FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Farul : 3 - 0 (2 - 0)

«123»
Virgil19.08.2006 16:51

Sâmbata 26 august 2006,de la ora 21:00,pe "National", Steaua va intalni Farul în cadrul etapei a 5-a a campionatului Primei Ligi.

 

Farul vine dupa o înfrângere rusinoasa suferita la Constanta,în fata noii promovate Unirea Urziceni.

 

Steaua se va prezenta dupa o calificare fabuloasa în grupele Champions League.

 

Sper într-un meci frumos,asa cum au fost mai mereu întalnirile dintre noi si prietenii nostri constanteni,în care cel mai bun sa învinga.

 

Mai sper ca dupa calificare,Steaua sa nu prelungeasca prea mult euforia si sa se concentreze suficient de bine pentru a câstiga si sâmbata si a nu lasa Clujul sa se distanteze.

 

Steaua

alex4steaua20.08.2006 04:59

Vai vai ce usasc Farul pe vremea lui piti in sezonul 2003-2004 daca nu ma insel am jucat in ultima etapa de tur cu Farul si de faceam egal am fi fost neinvinsi in tur da am pierdut 2-1 parca si in ultima etapa in retur de nu faceam 2-2 acasa am fi avut maximul de puncte de pe teren propriu ...

Virgil20.08.2006 05:10

Pe vremea aceea Farul îl avea antrenor pe Ion Marin-Sapaliga,mare dinamovist.

Nu judeca aspru Farul.Pentru multi dintre suporterii constanteni,dupa Farul,Steaua e a II-a lor echipa de suflet.Pentru unii,chiar prima.

IL_Diablo20.08.2006 06:27

Sa nu uitam cat de multi ies in strada la Constanta dupa victoriile in europa ale Stelei. Cred ca este pe locul 2, dupa Bucuresti la nr de suporteri stelisti care isi manifesta astfel bucuria. Respect constanteni. Victorie la limita, 2 la 1, pt campioni.

FanSteaua4Life20.08.2006 12:10

asa este, Constanta e plina de Stelisti, eu am un grup de vreo 50 de Stelisti cu care merg de obicei la meciuri, mereu venim 20-30, acuma nu pot ca sunt plecat, oricum majoritatea Stelistilor din constanta tin cu Faru in meciurile directe, eu iubesc o singura echipa, se numeste Steaua Bucuresti, Farul este doar echipa orasului meu...

LoveNesta20.08.2006 15:15

Pacat ca nu se joaca meciul asta la constanta asa as fi mers si eu :D .Oricum forza Steaua steag2

ktalyn20.08.2006 15:50

Sper sa ne bucuram impreuna cu constantenii de calificarea in grupe, importante sunt cele 3 pcte, eu unu sunt multumit cu 1-0!

 

rou%20steaua%20bucarest%20001.jpg!!!

I.N.Money20.08.2006 18:07

In momentul de fata acest meci nu este in gandul nici unui stelist,de aceea o sa fie o partida foarte grea.

Phire20.08.2006 18:27
Nu judeca aspru Farul.Pentru multi dintre suporterii constanteni,dupa Farul,Steaua e a II-a lor echipa de suflet.Pentru unii,chiar prima.

 

Corect :D Majoritatea constantenilor sunt stelisti:)

Sa va dau doar cea mai recenta dovada: amintiti-va cum au fost primiti Nicolita, si-n special Dica, in meciul cu Cipru :wink:

Imi pare rau de Farul c-a pierdut cu o nou-promovata, dar cum Steaua a fost si este prima mea echipa de suflet, sper sa castige :) (dar nu la o diferenta prea mare :lol: )

 

Cel mai mult sper insa sa abordam meciul asta din postura de calificati in grupele CL :D Forza Steaua!! steag1 spre cl

alex4steaua20.08.2006 20:13

Farul dupa parerea mea era mai buna cu Grigoras , ala era antrenor bun , trebuie sa batem sa nu se distanteze CFR sau Dinamo ... FORZA Steaua ...

ultras steaua22.08.2006 10:06

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 Steaua -FC Farul 2 -0 Steaua Bucuresti -mereu campionii !!!

alex4steaua22.08.2006 10:38

Sa trecem prima oara de standard dupa aia ne gandim la Farul :D .

Virgil22.08.2006 15:14

Sigur ca asta e ordinea importantei pentru cele doua jocuri.

Din acest motiv,primul topic deschis este dedicat partidei istorice Steaua - Standard.

forever_STEAUA22.08.2006 16:36

Arbitri delegati :

 

A: LAJOS TIBERIU (Timisoara)

A1: NAGY MIKLOS (Cluj)

A2: MEGHESAN Nicolae (TARNAVENI)

R: Dumitru ROBERT (Brasov)

OBS: Alexandru Valentin (PLOIESTI)

ABRUDAN PATRITIU (Cluj)

eric_stelist22.08.2006 17:13

2-0 pentru Steaua , totusi va fi meci greu pana cand da Steaua primul gol dupa aia e altceva.. steag2

Virgil22.08.2006 18:01

Observ ca la centru e Lajos,cel care a distrus saptamana trecuta Rapid - Craiova,refuzandu-le oltenilor victoria.

Si mai e si timisorean...

I.N.Money22.08.2006 18:27

E ciudata decizia,duminica la Recurs,seful arbitrilor ,a declarat ca intreaga brigada care a condus meciul din Giulesti o sa fie pedepsita.

Dar in schimb acesta este trimis etapa imediat urmatoare la meciul dintre campioana si cea mai buna echipa din provincie in ultimele 2 sezoane.

alex4steaua22.08.2006 18:30

Mai bine era cu Craciunescu presedinte CCA asta nu stie delega arbitrii :(

I.N.Money22.08.2006 18:41

Craciuneascu? Pai iar retraiam sezonul 2003-2004 cu fanta de lumina si alte aberatii...

alex4steaua22.08.2006 18:46

Mah stiu ca nu erau chiar toate arbitrajele calumea da nu erau atatea contestatii erau vo 2-3/etapa acuma is vreo 10/etapa

I.N.Money22.08.2006 18:48

Pai doar 2 meciuri pe etapa erau stricate pe vremea lui Craciunescu in 2003-2004,meciurile erau cele ale Stelei,care era dezavantajata si meciurile lui Dinamo,care cunoastem ce arbitraje avea.

uZy | @nDr3i23.08.2006 03:22

victori pt Steaua :)

 

p.s fal poll?sau nu mai se poate

n3on24.08.2006 17:57

As vrea sa stiu si eu daca sau pus in vanzare bilete la ce pret? plz care stie fular-campioniifularultras steagcruce2

DTP-Ludacris24.08.2006 21:19

Batem cu 3-1 ,Dica ,Oprita si NICOLITAAAA :lol:

forever_STEAUA25.08.2006 08:33

O sa fie 4-1. Si Badea trebuie sa inscrie, nu? :lol:

«123»