pe Chivu, pentru ca au avut si ei un an foarte bun.

 

Ar fi strigator la cer sa fie ales Mutu din nou :evil: Desi n-ar fi prima oara...asta si cand nu a jucat, a luat premiul asta :evil: (nu c-ar avea vreo legatura cu relatia dintre el si Nicu Gheara... :roll: )

Andreea stelista09.12.2006 09:51

Nicolae Dica bineinteles. dica10

Virgil09.12.2006 12:10

Dica,fara drept de apel.

Golgheter in campionat,CL si echipa nationala.O semifinala de Cupa UEFA jucata,participant in CL si in preliminariile Campionatului European,de doua ori omul meciului in grupa e a CL,etc,etc.

 

1.Dica

mircea_zion09.12.2006 12:22

RONALDICA !!!!!! dica10 dica10

c.ronaldo1710.12.2006 07:36

Dupa ce a luat cannavaro, acum nu mar mira sa ia Mutu din nou...

Bogdan4Steaua11.12.2006 04:01

Sa analizam putin candidatii pentru jucatorul anului:

 

1 Nicolae Dica(2006):

 

Performante:

 

a. Cupe Europene

Semifinala Cupei UEFA(3 Goluri in 2006 - 6 goluri in editia 2005/2006).

 

Locul 3 cu Steaua in Grupele Champions League editia 2006/2007(5 goluri in total - 4 goluri in faza grupelor).

 

Golgheterul grupei E(Lyon, Real Madrid, Steaua si Dinamo Kiev) alaturi de Van Nistelrooy cu 4 reusite.

 

De trei ori declarat de UEFA.com omul meciului in partidele din grupe: Dinamo Kiev - Steaua(1-4), Steaua - Dinamo Kiev(1-1) respectiv Lyon - Steaua(1-1).

 

b. Competitii interne

Campion cu Steaua in sezonul 2005/2006(7 goluri in 2006 - 15 goluri in editia 2005/2006).

Castigator al SuperCupei Romaniei editia 2006 cu Steaua.

Vicecampion de toamna cu Steaua in sezonul 2006/2007(10 goluri).

 

c. Echipa nationala

5 meciuri - 2 goluri marcate impotriva Albaniei respectiv Ciprului.

 

 

 

2. Cristian Chivu(2006):

 

a. Cupe Europene

Optimile Cupei UEFA sezonul 2005/2006(0 goluri).

Locul 2 cu AS Roma in Grupele UCL editia 2006/2007(0 goluri) - calificat in optimi.

 

Nu a fost declarat omul meciului in nici una dintre cele 6 partide din faza grupelor.

 

b. Competitii interne

Vicecampion in Italia dupa ce Juventus, Milan si Fiorentina au fost depunctate - initial locul 5(2 goluri in editia 2005/2006).

In prezent locul 2 in Italia(0 goluri).

 

c. Echipa nationala

6 meciuri - 0 goluri.

 

 

 

3. Claudiu Niculescu(2006):

 

a. Cupe Europene

Calificat in primavara europeana cu Dinamo din cadrul grupelor Cupei UEFA(10 goluri in total - 4 in grupele Cupei UEFA).

 

Omul meciului in partida Dinamo - Leverkusen(2-1).

 

b. Competitii interne

Locul 3 in sezonul 2005/2006(7 goluri in 2006 - 12 reusite in editia 2005/2006)

Campion de toamna cu Dinamo in sezonul 2006/2007(7 goluri).

 

c. Echipa nationala

2 meciuri - 0 goluri.

 

 

4. Ciprian Marica(2006):

 

a. Cupe Europene

 

Saisprezecimile Cupei UEFA editia 2005/2006(1 gol in 2006 - 3 goluri in total).

Locul 3 cu Sahtior Donetsk in Grupele Champions League editia 2006/2007(4 goluri in total - 2 goluri in faza grupelor).

 

Declarat de UEFA.com omul meciului Sahtior - Olimpiakos(2-2).

 

b. Competitii interne

Campion cu Sahtior in sezonul 2005/2006(3 goluri in 2006 - 5 in editia 2005/2006).

Vicecampion de toamna cu Sahtior sezonul 2006/2006(4 goluri).

 

c. Echipa nationala

4 meciuri - 3 goluri.

 

 

5. Adrian Mutu(2006):

 

a. Cupe Europene

Sferturile Ligii Campionilor editia 2005/2006(0 goluri in 2006).

 

b. Competitii interne

Campion cu Juventus in editia 2005/2006(titlu retras ulterior datorita meciurilor trucate - 7 goluri in editia 2005/2006).

In prezent locul 16 in Italia(7 goluri).

 

c. Echipa nationala

6 meciuri - 3 goluri.

Virgil11.12.2006 04:16

Degeaba.Astia l-au anuntat pe Mutu.Traiasca mafia ! Le e teama de Nicu Gheara,ca-i are la mâna pe toti.

 

Pâna la urma poate ca nu e mafia si asa trebuie sa fie.Pentru ca Dica e la primul lui an fructuos,Mutu are un spate mai relevant.

 

Totusi Dica a realizat comportari bune cu o echipa româneasca si cu echipa Romaniei.

Mutu numai cu echipa nationala.

