FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Meciurile Stelei live pe net

«123»
saphyrre05.12.2006 01:06

Scuze ca nu am mai postat aici de o vreme, nu prea am mai avut timp.

Da, e adevarat ca linkul care trebuie copiat in media player este diferit pentru fiecare meci. Trebuie sa pornesti meciul in browser, si sa copiezi linkul in media player. Am vazut sapt trecuta mesajul ala cu numele si parola, nu cred ca s-au "prins", desi nu va fi mult pana cand isi vor da seama:) Oricum,nu pot bloca toate proxy-urile din romo, la o adica poti sa folosesti un program care "inventeaza" un ip de romo (ex. Hide IP platinum, din pacate asta nu prea da ip-uri de romo in general.. but i'm working on it).

Chestia care aparea cu numele si parola era de la serverul netbridge (ei transmit meciurile, inca inainte de contractul lor cu prosport). Nu stiu exact de ce nu a mai mers, o sa incerc sa gasesc o solutie si pentru asta.

Totusi, ma gandeam la ceva: ce-ar fi daca site-ul asta (fcsteaua.ro) i-ar contacta pe cei de la netbridge ca sa poata transmite (sau prelua) contrac cost meciurile Stelei de la ei?.. Ma gandesc ca ar fi destui care ar putea plati cativa dolari pe meci

(nici prea multi:), poate vreo $2-3/meci) asa ca sa nu mai trebuiasca sa umblam prin proxy..

E o idee, stiu ca netbridge-ul n-a facut mare branza cu ce abonamente a vandut pana acum (hai sa fim seriosi, 200 euro/an pentru ceva ce poti avea gratis?;).. plus ca multa lume nu e interesata de Unirea Urziceni si alte ciudatenii.

Asa ar face si ei un ban, si noi am putea vedea meciul la calitate destul de buna. Ce ziceti?

papillon05.12.2006 01:42

Totusi, ma gandeam la ceva: ce-ar fi daca site-ul asta (fcsteaua.ro) i-ar contacta pe cei de la netbridge ca sa poata transmite (sau prelua) contrac cost meciurile Stelei de la ei?.. Ma gandesc ca ar fi destui care ar putea plati cativa dolari pe meci

 

E o idee buna, daca ar putea prelua numai meciurile Stelei ar fi extraordinar. Mie cel putin mi-ar conveni sa dau cativa dolari pe un meci al Stelei decat 8 euro/etapa, pentru ca oricum nu ma uit decat la un singur meci. Intr-adevar, cred ca baietii de la netbridge ar face mai multi bani daca ar colabora cu site-urile suporterilor si ar vinde la fiecare drepturile de transmisie numai pentru meciurile care ii intereseaza.

 

Cum sa facem asta? Admini, credeti ca ar fi o solutie? Stiu ca a fost cu ceva vreme in urma un proiect Steaua TV care a fost abandonat, n-ar fi asta o varianta? Cred ca ar fi suficient de multi cei care ar cumpara meciurile. Stiu ca la o transmisie radio live pe site-ul oficial fcsteaua.com Gabi safta are in mod constant 250-300 de "ip-uri diferite", cum zice el. Sunt useri care mai mult ca sigur ar da niste bani ca sa poata vedea meciul live

 

Saphyrre, mie unul nu mai imi merge treaba cu proxy-ul. Imi cere parola care spui tu ca este de la serverul netbridge si n-am cum sa trec de ea. Am incercat diferite proxy-uri dar degeaba. Merge in schimb la meciurile din Champions League direct de pe site-ul UEFA, pentru ca Pro TV dau gratis meciul pentru utilizatorii din Romania

greco05.12.2006 02:37

O sa ne gandim la posibilitatea asta...

saphyrre08.12.2006 00:51

Heck with it, stiu ca nu mai merge, lasa ca gasim noi o solutie pana la urma... astept idei si de la altii..

Pt admini: stiu ca sunt o gramada de useri pe site-ul asta din afara Romaniei, daca vreti puteti face un sondaj sau un fel de lista cu cei care ar fi interesati sa vada meciurile live contra cost. Asa macar ati avea o idee cam cati sunt interesati si altcumva suna sa stii sigur ca 2-300 de oameni ar fi dispusi sa plateasca cativa dolari pe meci decat sa mergi pe presupuneri.

 

Contact NetBridge:

"Pentru orice fel de problema de acces, sunati la +40 (21) 209.53.50 sau scrieti la p***@***"

papillon08.12.2006 01:27

pana una alta ne scoatem cu azzido, baiat bun, pune meciurile pe rapidshare.ro :D . Face o treaba excelenta

saphyrre15.02.2007 17:40

Pro TV international se poate vedea live pe JumpTv.com; este un banner pe site cu meciul Steaua - Sevilla live.

Singura problema e ca JumpTv nu e gratis, costa vreo $10 /luna, dar daca ai o adresa de mail de la comcast.net (nu, nu e un free email provider:), numai cei din state care au cablu/net prin comcast au adresa de asta) mergi la comcast.jumptv.com si inscrie-te for a free 2-week trial. Destul cat sa vezi meciul:)

Comcast te lasa sa ai maxim 7 mailuri pe acelasi cont, asa ca teoretic poti sa ai 7 2-week trial-uri.

Success, eu ma uit la Pro TV chiar acum... astept sa inceapa meciul

Forza Steaua!!

^Cody16.02.2007 11:35

Stie cineva daca returul la sevilia este live pe vreun site?

