FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Jiul 3 - 0 (1 - 0)

«123»
Virgil18.11.2006 18:58

Duminica 26 noiembrie 2006.

Etapa cu numarul 17.Ultima a acestui tur de campionat.

De la ora 20:30,pe stadionul Ghencea,o vom avea oaspete pe Jiul din Petrosani.Acea echipa care prin prestatia ei din ultima etapa a campionatului trecut, ar fi putut sa ne ofere pe masa titlul 23,daca noi nu am fi reusit victoria la Vaslui.

Din pacate,aceasta echipa minunata - am numit Jiul - se zbate în prezent în coada clasamentului...

Sa n-o batem prea tare...O diferenta la limita ar fi suficienta pentru 3 puncte.

 

Steaua

cristian01418.11.2006 21:16

Daca nici pe astia, atunci pe cine ?!

cisco18.11.2006 23:06

Daca jucam acasa.. nu avem probleme. Cum a zis si Virgil.. hai sa nu i batem prea tare :lol:

Cristiano_Ronaldo_719.11.2006 00:12

Daca nici pe Jiul nu ii batem, atunci in iarna Gigi si MM trebuie sa dea afara toata echipa in frunte cu Oli si sa aduca altii mai buni.

sorin_77719.11.2006 06:40

sunt inca dezamagit de meciul de la Pandurii, asa ca vreau sa va zic ca vom face doar un meci urat si vom castiga...

vlad7519.11.2006 07:37

Oli fricosule...pune-ti echipa la fotbal.

mircea_zion19.11.2006 12:31

lasati meciul cu Jiul ca nu e mai imp ca Dinamo Kiev campionatul il puteam pierde dar Cupa UEFA nu cred :) si oricum locul 2 duce la preliminariile Champions League ! 8)

noname_fu19.11.2006 13:16

asta "DA" mentalitate! :cry:

Fl0r1nsteaua19.11.2006 13:47

Daca nici pe astea nu-i batem..macar sa obtinem o victorie indiferent de scor..le urez bafta.FORZA Steaua!!!

M@rmota19.11.2006 13:50

Castigam sigur..daca nu noi ..atunci cine..

Sper ca echipa sa dea tot ce poate acum pe final si sa ne ofere bucuria a cat mai multe goluri!

Forza Steaua!

 

@mircea_zion

Cum adica lasati meciul cu Jiul?...pai atunci hai sa le lasam pe toate si sa ne ocupam exclusiv de Champions League si UEFA.

Fiecare meci este la fel de important si Steaua trebuie sa joace pe masura indiferent de adversar!

PS: 8) vei veni meciul cu Kiev pt ca e meci mare nu? la cel cu Jiul o sa fi alaturi de echipa?

AmuntBoy19.11.2006 13:58

acasa nu avem probleme aproape cu orice echipa

jocul de deplasare este foarte slab :(

cristian01419.11.2006 14:44

In deplasarile din campionat avem probleme, intr-adevar, iar in cupele europene jucam mult mai bine pe teren strain.

Sa ne gandim la meciurile cu Sampdoria, Betis, rapid, Hereenven, Kiev, Madrid etc.

Sunt curios cum vom juca la Lyon.

rebeca22.11.2006 06:24
Duminica 26 noiembrie 2006.

Etapa cu numarul 17.Ultima a acestui tur de campionat.

De la ora 20:30,pe stadionul Ghencea,o vom avea oaspete pe Jiul din Petrosani.Acea echipa care prin prestatia ei din ultima etapa a campionatului trecut, ar fi putut sa ne ofere pe masa titlul 23,daca noi nu am fi reusit victoria la Vaslui.

Din pacate,aceasta echipa minunata - am numit Jiul - se zbate în prezent în coada clasamentului...

Sa n-o batem prea tare...O diferenta la limita ar fi suficienta pentru 3 puncte.

 

de acord ! sa nu-i batem prea tare ca sunt " stelisti " eu am trait din valea jiului 15 ani si stiu ca sunt stelisti multi (majoritatea), ne iubesc, dar 3 puncte avem nevoie de ele asa ca o sa le luam

 

Steaua

forever_STEAUA22.11.2006 14:37
Decizie FRF / Goian a fost suspendat două etape!!

 

Intrunita astazi, Comisia de Disciplina a FRF a decis suspendarea lui Dorin Goian pentru doua etape si amendarea acestuia cu suma de 3.000 RON, in urma eliminarii sale din meciul cu Pandurii Târgu Jiu, scor 0-0, din etapa a XVI-a a Ligii I

 

sursa: gsp

sorin_77723.11.2006 03:47

Nu cred ca va sta 2, se va rejudeca si va sta 1... Avem nevoie de el in meciul cu Poli de acasa...

MadFroG23.11.2006 04:41

Totul depinde numai de Oli.Sa speram ca impotriva lanternei rosii nu o sa jucam cu un singur varf !!!

Mi-as dori foarte mult sa vad in teren trio-ul Dica,Badea,Thereau.

cristian01423.11.2006 05:18

3-0 sec.

ivanicro23.11.2006 05:54

Macar in aceasta ultima etapa echipa sa joace frumos. In rest cred ca vom invinge la 3-4 goluri diferenta.

redandblue23.11.2006 07:09

cel putin 3 goluri...Dica da 2

raku_pm23.11.2006 08:44

Sper sa reusim o victorie..avem mare nevoie de ea..suntem mandri ca suntem iar in primavara europeana..dar nu sunt singur suporter care e dezamagit de prestatia din campionat..trebuie sa ne REVENIM!

forever_STEAUA23.11.2006 10:24
Arbitri: Adrian Comanescu - Aurel Onita, Dorin Mudura - Victor Berbecaru

Observatori: Alexandru Boc, Ioan Muresan.

 

 

sursa: prosport

jhivago4u23.11.2006 11:08

Jiul Petrosani :) echipa orashului meu dar din partea mea sa bata Steaua!!!!!!!! forza Steaua! trebuie sa batem ca Dinamo iar' o sa faca pas gresit

coryna_fan_valy_badea23.11.2006 13:59

plzzz ziceti-mi si mie pretul biletelor....plzz ca sincer as vrea sa ma duk

stelistu_623.11.2006 14:05

In anul 2006 Dinamo spala vase

Rapid le clateste

Shy Steaua porunceste

Forza Steaua!!!!!!!

 

 

Batem pe Jiul cu 5-0!!!!!!!!

 

 

forzateaua spre24

cisco23.11.2006 14:10

Pretul biletelor, ca de obicei(cred)..

 

Adica :

 

Tribuna O

30 RON

 

Tribuna I

10 RON

 

Tribuna II

5 RON

 

Peluze

3 RON

«123»