FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ca suporter stelist te simti jignit de GSP?

«123»
Hassan11.08.2006 11:12

DA, CA SUPORTER STELIST MA SIMT JIGNIT DE JEGUL DENUMIT GAZETA SPORTURILOR

 

Ma simt jignit de faptul ca redactorul-sef al acestei fituici a pornit un razboi personal impotriva conducerii clubului nostru, fara ca ei

sa-l fi atacat sau jignit pe el din proprie initiativa. Raspunsul lui MM Stoica de pe siteul oficial mi se pare elocvent: ACEST OM NE INSULTA INTELIGENTA, nu numai ca suporteri ai Stelei, ci ca oameni, crezand ca ne vom lasa pacaliti de acuzele sale permanente, sustinute aproape tot timpul ori de dovezi maxim circumstantiale, ori, cel mai des, de PRESUPUNERI si MINCIUNI. ACEST ZIAR A SCOS RAND PE RAND, MINCIUNI SFRUNTATE PE PRIMA PAGINA CARE AU FOST DESFIINTATE NU NUMAI DE MM Stoica, DAR SI DE ANTRENORUL Olaroiu SI DE JUCATORI CARE AU PROTESTAT.

 

Ma simt jignit de artitudinea de tabloid monden a acestui ziar, care in loc sa comenteze fentele lui Dica sau sprinturile lui Nicolita, ne baga pe gat fete aproape dezbracate si articole despre relatiile jucatorilor de la Dinamo si Poli Timisoara.

 

Ma mai simt jignit de judecata TOTAL chioara si ne-echidistanta cu care acest ziar cantareste echipele de fotbal din campionatul intern. Daca un fotbalist de la Steaua are "chilotii murdari", sau orice mic eveniment negativ, acesta este pus pe prima pagina, cu un titlu instigator, sa se bucure si catzeii si milogii. Cand insa antrenorul unei echipe totusi de top (ma refer la Mucescu Jr, si zic de top doar in prisma pozitiei din clasamentul de anul trecut, obtinuta prin truda si multe "Clujisme"-cunoscatorii stiu) injura jucatorii adversi pe toata durata unui meci, dupa ce in prealabil s-a luat la injuraturi cu PRIMARUL orasului primeste un coltzisor in pagina

5-6 pentru golania sa, nu mai vad nici o dreptate.

 

Cand Rapid este elogiata pentru ca nu s-a sufocat la Hamburg la 3-1, din pur noroc, iar Steaua este demontata dupa ce a suferit un blocaj psihic asemanator cu Boro, ma simt JIGNIT.

 

Cand ziarul da impresia ca face articole "la comanda", si intra fara permisiune in spatiul tehnic sa provoace jucatorii cu 1000 de poze, ma simt JIGNIT asa cum cred ca s-a simtit toata echipa.

 

In ultimul rand, sa-mi fie cu iertare daca jignesc la randul meu, dar ma simt jignit de cei care au refuzat sa raspunda la acest poll pe motive ca "e prea subiectiv" sau "trebuie nuante". Sincer, iertati-ma insa daca nu puteti fii alaturi de echipa cand se declanseaza un asemenea razboi impotriva ei, si aveti....indrazneala (ca sa nu zic altceva) sa spuneti ca nu raspundeti la un asemenea poll, atunci, nu stiu...nu cred ca aveti ce cauta pe acest site...Nu ma indoiesc ca tineti cu Steaua...dar dovediti-o! Fiti alaturi de echipa! Spuneti macar, cum au facut-o si altii, ca va doare in p..., ca nu va simtiti jigniti si ca presa va fi presa, jegoasa asa cum e...dar nu incercati sa va ridicati la un nivel "superior" prin expresii de genul celor de mai sus.

 

In incheiere, recit cateva versuri:

TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI

O ECHIPA FACE FURORI

DARUITIVA CA NOI!

VREM SA FIM MANDRI DE VOI

PENTRU Steaua NE DAM VIATA!!!

 

Suporterii adevarati vor fi alaturi de Steaua intotdeauna, indiferent de presa, conducatori, jucatori sau antrenor. Steaua e mai mult decat o echipa. E un simbol. Si trebuie aparat.

cristian01411.08.2006 12:00

Fiind un fan infocat al acestei echipe, fiind partas la bucurii si la tristeti alaturi de aceasta echipa, iubind culorile si traditia Stelei ma simt jignit.Fiecare litera pe care o tiparesc in fituica 'ziarul de sport nr-ul 1 in Romania', asa cum o denumesc ei, este o jignire adusa intregii natii ros-albastre.Din pacate in tara noastra, ziaristii obiectivi sunt pe cale de disparitie, iar sefii acestor trusturi de presa isi manevreaza angajatii ca pe niste papushi de teatru lovind in imaginea echipei pentru a afecta conducerea.

