FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cu cine jucam impotiva Interului?

«123»
sorin_77731.01.2005 18:38
Neaga nu cred ca va fi retinut în lotul restrâns' date='pentru ca cel putin momentan traverseaza o perioada mai slaba.

 

[b']FORZA

 

Si eu cred ca Neaga nu va fi retinut in lotul restrans insa sunt sigur ca va fi iarasi Neaga din returul campionatului trecut inca de la meciul cu Valencia... Am incredere in el...

Probabil la meciul cu Inter, chiar daca nu va fi cu nationala, va juca doar cateva minute pe final...

Iar in atac Cristea si Oprita vor face un cuplu bun... Zenga nu cred ca va opera mai mult de 4-5 schimbari. Probabil asta va fi si limita stabilita...

Virgil31.01.2005 19:32

Sorine,cu Neaga se pare ca sunt probleme mai serioase.S-a luat în clanta cu Dorinel,cu Zenga si cu MM.A stat mai tot timpul retras în cantonament.Nu-mi miroase a bine.

Sa fie de vina amenda de 10 000 $ atribuita de Walter ? Sa fie un curent potrivnic lui în echipa ?Trebuie umblat putin la psihicul lui.Nu putem uita asa de usor ce tur de campionat a facut Rica.Deci,mai multa atentie cu el.

 

FORZA

Teoctist31.01.2005 23:18

Meciul cu Interul,desi amical,ne va spune cu o saptamâna mai devreme daca vom avea sanse sau nu în fata Valenciei.Sa-l privim cu toata seriozitatea.

bebico01.02.2005 10:02

mah bucur pentru stelisti ca sunt valorosi si au putut sa intre aproape toata echipa in atentia selectionerului, dat poate fi si un dezavantaj pt echipa Steaua. Asteptam cu placere meciul cu Inter si apoi marele meci cu Valencia. FORZA Steaua :lol:

sorin_77706.02.2005 13:14

Virgil se pare ca Neaga imi confirma asteptarile... A fost poate cel mai bun jucator de pe teren in meciul cu austriecii de la Grazer AK. Neaga nu are cum sa o ia in jos... A simtit ce inseamna sa fie aclamat si adulat de suporteri si vrea sa confirme in continuare... Eu zic ca a invatat din greselile trecutului dar si din greselile altora (Mutu). E totusi un baiat destept Neaga... Are vedere buna acum...

Virgil06.02.2005 13:22
Virgil se pare ca Neaga imi confirma asteptarile... A fost poate cel mai bun jucator de pe teren in meciul cu austriecii de la Grazer AK. Neaga nu are cum sa o ia in jos... A simtit ce inseamna sa fie aclamat si adulat de suporteri si vrea sa confirme in continuare... Eu zic ca a invatat din greselile trecutului dar si din greselile altora (Mutu). E totusi un baiat destept Neaga... Are vedere buna acum...

Ma bucur sa aud vesti bune despre Neaga.Intr-adevar nu avea cum sa o ia în jos atât de brusc.Când mai aud si ca a fost unul dintre cei mai buni jucatori,sperantele pentru partida cu Valencia cresc simtitor.

FORZA

sorin_77706.02.2005 19:19

Si eu abia astept meciul de pe Mestala... Numar zilele :).. Mi-am pus atatea sprante legate de acest meci si tare nu vreau sa fiu dezamagit... Mai ales ca Valencia merge din ce in ce mai prost (3-3 la echipa care nu a cunoscut victoria in acest an Real Sociedad)... La ei se discuta de demisii.. Noi suntem pe val... Daca nu acum atunci cand?!?!?!?

 

Pe Inter ii zdrobim!!!

 

Forza Steaua!!!

Virgil07.02.2005 07:20

Nu.Cu Inter suntem prieteni.Mergând mai departe cu speculatia chiar ne înrudim.Prin Zenga.El este liantul.

Cu Inter nu trebuie sa ne intereseze scorul.Doar ca echipa sa exerseze ,pentru a fi cât mai aproape de forma optima la ora sustinerii "recitalului".Sau la predarea lectiei de româna.

Sa speram ca asa va fi,iar pe Mestalla,ca SuperSteaua nu va primi gol.

Asa sa fie.

