FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ca suporter stelist te simti jignit de GSP?

«123»
sorin_77703.08.2006 12:43

Legat de incidentul care s-a petrecut la pauza meciului Steaua-Gorica in care a fost implicat Carlos si MM Stoica si asupra caruia redactorul sef de la GSP, Catalin Tolontan, avut un editorial incendiar la adresa celor doi stelisti, managerul echipei noastre a replicat printre altele intr-un articol publicat pe site-ul oficial si preluat de chiar GSP urmatoarele:

 

"Prin minciunile pe care le publicã, Tolontan jignește suporterii" Mihai Stoica

 

intrebarea este:

Va simtiti jigniti de Gazeta Sporturilor ?

 

Rog numai opinii steliste pentru ca despre noi este vorba. Nu trebuies opinii neutre. Se refera STRIC la stelisti pentru ca ei stiu cel mai bine daca se simt sau nu jigniti!

 

Cine e nehotarat trebuie sa isi de-a seama ca nu exista si raspunsul "Nu stiu!". Va rog nu adaugati nimic Poll-ului.

bodanelu03.08.2006 12:47

Am votat da!

Melku03.08.2006 13:39

Singura modalitate de a amenda atitudinea GSP-ului impotriva echipei Steaua e de a nu le cumpara fituica sau de a nu intra pe site-ul lor sau pe site-urile afiliate, sunt destule site-uri de profil de pe care putem culege informatii.

Chiar daca am picat in plasa lor la inceput si am sarit in sus la atitudinea lui Carlos, am realizat ca adevarul este un lucru rar gasit in articolele lor, motiv pentru care voi inceta sa mai accesez site-ul gsp.ro sau cele afiliate (stelisti.ro, campionate.ro, autof1.ro) si voi incerca sa conving cate mai multe persoane sa urmeze gestul meu.

sorin_77703.08.2006 13:41

site-ul Prosportului are o infatisare interesanta de cand a fost cosmetizat. Chiar imi place...

Intradevar putem sa ignoram site-ul GSP-ului si celelalte Site-uri afiliate dar in acelasi timp putem sa le accesam dar sa ii criticam ori de cate ori sar calul... Si in ultimul timp eu zic ca o fac prea pe fata

Eu ma simt atacat tot timpul prin ce scriu acei ziaristi de la GSP. Tot timpul au ceva impotriva clubului, a Stelei, a conducerii, a jucatarilor, a suporterilor mai ales prin sustinerea milogelilor rapidului. Ne acuza alaturi de rapidisti de rasism, ne fac huligani, dar chiar nu se gandesc ca fac rasisti 5 mil. de suporteri. Chiar nu se gandesc ca fac huligani 5 mil. de fani si sustinatori ros-albastri?

Iancu Jianu Zapciul03.08.2006 13:47

Stati ma linistitzi ca astia de la GSP jignesc la gramada....Insa constat ca mai putin pe javre....Ioanitzoaia mai tzii minte cand ziceai ca esti suporter Stiinta?? :evil:

Melku03.08.2006 13:48

Chiar crezi ca le pasa daca tu nu esti de acord cu ceea ce scriu atata timp cat citesti? Eu sunt sigur ca nu, daca noi ne-am uni si am ignora aceasta fituica atunci ar simti o lovitura destul de puternica. Daca ei fac o campanie anti-Steaua, noi trebuie sa facem o campanie anti-GSP.

sorin_77703.08.2006 13:50

O campanie anti GSP se poate face numai prin exprimare la stadion. Acolo sunt mase de oameni care se pot mobiliza impotriva GSP-ului si vor putea sa strige impotriva lor...

Melku03.08.2006 13:52

O campanie anti-GSP se poate face la stadion, in fiecare zi necumparand fituica sau intrand pe site-urile lor. Ti-am spus, nu ii afecteaza pe ei injuraturile sau mesajele de pe stadioane, sunt imuni la asa ceva, pe ei ii afecteaza numarul cititorilor.

bodanelu03.08.2006 13:52

nici asta nu o poti face prea bine...ei manipuleaza masa de oameni mult mai bine... si vin a ii-a zi si zic ca s-a strigat altceva etc...