Daca macar jumatate din suporterii Stelei nu ar mai citi GSP sau Prosport vanzarile lor ar scadea considerabil, pentru ca acesti acesti domni se preteaza la lucruri murdare, lucruri care nu mai au legatura prea mare cu partea sportiva, ci vizeaza viata jucatorilor, apartentele conducerii la un partid sau altul si tocmai aceste can-canuri prind la public.

 

Forza Steaua !

sile2211.08.2006 13:02

gsp >> Cautand SENZATIONAL / provocand mereu SCANDAL ! mesaj Triada meciu cu Craiova . De azi ne MOBILIZAM / gazeta nu o mai CUMPARAM !

sorin_77711.08.2006 13:08

Bineinteles ca acel mesaj a fost ocolit de camerele de luat vederi ale antenei 1... Jignirea continua...!!!

 

Tolontan = ZERO obiectivitate sau ZERO profesionalism

Virgil11.08.2006 14:58

@ Hassan

 

Sunt placut impresionat de cele scrise de tine,4 posturi mai sus.

forever_STEAUA12.08.2006 12:53

Sa punem altfel problema... Dica, Radoi, Carlos, Para si restul baietilor se simt jigniti de ce face gsp-ul din aceasta frumoasa echipa? Cred ca raspunsul este evident. Si atunci eu, care traiesc 90 de minute ale unui meci de parca ar fi ultimele, si in acele momente doar Radoi si compania conteaza cum sa nu ma simt jignita ?

Cum ar putea sa nu ne deranjeze articolele care ii jignesc pe cei care ne aduc atatea bucurii? Cum am putea sa nu ne gandim si la sufletul baietilor nostri? Si ce daca unul sau mai multi au avut o zi mai proasta? Nu toti avem? Diferenta e ca EI sunt ai nostri si noi suntem ai lor... Ei nu sunt ai gsp-ului...

 

 

PS: Ce ma deranjeaza cel mai mult in presa: incep sa jigneasca de-a dreptul echipa, se delimiteaza de ea, dar la sfarsit folosesc expresii de genu' "jucatorii nostri"... Penibil!

SebaS12.08.2006 18:14

Cei care ati votat NU...sunteti niste tampiti si securisti, nu mai incapa nici urma de indoiala! Oriunde exista uscaturi care trebuie extirpate! Ori lucrati la gsp ori sunteti retardati mintal... niste papa lapte care daca va zice cineva ca slobozul are gust de caramel voi chiar credeti. Pe fraieri de genul asta se bazeaza "cei de sus" ca sa conduca lumea...marionete securiste ce sunteti! Din pacate pt voi INCA suntem invincibili, nu stiu insa cat vom mai rezista. Trebuie sa fim uniti...desi soarta noastra va fi ca si a celor din vest...mariontete "libere"

Sunteti prea prosti pt lumea asta...ziceam ca femeile sunt cel mai destept animal dupa om...dar m-am inselat, se pare ca sunt unii care le intrec pe femiei. Bravo lor...numa ca ele se pricep la mai multe necesitati ale oamenilor(barbatilor)...o adevarata simbioza! Tu ai grija de al ei ten iar ea iti transmite genele nemuritoare mai departe.

Lol...ce m-am infierbantat!

Leprele de gsp incearca sa ne dezbine, si ma bucur ca mare majoritate si-a dat seama de acest fapt..nu ne-au adormit inca pe toti, mai putem digera si singrui unele lucuri!

 

Mila pt fraieri

 

Pentru insulte la adresa colegilor de forum si jigniri gratuit adresate femeilor in general,

acest user a primit BAN PERMANENT.

stelista_pe_viata12.08.2006 18:48

Waooo...ce remarca la adresa femeilor...hmm...da hai sa-ti zic k yo cu toate k sunt fata...sunt de acord cu voi cum k gsp jigneste suporterii Stelei,si deaceea nu o sa mai cumpar acel rahat de ziar...dar sa fim seriosi...credetzi k ii afecteaza pe ei cu ceva cum k, catziva suporteri nu le mai cumpara fitzuik aia...?nu cred...oricum sunt niste nesimtziti...care ne vor rade in nas ori de cate ori vor avea ocazia...PS.cel mai destept cedeaza primul..asa k...

Virgil12.08.2006 18:56

Daca nu suntem capabili sa ne exprimam indignarea in mod civilizat,trebuie sa spun ca nu proferarea insultelor era scopul subiectului propus de moderator.

Stop topic.

«123»