din pacate cu crrapidu jucam tot pe Lia 
primul meci este cu Gloria
"Steaua va juca primul meci din acest an pe stadionul din Bulevardul Ghencea la 23 septembrie, în etapa a IX-a a Ligii I, împotriva formației Gloria Bistrița, a declarat directorul executiv Valeriu Argãsealã.
Meciul cu Rapid, programat în 16 septembrie, în etapa a VII-a, se va disputa, astfel, tot pe stadionul Național din Complexul Sportiv "Lia Manoliu", deși inițial se dorea ca aceasta sã fie prima partidã a Stelei la revenirea în Ghencea.
Steaua va disputa pe stadionul din Bulevardul Ghencea toate meciurile pe teren propriu din grupa E a Ligii Campionilor: cu Olympique Lyon la 26 septembrie, cu Real Madrid la 17 octombrie și cu Dinamo Kiev la 21 noiembrie.
"Militarii"a disputat toate partidele din returul sezonului 2005/2006 și din Cupa UEFA pe stadionul Național, datoritã lucrãrilor de amenajare a gazonului arenei din Ghencea și a anexelor, care au început în luna martie și au costat câteva milioane de euro. În acest moment, gazonul de pe stadionul Steaua este aproape de stadiul optim pentru joc.
Sãptãmâna viitoare este așteptatã la București o comisie UEFA pentru o nouã inspecție a gazonului, în vederea meciurilor din grupa E a Ligii Campionilor. La precedenta vizitã, stadionul întrunea 80 la sutã din condițiile de organizare a unei partide de asemenea nivel.
"
sursa prosport