Melku03.08.2006 13:56

Pe mine ma intriga foarte mult atitudinea lor si atitudinea pe care au avut-o fata de silenzio stampa, stare adoptata de lotul Stelei, sustinand ca ei de bine de rau isi fac treaba dar suporterii sufera. GRESIT, ei au nevoie mult mai mult de Steaua decat are Steaua nevoie de ei, Steaua nu a avut nevoie de GSP sa ajunga in semifinala cupei UEFA, Steaua poate sa faca performanta fara presa, GSP mai mult ca sigur a vandut ziarele ca painea calda in perioada aia, trebuie sa inteleaga raportul asta.

sorin_77703.08.2006 14:11

Oricum orice ziar se face ca sa se vanda si majoritatea gazetarilor infloresc. Cunosc gazetari care au recunoscut ca mai pluseaza de la ei. Altfel stirea risca sa fie una de santz si nu intereseaza cam pe nimeni. Cu putina infloritura se mai castiga un cititor in plus macar. Si cine poate sa probeze cele scrise? mai nimeni. fiecare crede ce vrea, ziarul sa se vanda. Pai asta e profesionalism????

silvy03.08.2006 14:14

am votat da!!!!!!!!!!

ACEST TOLONTAN ESTE

 

__________________

17+3 nu e

Gaby03.08.2006 14:50

Hai sa va dau un exemplu de jignire.

 

Mergeti la pagina principala din gsp.ro si uitati-va la sondajul pe care il publica sub titlul:

 

"Este MM Stoica reprezentativ pentru Steaua?"

 

Nu poti raspunde ca stelist la acest sondaj pentru simplul motiv ca raspunzand, nu as face decat sa fac rau, ca suporter al Stelei, echipei favorite.

 

De ce ? Pentru ca sondajul este facut in asa fel incat orice as alege din cele 2 raspunsuri pica prost.

 

1. Daca aleg "Da, Mihai Stoica reprezinta ceea ce este clubul Steaua Bucuresti astazi", ar insemna sa jignesc Steaua, pentru ca Mihai Stoica a facut multe gesturi urate, pe cand clubul Steaua s-a comportat mult mai onorabil.

2. Daca aleg "Nu, Mihai Stoica nu ilustreaza ceea ce este Steaua Bucuresti" inseamna ca il atac pe Mihai Stoica desfiintand, de fapt, tot ce face la Steaua. Ceea ce nu ar fi corect.

 

Atunci normal ca te simti jignit !!!!

 

Dar sa va spun ceva (parerea mea): aceasta campanie de denigrare a Stelei nu le face bine. Problema este ca asta se intampla pentru ca au devenit ahtiati dupa comert, dupa bani, dupa cifre si competitie. Sunt convins ca n-au nimic cu Steaua. Pur si simplu, cauta scandalul si senzationalul. Daca nu este, il provoaca. Daca s-ar certa cu Padureanu, ar casca toata lumea. Daca te certi cu Gigi, cu MM si cu Carlos, normal ca se face agitatie.

 

In incheiere: inainte ca GSP sa afirme ca sunt cea mai buna echipa din Romania, trebuie sa defineasca si pe ce baza calculeaza acest lucru. Poate ca strang cei mai multi bani, dar in nici un caz nu strang respectul cititorilor. Daca ar fi echidistanti si ar renunta la femeile goale ar incepe sa-l recupereze. Pana atunci, mie, ca vechi cititor de Sportul Romanesc, Prosport si un pic de GSP, mi-e dor de comentariile de meci semnate Catalin Tolontan si Alin Buzarin din Sportul Romanesc si chiar din Prosport. Pentru acelea ii cumparam si pentru asa ceva ar trebui sa fie cumparati. Pana atunci, VOTEZ "DA", ma simt jignit de GSP.

sorin_77703.08.2006 14:55

@ Gaby

 

Da-mi voie sa te felicit, ai fost primul care ai observat acel sondaj de pe GSP... Acel sondaj de pe GSP nu este decat o pura jignire adusa suporterilor Stelei...