Virgil16.02.2007 13:24

www.elmundo.es

CoJo22.02.2007 14:00
www.elmundo.es

Si o dupa ce intru acolo ce fac sa vad meciul ca nu prea le am cu spaniola? :? Un link exact daca se poate..thx !

Bogdan4Steaua22.02.2007 14:18

Deja devine hilara chestia: meciul nu este transmis de nici o televiziune de pe glob :!:

forever_STEAUA22.02.2007 14:53

@Bogdan4Steaua

 

 

S-au prins ca nu transmite nici o televiziune. De aia intreaba de site-uri web. :twisted: :twisted:

Bogdan4Steaua22.02.2007 15:08

Nu se transmite nici pe net, evident. Nu sunt disponibile imagini video de la meci sub nici o forma.

CoJo22.02.2007 15:41

damn :(

bodanelu08.03.2007 08:05

ce am gasit pt meciuri:

http://www.rojadirecta.com/ aici e o lista de meciuri (nu stiu inca daca includ si meciurile din Romania, dar am vazut meciuri din america de sud, NBA-ul american)

http://www.rojadirecta.com/aplicaciones.htm (fiercare meci din lista de mai sus are nevoie de un player care se downloadeaza de aici)

 

Acestea nu le`am incercat. Le`am primit de la cineva care mi`a explicat cum merg. ce am inteles eu, ca degeaba te chinui... trebuie sa te conectezi cand incepe meciul)

 

si mai e TV.prosport.ro

***alex***08.03.2007 15:59

Se dau si meciuri din Romania, dar mai rar si de cele mai multe ori nu merg. De curand s-a dat Rapid-Arges din cupa si Poli-Dinamo.

saphyrre14.03.2007 05:35

Bine ca altii pot (vezi dinamoprostia, care da live toate meciurile lor) si noi stam ca prostii...pardon de expresie. Asta e, mai rabdam, mai ne chinuim cu p2p de la chinezoci, mai cautam cu disperare un proxy rom care sa mearga cat de cat (pentru TV.prosport.ro), poate vor veni si zile mai bune.

Motanu D14.03.2007 09:54
Bine ca altii pot (vezi dinamoprostia, care da live toate meciurile lor) si noi stam ca prostii...

 

Sper ca realizezi ca e o diferenta intre site-ul suporterilor conducerii dinamoviste si un site al suporterilor independednt de conducerea Stelei... :roll:

Virgil15.03.2007 19:59

Ca urmare a declaratiilor jignitoare ale patronului trecator al Stelei,la adresa suporterilor clubului nostru legendar,membrii galeriilor celor doua peluze, au hotarât urmatoarele :

 

Comunicatul peluzelor Nord si Sud

 

In urma declaratiilor date de domnul Gigi Becali la adresa suporterilor stelisti, Peluzele Nord si Sud Steaua au de facut urmatoarele precizari :

Nu vom fi prezenti la partida de la Craiova dintre Steaua Bucuresti si FC Arges. Rugam de asemenea toti suporterii stelisti sa ia atitudine si sa ne urmeze exemplul.

 

Steaua Bucuresti 1947 suntem noi, suporterii. Aceste 2 culori, emblema, precum si palmaresul inegalabil in Romania, nu vor apartine niciodata unei singure persoane, ci milioanelor de suflete ros-albastre.

 

Noi, suporterii stelisti facem totul din pasiune, si nu urmarim nici un beneficiu material, politic sau de orice alta natura. Nu suntem manipulati sau platiti de nimeni si nu vom renunta niciodata la idealurile noastre. Nord & Sud Steaua Bucuresti 1947.

_______________________________

 

Este o hotarâre corecta ,care speram sa schimbe ceva în atitudinea unui om care uita de respectul pe care trebuie sa-l acorde celor care sunt alaturi de echipa pe orice vreme.Pe banii si pe timpul lor liber.La bine si mai ales la greu în ultima vreme.

Ma declar solidar cu cei care au formulat comunicatul de mai sus.

korynna15.03.2007 20:20

Este o decizie corecta si sper ca toti stelistii adevarati sa fie solidari. Poate vom vedea o schimbare cu toate ca ma indoiesc. Parca participase si MM la aceasta adunare, se stie ceva despre ce a avut el de spus?

gone15.03.2007 20:58

Bravo. O decizie buna. Sper sa ca macar acum sa strangem randurile.

Alessandro15.03.2007 21:28

O decizie foarte buna! Ma bucur ca cele doua mari sectiuni ale galeriei noastre s-au pus de acord! Oierul merita o lectie...

bodanelu16.03.2007 07:42

O decizie foarte buna. Dar care nu cred ca o sa aduca la rezultatul asteptat. Ciobanul tot cioban ramane...

c.ronaldo1716.03.2007 08:51

Sa dea domnu' sa nu afecteze rezultatul meciului cu mult. :?

Bodanel16.03.2007 09:28

Daca joaca Oli cum spun astia in prosport avem o sansa sa castigam. Una peste alta sper sa castigam si sper sa confirme Elton!

bodanelu16.03.2007 12:59

"Nu cred ca nu vor veni fanii nostri la Craiova pentru meciul cu FC Arges. Am vorbit cu cei din Peluza Nord care m-au asigurat ca vor veni. In schimb, de cei de la Peluza Sud o sa ma ocup eu. Acestia imi fac cele mai mari probleme. Vor vedea ei ce masuri o sa iau", a declarat Gigi Becali in cadrul unei conferinte de presa.

 

 

Prosport.ro

«123»