FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Apulum Alba Iulia 2-1

«123»
Bogdan4Steaua01.11.2006 15:00

Optimile de finala ale Cupei Romaniei:

 

Steaua Bucuresti - Apulum Alba Iulia

 

Meciul va avea loc joi, 9 noiembrie, incepand cu ora 20:45, pe stadionul Ghencea.

 

Cei de la Apulum ocupa in prezent locul 9 in seria I a ligii a doua, cu 18 puncte acumulate in 13 meciuri disputate(4 victorii, 6 rezultate de egalitate si 3 infrangeri - golaveraj 13-15).

 

In faza saisprezecimilor, adversarii nostri au trecut la penalty-uri de FC Vaslui dupa 0-0 in timpul regulamentar.

 

In conditiile in care anul acesta interesul pentru Cupa Romaniei pare sa fie mai mare, suntem obligati sa castigam acest meci si daca vom trata meciul cu maxima seriozitate avem toate sansele sa obtinem calificarea in sferturile de finala.

cisco01.11.2006 15:49

Mda.. castigam sigur... naspa ca nu jucam acasa(Ghencea)

 

Pronostic: 3-0

dica 10002.11.2006 19:17

Echipa de start:

Cernea(Toma)

Klemi Baciu Panait Coman

Lovin

Stancu Bostina Ochirosii

Thereau Oprita

FanSteaua4Life02.11.2006 20:58

jucam pe Oblemenco (era sa scriu Ombladon :lol: )...va dati seama ca Apulum va avea o galerie numeroasa :roll: ...victorie la sigur...

Fl0r1nsteaua03.11.2006 08:39

Va fi un meci usor zic eu si nu cred ca ne va pune probleme...si o sa le dam un 2-0 cel putin...

morfolica03.11.2006 11:45

se joaca pe Ghencea meciul pana la urma si nu la Craiova

DOUBLE03.11.2006 11:58

@ morfolica

 

Morfolica, nu te supara ca te intreb, dar de unde stii ? Nu am vazut scris pe nicaieri.

Virgil03.11.2006 13:31

F.R.F. a decis ca partida din optimile de finala ale Cupei Romaniei dintre Steaua si Apulum Alba Iulia sa se dispute pe stadionul din Ghencea, joi 9 noiembrie, ora 20:45. Decizia a fost luata de comun acord cu cele 2 cluburi si cu televiziunea Antena 1.

www.steauafc.ro

 

Avem sanse mari sa ajungem în sferturi anul acesta.

cisco03.11.2006 14:07

Pfoaa..perfect :) deabia astept meciul asta :roll:

al_led03.11.2006 14:39

Jucam in Ghencea cu amaritii astia.

In AB e plin de caini.

Trebuie sa le dam o mama de bataie.

SteauaToronto06.11.2006 02:41

Astia trebuie arsi.

 

Imi amintesc ca acum 3-4 ani javrele erau intampinati la Alba Iulia cu tuica si la un meci portarul i-a oferit mingea in fata lui Niculescu sa inscrie.

 

3-0 cel putin!

victor_ultra2806.11.2006 05:54

Daca nici in meciu asta Steaua nu trece la pas de Apulum Alba Iulia si joaca cum a facut-o cu Ceahlau Piatra Neamt inseamna ca nu mai trebuie sa avem pretenti de UEFA Champions League! :!: Dar sper ca Dica sa isi revina si sa faca un meci mare! dica10 FORZZA Steaua!!! steagcruce2

tody06.11.2006 09:18

eu zuc sa mergem cat mai multi la stadion. Echipa acum are mai mare nevoie se sprijinul suporterilor. FORZA Steaua

Virgil06.11.2006 09:43

1.Steaua Bucuresti - F.C. APULUM Alba-Iulia

"Ghencea" (Bucuresti) 09.11.2006 ora 20:45

 

A: DRAGANESCU MUGUREL (BREAZA)

A1: NICA Cristian (PLOIESTI)

A2: ILIESCU DRAGOS (Craiova)

R: CONSTANTINESCU EDUARD(Craiova)

OBS: HALAGIAN Florin (Bucuresti)

IONESCU George (Bucuresti)

al_led06.11.2006 09:52

Parca vad ca o luam de la amaratii astia.