 

ca stelist este greu sa raspunzi, de unde si echilibrul cat de cat al votantilor. :lol:

Gaby03.08.2006 14:57

Mersi. Dar sa stii ca nu cautam senzationalul. Altii fac asta. Sunt pomeniti in titlul topicului. Si nu, nu e vorba de stelisti. :)

 

Ar trebui ca nici un stelist sa nu voteze in acel sondaj care este de fapt o manipulare.

sorin_77703.08.2006 15:03

Alta obscuritate marca GSP.ro:

 

Culmea democratiei: GSP promoveaza emisiunea Fanatik, unde probabil MM Stoica va înjura Gazeta!

 

De ce oare folosesc aceste cuvinte care aduc numai scandal. Era greu sa puna un titlu "MM Stoica vs Tolontan la Fanatik"De ce sunt asa de siguri ca va injura MM carpeta lor???

karas_ultras03.08.2006 15:04

Gazetarii nu mai reprezinta de mult a patra putere in stat. Ei sunt PRIMA putere. Santaj, coruptie, minciuna, partizanat politic si financiar... Aceste lucruri reprezinta de fapt gazetarul de azi, inclusiv pe cei "sportivi".

 

Unica solutie: BOICOT!!!

 

PS. Ar trebui sa avem canale proprii de informare la club, astfel incat informatia sa poata fi accesata de la sursa fara sa sufere distorsiuni gazetaresti pe traseu. Dar cand vad ca site-ul clubului sarbatoreste inca titlul 22, ma gandesc daca ideea mea nu este utopica...

sorin_77703.08.2006 15:07

Ar fi o lovitura daca GG ar reusii sa faca un canal de televiziune. prefer sa dau pe un abonament 20 de euro pe an si sa vad stiri despre echipa mea, stiri nedistorsionate si fara jigniri. Pacat ca GG nu incearca asa ceva.

Gaby03.08.2006 15:10

@ Sorin

 

Pur si simplu, vor sa denigreze replica data de MM Stoica lui Tolontan. Este o denigrare facuta sublim, recunosc. In stil de securist. Doar ii conduce un fost securist, nu ? Au de unde invata. De fapt, tu ca cititor, trebuie sa intelegi ca "MM Stoica va continua sa injure Gazeta si la emisiunea Fanatik, precum a facut-o si in replica data lui Tolontan putin mai devreme".

 

Eheeeee ... ce urecheala le-as mai trage ! Ca pe copii obraznici i-as bate ! Nu tare. Doar atat, cat sa-i usture !

Ayrton03.08.2006 15:30

Pana la urma am votat DA! Cu toate ca mai degraba, ma simt indignat si scarbit decat jignit...

 

Ar fi o lovitura daca GG ar reusii sa faca un canal de televiziune. prefer sa dau pe un abonament 20 de euro pe an si sa vad stiri despre echipa mea, stiri nedistorsionate si fara jigniri. Pacat ca GG nu incearca asa ceva.

 

Cu privire la dezinformarea premeditata, nu cred ca un astfel de post va rezolva problema.

Ce te face sa crezi ca cei din conducere nu ar folosi un astfel de canal pentru acelasi lucru. Doar avem exemple si aici.

Problema asta este mult mai profunda, este la nivel de mentalitate.

Cei puternici intotdeauna vor profita de astfel de instrumente pentru a-si curata imaginea sau a murdari imaginea "adversarilor". Si avem destule exemple de genul asta...

Gaby03.08.2006 15:35

Ai dreptate, dar cand ploua iti iei umbrela si nu-ti pasa daca apa le mai curge altora in cap de pe umbrela ta.

 

Adica, discutia aici nu e neaparat de echidistanta (e clar ca un post gen Steaua TV ar fi neechidistant) ci de faptul ca atunci cand esti jignit continuu si lucrurile ajung la provocari grosolane trebuie sa iei masuri. Sa te aperi. Sa contraataci. Sa mergi pe principiul "Decat sa planga mama, mai bine sa planga maica-sa". Ca stelist, nu vreau sa accept jigniri.

