Scuze ca nu am mai postat aici de o vreme, nu prea am mai avut timp.
Da, e adevarat ca linkul care trebuie copiat in media player este diferit pentru fiecare meci. Trebuie sa pornesti meciul in browser, si sa copiezi linkul in media player. Am vazut sapt trecuta mesajul ala cu numele si parola, nu cred ca s-au "prins", desi nu va fi mult pana cand isi vor da seama:) Oricum,nu pot bloca toate proxy-urile din romo, la o adica poti sa folosesti un program care "inventeaza" un ip de romo (ex. Hide IP platinum, din pacate asta nu prea da ip-uri de romo in general.. but i'm working on it).
Chestia care aparea cu numele si parola era de la serverul netbridge (ei transmit meciurile, inca inainte de contractul lor cu prosport). Nu stiu exact de ce nu a mai mers, o sa incerc sa gasesc o solutie si pentru asta.
Totusi, ma gandeam la ceva: ce-ar fi daca site-ul asta (fcsteaua.ro) i-ar contacta pe cei de la netbridge ca sa poata transmite (sau prelua) contrac cost meciurile Stelei de la ei?.. Ma gandesc ca ar fi destui care ar putea plati cativa dolari pe meci
(nici prea multi:), poate vreo $2-3/meci) asa ca sa nu mai trebuiasca sa umblam prin proxy..
E o idee, stiu ca netbridge-ul n-a facut mare branza cu ce abonamente a vandut pana acum (hai sa fim seriosi, 200 euro/an pentru ceva ce poti avea gratis?
.. plus ca multa lume nu e interesata de Unirea Urziceni si alte ciudatenii.
Asa ar face si ei un ban, si noi am putea vedea meciul la calitate destul de buna. Ce ziceti?
