Sâmbata 26 august 2006,de la ora 21:00,pe "National", Steaua va intalni Farul în cadrul etapei a 5-a a campionatului Primei Ligi.
Farul vine dupa o înfrângere rusinoasa suferita la Constanta,în fata noii promovate Unirea Urziceni.
Steaua se va prezenta dupa o calificare fabuloasa în grupele Champions League.
Sper într-un meci frumos,asa cum au fost mai mereu întalnirile dintre noi si prietenii nostri constanteni,în care cel mai bun sa învinga.
Mai sper ca dupa calificare,Steaua sa nu prelungeasca prea mult euforia si sa se concentreze suficient de bine pentru a câstiga si sâmbata si a nu lasa Clujul sa se distanteze.
Steaua

!!!