IL_Diablo03.08.2006 15:58

E o vorba veche care zice sa nu iti pui presa in cap, pentru ca nu vei castiga niciodata. Degeaba suntem 30 de insi care protestam aici vehement. Nu avem ce sa facem decat sa vorbim. Cei vinovati sunt gsp dar si managerul nostru. Atitudinea lui irita in general. Presa pe de alta parte este prea razbunatoare, prea colerica. Este razboiul lui MM cu presa. Cand isi va schimba atitudinea asta idioata, vom avea o presa mai favorabila Stelei. Pt presa din Romania MM e deja o persoana nongrata. Isi face aceste scandaluri cu manuta lui.

Cooper03.08.2006 16:00

Sunt de acord cu faptul ca, aceasta carpeta incearca sa ajunga in topul publicatiilor , doar prin promovarea scandalurilor, publicarea de poze cu asa zise "sotii sau prietene" de fotbalisti, in realitate, poze la limita pornografiei, sau prin titluri de genul : "Sambata razboi in Banat, Poli - Steaua" . Deasemenea ei reusesc sa influenteze si marea majoritate a cititorilor sai. Sper doar ca, stelistii adevarati sa nu pice in tentaculele carpetei , cum au patit, sau patesc cei catziva suporteri ai catzelushilor de 2 ani incoace. Ar fi bine sa ramanem uniti in jurul echipei noastre, iar prin incurajarile si mesajele noastre, baietii nostri sa nu se simta singuri , sa stie ca sunt iubiti in continuare si ca le suntem alaturi si la bine si la rau. Hai Steaua, boala dusmanilor !

Virgil03.08.2006 19:32

Sunt indignat de articolele din GSP care se bazeaza pe minciuni,exagerari,etc.,folosite impotriva Stelei.

Simt ca acest cotidian serveste in mod special intereselor visinii si ca da in Steaua.

Ar deranja pe cineva dintre noi daca nu ne-ar mai baga in seama ? Probabil ca nu,dar pe ei in mod sigur da,pentru ca vanzarea ziarului ar scade considerabil.

strezahuzum03.08.2006 19:43

Nu votez in pollul asta pentru ca e la fel de subiectiv ca si cel al gsp-ului ....

 

Cred ca luam problema prea personal. Nu cred ca presa sportiva din Romania in general, respectiv Mazeta Sporturilor in particular, are intr-adevar ceva impotriva Stelei. Ei cauta mereu senzationalul, scandalul, mizeria, etc. Si din pacate nu-si dau seama ca pana la urma acest lucru va sfarsi prin a obosi si irita pe toata lumea ...

 

Dupa cum bine s-a mai spus pe aici, nu poti castiga un "razboi" contra presei. Pentru ca e imposibil sa-i faci sa admita ca ar putea si ei sa greseasca.

 

Cateodata am impresia ca grosul ziaristilor romani sufera de o forma de narcisism colectiv. Se privesc in oglinda si se vad frumosi, destepti, constiinciosi si indispensabili societatii. Faptul ca au ajuns ziaristi pare un fel de alibi universal, le da dreptul sa scrie prostii, sa insulte si sa irite pe oricine ... un refuz al discutiei e tratat drept "aroganta" iar persoana ce indrazneste sa refuze e imediat catalogata drept "om rau".

 

Raspunsul la aceasta atitudine a lor ar putea fi mai bine exprimat sub forma unei petitii online, pe care sa o semneze cat mai multi suporteri stelisti. Un raspuns civilizat, clar si demn, care sa arate ca Steaua are destui suporteri ce pot vedea realitatea la fel de bine, daca nu si mai bine, decat hoardele de "experti" ale ziarelor sportive. Si ca uneori o prezentare seaca a faptelor e preferabila trecerii lor prin tot soiul de "filtre" ... de calitate variabila.

«123»