FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Jiul 3 - 0 (1 - 0)

«123»
Bogdan4Steaua26.11.2006 14:34

Primul unsprezece:

 

-------------- Cernea --------------

 

--Radoi - Baciu - Ghionea - Coman---

 

----Nicolita - Paraschiv - Bostina--

 

---------------- Dica --------------

 

----------- Badea - Thereau---------

 

Ciudata formula. Sa vedem ce iese.

GOD26.11.2006 14:35

cum Radoi pe dreapta

LOL

Bogdan4Steaua26.11.2006 15:02

Se pare ca grafica celor de la TVR a fost eronata. Nicolita e fundas si Radoi joaca la mijloc.

 

 

Goooool Steaua! Marcheaza Vali Badea!

GOD26.11.2006 15:30

ohohohohohohoh ce au ratat Thereau si Dica. Aoleu nu e bine... ocaziile se razbuna.

Bogdan4Steaua26.11.2006 16:00

Gool Steaua!!

 

2-0!

 

Bijuterie marca Thereau!

 

Later edit:

 

Dubla Thereau!

 

Scor final 3-0.

FanSteaua4Life26.11.2006 16:46

Un meci cu un rezultat de asteptat, echipa s-a miscat binishor, Thereau continua sa incante, Nicolita a dat centrari destul de precise, Coman a jucat ceva mai convingator, Bostina s-a zbatut mai mult ca in precedentele partide, Badea a alergat mult, Dica inca in umbra, Paraschiv a jucat apreciabil...Suntem in crestere de forma se poate spune, ramane sa o demonstram...

Phire26.11.2006 17:36

Da, in continuare ramanem invincibili pe teren propriu, in campionat.

 

Jocul echipei a fost in crestere fata de meciurile anterioare din Liga I, chiar daca in special in prima repriza avem impresia ca baietii joaca un pic cam relaxati. :?

Oricum, bine c-am castigat, bine ca Radoi sta din ce in ce mai mult timp pe teren, si bine ca Thereau in continuare confirma ca e cel mai in forma atacant al nostru. Sa vezi concurenta pe post cand va reintra si Iacob, mai ales ca si Badea a avut o evolutie buna azi :D

 

Ah, si inca ceva..m-a surprins placut evolutia lui Coman din seara asta...parca a fost mai putin dezastruoasa ca de obicei :lol:

skylo26.11.2006 17:43

Aleeeeee Thereau doamne cat imi place jucatoru asta.I s-a acordat o sansa sa joace titular meci de meci si a demonstrat ca isi merita locul de titular.Inca unul ca el sa avem pe teren si suntem campioni.Apropo de golul anulat ... mie mi sa parut perfect valabil.Dica avea picioarele drept in drept cu ultimul aparator numai ca avea capul mai in spate.Offsideul se da dupa pozitia capului sau a picioarelor?

Doar nu o fi ca la cursele cu cai :)).

 

Steaua - Thereau,Steaua - Thereau,Steaua - Thereau

Phire26.11.2006 17:49

Perfect de acord cu tine in privinta lui Thereau :D Si sa nu uitam ca e de-abia de 3 luni la echipa...

 

In privinta golului aluia anulat...m-am uitat la Minutul 91, si se pare ca dupa ultimele regulamente in materie de arbitraj, se ia in considerare si pozitia corpului jucatorului in momentul pasei. Ori Dica era cu corpul in off-side. Cam stupida regula, dar ce sa facem... :lol:

Bogdan4Steaua26.11.2006 18:02

L-am remarcat pe Coman care a reusit azi cel mai bun meci al sau de la venirea la Steaua. Asa cum l-am criticat de multe ori se cuvine sa il laudam pentru prestatia din aceasta seara. A demonstrat vointa si a centrat bine la golul lui Badea. Nici Bostina nu a jucat rau, reusind cateva lansari "marca Dorinel Munteanu". Thereau a inceput mai greu dar ne-a incantat in cea de-a doua repriza. Radoi a facut multa risipa de energie si s-a putut remarca plasamentul foarte bun al acestuia in teren. Dica a alergat azi, a facut pressing, s-a zbatut, dar era greu sa dea gol in conditiile in care a jucat ceva mai retras. Badea a tras tare. Cernea a fost din nou sigur pe el. Banel a gresit din nou multe mingi. Paraschiv a alergat mult si a recuperat cateva baloane. Cuplul de fundasi centrali a functionat destul de bine, lipsa lui Goian fiind destul de bine suplinita atat de cei doi, cat si de Gigel Coman, care a venit de cateva ori oportun in centru.

 

Una peste alta, meci reusit al echipei, meci care ne da sperante pentru infruntarea din etapa viitoare cu cei de la Poli Timisoara.

predatorpulse726.11.2006 19:05

Felicitari echipei pentru victorie si remarcatul meciului pentru mine e Cyril Thereau,nu neaparat pentru cele 2 goluri,ci pentru modul in care fuge,se daruieste,dar mai ales se daruieste cu realizari in joc(se aude banele?).Acest jucator se vede ca are clasa,vine de la codasele din franta si belgia si da clasa prin preluari,demarcari si daruire multor coechipieri de-ai lui,plus ca are un fair-play remarcabil,parand aproape naiv in murdaria campionatului romanesc.

Cum mi s-au parut jucatorii:

-Cernea:sigur pe el,a scos o minge la 2-0 in min 77, nota 8

-Baciu si Ghionea:au jucat bine astazi dar eu l-as fi vrut in locul lui Baciu pe Panait,ca-si bat joc de el,l-au adus si a prins doar 10 min. Nota 8 din partea mea amandurora.

