"Cãpitanul Stelei, Mirel Rãdoi, a fost și ieri extrem de nervos, la fel ca în meciul cu Levski Sofia. Nervozitatea lui Rãdoi a plecat de la faptul cã arbitrul n-a acordat fault la faza golului sîrbilor. Dupã pauzã, în minutul 74, Mirel a fost cãlcat pe gheatã de un adversar, stelistul urlînd la central (foto) sã acorde loviturã liberã. Arbitrul s-a întors imediat cãtre Walter și i-a zis în englezã: "Domnule Zenga, schimbați-l, vã rog, cã altfel îl elimin". Italianul l-a chemat pe Keca de pe margine pentru a-l bãga pe teren, însã Rãdoi a refuzat sã iasã. "Mirele, ieși, cã ne facem de rîs aici", i-a zis și Mihai Stoica de pe margine. În cele din urmã, cãpitanul Stelei a pãrãsit terenul, nu înainte de a-l scuipa pe arbitrul. Ajuns pe bancã, Rãdoi tot repeta: "La final, îl bat p-ãsta". El a fost liniștit în cele din urmã de Zenga și MM. "Cred cã arbitrul o fi fost și el antrenor la viața lui de a cerut schimbarea lui Mirel", a spus la final Mihai Stoica despre arbitrul întîlnirii, care se numește Christos Chailis, este vameș și a încasat la meciul de ieri un barem de 45 de euro."de ce nu e capitanul nostru in stare sa se calmeze , e foarte irascibil , de-a lungul multor meciuri ,de ce ? Daca o comite cu Valencia ? , am uitat , preluat de pee gsp.