Echipa nu joaca nimic :)

gaborion06.11.2006 10:11
Mda.. castigam sigur... naspa ca nu jucam acasa(Ghencea)

 

Pronostic: 3-0

PRONOSTIC: 4-0

Alessandro06.11.2006 11:41

Daca nu-i batem nici p-astia...ar cam fi cazul sa se lasa stimatii fotbalisti! :)

P.S. Totusi...cred ca batem si noi de data asta... :P

Ally_stelista06.11.2006 11:42

Batem la sigur...trebuie sa luam si cupa si supercupa.Daca jucam bine,avem sanse si la titlu,asa ca asa ca FORZA Steaua..........................................................................

........................ fular-campionii spre24 fularsteau2 steagsimplu forzateaua steagcruce2 fularultrasfularultras

CAMPIONI AM FOST CAMPIONI VOM FI PANA VOM MURI...Steaua Bucuresti...

STELIST VREAU MEREU SA FIU SA TRAIESC ASA CUM STIU CASTIGAM LA INFINIT SI P CEILALTI I-AM "BUSIT"

FORZA Steaua FORZA Steaua Steaua PANA LA MOARTE...CINE MOARE STELIST steag2 MOARE FERICIT SI AJUNGE IN RAI, CINE NU... steagsahmic AVEM O ECHIPA D INVIDIAT SI BATEM P ORICINE.FORZA Steaua...

cisco06.11.2006 13:43

Avand in vedere ca jucam acasa( :twisted: ) .. Steaua se simte mai comod si are si galeria altaturi cu incurajari :> ..sper

 

Uhm ..meciul cu Ceahlaul mi a lasat un gust amar.. sper sa nu se repete jocul prost si in aceata partida..ca o punem rau de tot :roll:

bijoux_bz06.11.2006 15:57

meciul cu Ceahlaul a demonstrat inca o data ca o echipa are nevoie si de un psiholog bun pt a face fata la atatea meciuri unele prea grele altele prea usoare. jucatorii nu se pot concentra asa cum ar trebui.

CU Steaua PANA LA MOARTE !!!

JOI SUNT IN PELUZA SA FACEM RAU !!!

FORZA Steaua !!!

sorin_77706.11.2006 16:10

Acelasi scenariu ca la meciul cu Forex... Nu imi fac griji...

janker steaua06.11.2006 16:54

inca un meci cistigat,ce echipa avem,daca jucam asa,nu mai aducem jucatori si nu vin cit mai curind accidentatii pierdem si locul 2

coryna_fan_valy_badea06.11.2006 18:11

cine poate sa-mi spuna si mie cat costa un bilet l tribuna 1,2 si peluza 1 plzzzzz

Virgil06.11.2006 18:19

Inca nu au fost anuntate preturile biletelor.Probabil ca vor fi identice cu preturile practicate la meciul cu Unirea Urziceni si vor fi puse în vânzare cu doua zile inainte de data meciului.

 

Preturi bilete:

 

 

Tribuna O

30 RON

 

Tribuna I

10 RON

 

Tribuna II

5 RON

 

Peluze

3 RON

StelistAdinaa06.11.2006 19:33

cred ca ar trebui sa castigam si noi ...

dar sa nu jucam dar fotbal nu bambilici ca la meciul cu Ceahlaul :oops: ... nu inteleg de ce la meciul acela nu pricep sa nu inteleg de ce am jucat asa s nu am profit ca dinamu a pierdut si noi mai mult i am ajutat sa isi ia avans ...

nu cred ca Apulum ne poate prb mai ales ca ultima oara cand am jucat cu ei am obtinut titlul de iarna p vremea lui Walter ...

bafta baietii spre24 fular-campionii

allez Dica !!! aleez Thereau !!! allez Nicolita !! steagcruce2

«123»