FORZA

sorin_77707.02.2005 07:54

Am avut un vis ... 1-1 la Inter... Eu vreau acelasi scor si la Valencia :)

George Stan07.02.2005 09:27

Las' ca si eu am visat ca bateam acasa Valencia cu 5-0. Iti dai seama eram extaziat. In vis nu eram pe stadion ci ma uitam la TV (sau ascultam la radio, nu mi-e inca f clar). Mama ce bucurie cand zicea crainicul 1-0, 2-0, 3-0, Cristea 4-0, 5-0. Din pacate cand s-a facut 5-1 si a redus din handicap Caramarin mi-am dat seama ca ma culcasem lasand media-playerul pe repeat forever si tocmai ajunsese la meciul cu national. Life sux..

sorin_77707.02.2005 09:54
Las' ca si eu am visat ca bateam acasa Valencia cu 5-0. Iti dai seama eram extaziat. In vis nu eram pe stadion ci ma uitam la TV (sau ascultam la radio, nu mi-e inca f clar). Mama ce bucurie cand zicea crainicul 1-0, 2-0, 3-0, Cristea 4-0, 5-0. Din pacate cand s-a facut 5-1 si a redus din handicap Caramarin mi-am dat seama ca ma culcasem lasand media-playerul pe repeat forever si tocmai ajunsese la meciul cu national. Live sux..

 

Tareeee... :)))

Dar sa sti ca realizarile pornesc de la vise... fie si ele unele chiar imposibil de realizat...

Virgil07.02.2005 13:13
Las' ca si eu am visat ca bateam acasa Valencia cu 5-0. Iti dai seama eram extaziat. In vis nu eram pe stadion ci ma uitam la TV (sau ascultam la radio, nu mi-e inca f clar). Mama ce bucurie cand zicea crainicul 1-0, 2-0, 3-0, Cristea 4-0, 5-0. Din pacate cand s-a facut 5-1 si a redus din handicap Caramarin mi-am dat seama ca ma culcasem lasand media-playerul pe repeat forever si tocmai ajunsese la meciul cu national. Life sux..

Eu am visat ca urmaream meciul la George,la TV sau radio.Nici mie nu mi-e prea clar.Eram vreo 30 de suporteri stelisti.Meciul era deosebit de îndârjit.In sensul ca ai nostri atacau în valuri iar spaniolii se aparau îndârjit.La 1-0 am scos iconitele din buzunar,am început sa le pup si sa ma rog.In continuare am visat ca am adormit,asa ca nu pot sa confirm daca ceea ce a spus George e adevarat.Eu nu pun mâna în foc.Daca nu e adevarat.

Si la urma urmei ma multumesc si cu un 0-0.Daca o fi chiar 1-0,asa cum am visat,cu atât mai bine.

FORZA

Virgil07.02.2005 13:13

FORZA

George Stan07.02.2005 16:18

30 de insi?? La mine?? :)

Recordul e de 10, la meciul cu Anglia de la CM98. Camera mea dadea pe afara si cand Dan Petrescu a marcat golul victoriei in minutul 90 era sa cad pe geam. La propriu!

"am visat c-am adormit" :) buna si asta, esti prolific in ultimul timp. Ma abonez!

sorin_77708.02.2005 07:17

Citesc cu stupoare in gazeta de astazi si se pare ca Ghionea este accidentat dupa un duel la antrenament cu Ciocoiu ultimul neavand nimic. Si se pare ca fundasul nostru nu va juca in partida la la Inter... Sa speram ca va juca pe Mestala unde avem nevoie de el ca de aer... Face un cuplu de fundasi centrali cu Radoi excelent... De mult nu am mai avut atata sigurantza in aparare...

 

Insanatosire grabnica Ghionea! Mestala te asteapta!

Virgil08.02.2005 07:24

Mestalla ca Mestalla,dar îl asteptam noi.Nu cred ca e nimic grav.Daca ar fi fost s-ar fi trâmbitat si ar fi batut tobele...

FORZA

Teoctist08.02.2005 07:34

O zi ne mai desparte de meciul cu Inter,în care ne punem speranta ca vom arata ca o echipa europeana.Sper ca dorinta noastra sa se confirme si Steaua sa demonstreze ca un viitor meci cu Manchester sau cu Chelsea,nu va fi decât un meci în care câstigatorul nu este dinainte cunoscut.

Dintre visele de mai sus,doar visul lui George mi se pare a semana cu un vis adevarat.Restul,calcule bine gândite.

Xander08.02.2005 11:42

Ma duc maine la Como sa ad meciu, mai vine cineva la meci ??? Incerc sa fac rost de un aparat foto digital ca sa fac poze la meci... Ce ghinion am: am vrut azi sa-mi fac rate la o camera video, da' inca nu am indeplinit conditiile .. mor de ciuda, vroiam sa filmez faze din meci si galeria... :cry:

sorin_77708.02.2005 14:55
Ma duc maine la Como sa ad meciu, mai vine cineva la meci ??? Incerc sa fac rost de un aparat foto digital ca sa fac poze la meci... Ce ghinion am: am vrut azi sa-mi fac rate la o camera video, da' inca nu am indeplinit conditiile .. mor de ciuda, vroiam sa filmez faze din meci si galeria...  :cry:

 

Asteptam macar pozele... Ar fi super...