-Mirel Radoi: a jucat normal,trebuie sa se recupereze mai bine si sa fie folosit la mijloc nu pe dreapta.Nota 8

-Coman:Desi eu consider ca e panarama de jucator,azi a jucat binisor,a dat o centrare de gol. Nota 7.5

-Para si Ov.Petre: mi s-au parut slabi in acest meci,au recuperat putine mingi,faulturi au facut destule si au gresit multe pase simple.NOta 7 pentru amandoi

-Nicolita:Baiatul asta trebuie luat departe vreo 2 luni si invatat driblingul de baza si centrarea din alergare.El ca si nu stiu cati fotbalisti din lot,intai isi fac mingea si apoi centreaza,ori nu poti sa faci asta cand esti presat ci centrezi pe loc.A gresit N mingi nu meciul asta ci intreg sezonul.Eu as incepe cu oprita,chiar daca si asta e deficitar rau la capitolul tehnica.

-Bostina:E simbolul a ce a fost Steaua si ce a ajuns.Pe vremea lui Protasov,era omul cu pasa decisiva si avea o placere de a juca.Cu Oli,are sarcini,nu prea are libertate,se vede in jocul lui,ca pana si driblingurile le face in jumatatea noastra.

Prea incet si tine de minge prea mult.Nota 7.5

-Dica:nici nu mi-am dat seama ca a jucat dar s-a zbatut si a avut ceva realizari.Ii trebuie un sprint mai rapid pentru ca daca va pleca in strainatate va fi "mancat"de fundasii adversi.Nota 7.5

-Vali Badea si Cyril: Oamenii decisivi si marcatorii,dar care au jucat bine si restul jocului.Adevarate exemple de ceea ce mie imi place sa numesc "daruire in joc cu realizari" nu doar efort orb.Nota 9 amandoi.

In concluzie,a crescut putin nivelul jocului prestat,dar nu cu mult,si Olaroiu imi confirma din nou ca numai antrenor nu este.Noi avem nevoie de un 11 nu de turnover,pentru ca la Steaua,dupa parerea mea,avem vreo 13-14 jucatori de valoare,decne trebuie titulari certi. Sper sa batem pe Poli sa mai dezumflam gusa lui Jabba the Hut din Timisoara si amicul lui Rosianu(sunt gemeni la gusa si la prostiile care le debiteaza).

Mor de ras,uitandu-ma acum la recurs la Borcea cum se plange ca "domne suntem la 11 pc de Steaua,suntem cu un pas in primavara europeana si totusi stadionul era plin doar pe jumatate".HA HA HA !!!! Au venit 4000 de oameni sa vada pe Dinamo si 15000 sa vada pe Steluta cu ultima clasata(si ce atmosfera a fost!_.Borcea tata credeam ca te-ai obisnuit pana acum,ce naiba? Veti fi mereu sub noi, asa ca du-te la minister si plange-te,poate o sa-ti faca un sondaj in care Dinamo e pe primul loc la nr de suporteri.

Un prieten de-al meu imi spunea ca poporul tine cu Steaua iar elitele cu Dinamo,iar eu ma gandeam,pai elitele in Romania au fost mai mereu corupte,asa ca asa suporteri,asa echipa(nu generalizez).

FORZA Steaua.

Intotdeauna superiori

Cristiano_Ronaldo_726.11.2006 19:25

Sper ca echipa noastra sa isi dea drumul la joc in continuare si sa nu mai avem evolutii gen Neamt sau Tg.Jiu.

sorin_77727.11.2006 03:18

Thereau... visul meu de a-l vedea golgeterul Ligii 1...

 

usor usor Thereau marcheaza si vrea sa imi indeplineasca visul...Acela de a-l vedea golgeterul Ligii 1...

Daca mai marcheaza 2 goluri in aceste ultime 2 etape care mai au ramas din acest an,atunci cu siguranta va deveni golgeter...

 

Allez Thereau!!!!

FANATIK RED-BLUE27.11.2006 03:39

Frumos meci... Am fost si eu la Peluza si am vazut bine golurile inscrise de Thereau.

Fl0r1nsteaua27.11.2006 04:31

Meci bun pentru Steaua..am jucat mai slab in prima repriza,dar si-au revenit in a doua repriza.

Am avut o multime de ocazi puteam marca mult mai multe goluri...da sunt bune si 3 goluri.

Thereau a fost fabulos..poate cel mai bun om al meciului..a jucat super..sper sa o tina tot asa in continuare..Forza Thereau!!! 8)

Virgil27.11.2006 04:34
Se pare ca grafica celor de la TVR a fost eronata. Nicolita e fundas si Radoi joaca la mijloc.

 

Steaua a jucat in asezarea 1-4-3-3,pe care Olaroiu doreste sa o foloseasca in meciurile de acasa,deci :

 

Cernea - Nicolita,Baciu,Ghionea,Coman - Paraschiv,Radoi,Bostina - Dica,Thereau,Badea.

 

Unde Dica joaca în spatele celor doua varfuri de atac.

Prodigy_andrey27.11.2006 09:21

Deci s-a intamplat exact cum am zis :) Thereau este din ce in ce mai bun :) Dak nu sezonul asta, sigur urmatorul va fii golgheter :D Allez Tehreau ;) Si bv si Cernea care ne-a aratat inca odata k poate :D

dbd30.11.2006 01:41

frumos meciul chiar daca nu prea l-am vazut de la sud ! :lol: prea multe staguri :roll:

cisco30.11.2006 09:28
frumos meciul chiar daca nu prea l-am vazut de la sud !  :lol:  prea multe staguri  :roll:

 

Lasa ca asa`i frumos ;) respect Sud !

«123»