Ce ne intereseaza ce face el in Italia.Zau ca e o prostie sa oferi premiul pentru cel mai bun jucator român,unuia care nu joaca in Romania.

Bogdan4Steaua11.12.2006 06:01

Am postat aceasta statistica pentru a putea face o comparatie. Parerea mea este ca "pupam prea mult in fund"(scuzati-mi expresia) stranierii.

 

Mutu este important pentru echipa nationala, insa anul acesta nu este nici macar in Cupa UEFA, iar in campionat, desi a marcat 7 goluri echipa sa nu a remontat handicapul din start pentru a ajunge macar pe un loc de cupa europeana. Este considerat unul dintre cei mai buni atacanti din Serie A in conditiile in care Juventus e in B si Milan merge penibil. Singurele echipe cu traditie care conteaza in acest sezon in Italia sunt Inter si Roma.

 

Chivu nu impresioneaza cu nimic, de 3 ani e dat tranferat la o gramada de cluburi(Barcelona, Real, Milan, etc.) dar nu pleaca nicaieri. Evolutiile sale nu sunt constante iar in cel mai recent meci, cel cu Lazio(pierdut cu 3-0), Chivu a fost printre cei mai slabi de pe teren.

 

Niculescu este jucatorul anului doar in ochii lui Borcea. Degeaba ne arunca praf in ochi cu 10 goluri in UEFA in conditiile in care 6 dintre ele sunt marcate in preliminarii contra unor bucatari gen Hibernians. La echipa nationala nu are nici o realizare notabila.

 

In opinia mea singurul concurent serios pentru Dica ar fi Ciprian Marica de la Sahtior, dar stelistul este superior din toate punctele de vedere, inclusiv statistic vorbind.

 

Topul in opinia mea:

 

1. Dica

2. Marica

3. Mutu

4. Niculescu

5. Chivu

c.ronaldo1711.12.2006 09:25

Si ce a facut Niculescu la nationala? Eu nu la-s baga pe el acolo... mai degraba Chivu pe 4 si Mazilu pe 5...

 

@Bogdan4Steaua

 

Cand a dat Dica gol cu Bulgaria?

ManiaCU11.12.2006 09:48

Ce cauta Zicu acolo :lol: ... sau asta-i un fel de ironie la adresa lui. Dica chiar merita sa fie jucatorul anului. Ar fi culmea sa iasa Mutu din nou .

Bogdan4Steaua11.12.2006 10:58
@Bogdan4Steaua

 

Cand a dat Dica gol cu Bulgaria?

 

Am remediat situatia. Greseala mea. Era vorba de Cipru.

radooku_steaua11.12.2006 11:37

Cine l'a votat frate pe Zicu ? :lol: :lol: :lol:

redandblue11.12.2006 12:02
Ce cauta Zicu acolo  :lol:  ... sau asta-i un fel de ironie la adresa lui. Dica chiar merita sa fie jucatorul anului. Ar fi culmea sa iasa Mutu din nou .

cred ca este o greseala...zicu este primul nominalizat la "trompeta anului"

Lavy_*_11.12.2006 12:07

@ radooku_steaua Probabil ca rapidulet :lol:

Bogdan4Steaua11.12.2006 12:07
Cine l-a votat frate pe Zicu ? :lol:  :lol:  :lol:

 

Stelist cu siguranta nu era. Dinamovist sigur nu pentru ca Zicu e considerat acum tradator. Rapidistii sunt exasperati de ratarile acestuia deci si aceasta varianta este exclusa. Ramane o singura explicatie: a intrat jucatorul si s-a autovotat. ;)

vlad7511.12.2006 13:42

Am privit cu detasare Top Rusinica transmis de B1tv

Cel mai buna conducator Cristi Borcea...

mai avea putin si-i dadeau lacrimile de "i"emotie.Mai bine ii inmanau diploma de bac luata pe la 30 de ani in Fierbinti(nimeni nu l-a vazut in acel liceu).

Corpodean ...a"l"bitrul anului.

Cascadorii rasului!!

am revazut Magazin Duminical,doar ca e luni si pe alt post,decat tvr.

Dca se facea o premiere pt fiecare categorie ar fi fost,sigur,castigatoriNiculescu la cel mai frumos,cel mai neaufumat kaizer:Lupescu,cel mai fancy,trendy si coll porno-star:Prunea,cel mai mare iluzionist:Gigiii Netoiu(varianta damboviteana a lui David Blaine,care face cascadorii cu jucatorii sai de suflet).cel mai mare analist Vova Cohn,un mare om de cultura intr-ale sarcasmului infantil,cel mai mare zugrav,cel mai mare nod de cravata,cel mai mic cap -pt acel nod mare de cravata-TURCU RRomconstruct.

Exista pt orice iubitor al lui Dinamo cate un premiu"cel mai cel".

DTP-Ludacris11.12.2006 14:41

Dica ! Borcea e patetic cand spune de Niculescu ,ala nu ar da niciodata un gol in CL ..mai ales goluri superbe cum da Dica :evil:

 

Pana la urma ...s-a anuntat care este fotbalistul anului 2006?

Lavy_*_11.12.2006 14:46

:roll: Mda....si se pare ca Mutu a venit si cu catel si cu purcel sa isi ridice trofeul...

«123»