Virgil08.02.2005 19:03

Dupa cum anunta presa sportiva româneasca,Inter va juca mâine de la ora 15:30,la Como,împotriva Stelei, fara 8 dintre cei mai buni jucatori ai sai:Materazzi,Vieri,Cambiasso,Burdisso,Javier Zanetti,Dejan Stankovic,Karagounis si portarul uruguayan Fabian Carini.

Rezultatul va spun sincer ca nu ma intereseaza.In sensul ca daca meciul s-ar termina la egalitate as fi multumit.Pentru ca de când cu Zenga,Interul e pentru noi/hai s-o spunem:Steaua II.

FORZA Steaua !

Xander08.02.2005 23:47

Ultimul, Carrini nu e decat al 3-lea portar din lot.. deci nu e unu deloc important..Din cate am citit azi pe site-ul of. al interului, maine Mancini va folosi jucatorii mai putini folositi in acest sezon (atentie ca Killy Gonzales deabia sa refacut si ii trebe meciuri in piciore.. ; Emre si Veron lafel..) plus alti jucatori juniori de la Inter Primavera (adik echipa de tineret). Ma duc maine la Como si drept sa va spun e pt prima data in viata mea cand nu am cum sa tzin cu cineva intr-un meci.. adik tzin cu ambele la fel de mult ..:D:D:D Cred ca am sa tzin cu echipa care va fi condusa.. :D Eu ma astept la un egal, le-ar da sperantza baietilor nostri. Ma intristeaza ca nu-l vom avea pe Radoi.., chiar vroiam sa-l vada Mancini, poate ajungea intr-un viitor mai apropriat sau departat (mai bine asa :wink: ) la Inter. Am mai citit pe gazzeta dello sport ca meciu de maine inseamna, din punctul de vedere al ziarului, confruntarea intre actualul antrenoru al lui Inter si pretendentul postului.. Vad ca se vorbeste din ce in ce mai mult despre o posibila venire a lui Zenga la Inter, dar asta cu sigurantza peste cativa ani buni. Eu sunt sigur ca-si va indeplini visul, dar ca sa se intample asta trebuie faca performatza cu Steaua si sa o faca putin cunoscuta prin lume.. si cea mai buna metoda este de a castiga UEFA anul asta.. nu cer prea mult :D:D 8) . Va salut pe toti stelistii! Imi pare rau ca nu am putut face rost de nimic cu care sa fac poze (si eventual si filme, cum vroiam eu..).. poate or mai fi stelisti din ita la meci cu aparate foto.. si sa le cer email-ul ca sa-mi trimita pozele:D .. sper :D. Atata le trebe la juactori sa nu dea autografe dupa meci :D :wink: :lol:

George Stan09.02.2005 06:07

Daca te duci la meci nu ne uita cu niste poze daca e posibil. Alte relatari inedite sunt binevenite :)

sorin_77709.02.2005 12:28

Sursa GSP:

 

Inter va folosi contra Stelei multe vedete

"Gazetta dello Sport" anunţă pentru amicalul cu Steaua de la 15:30 o echipă a Interului cu multe vedete. Conform ziarului italian Roberto Mancini va trimite în teren un "11" din care nu vor lipsi Toldo, Adriano, Recoba, Emre, Martins şi Emre...

 

Ce rau imi pare ca nu pot sa il vad live.... :(

sorin_77709.02.2005 12:48

Si iata cu cine vom juca impotriva Interului:

 

Antrenorul stelist Walter Zenga va începe meciul cu următoarea echipă: Hamutovski - Ogăraru, Ghionea, E. Baciu, P. Marin - Dică, Lovin, Paraschiv, Boştină - Neaga, Ciocoiu...

 

mai sunt 40 de minute

 

Forza Steaua!!!

Virgil09.02.2005 15:36

Steaua a pierdut în cele din urma cu 2-1(1-0).Din relatarea live a propsort,ai nostri s-au miscat bine,au avut suturi la poarta dar si probleme în aparare.Rezultatul stâns ne permite sa fim încrezatori în perspectiva dublei cu Valencia.Mai ales ca Steaua a jucat fara Radoi,Dorinel si Oprita.

FORZA

«123»