Ma numar printre cei care la inceput nu il simpatizau pe MM. Cu timpul insa a demonstrat ca are valoare in meseria lui. Ce va pasa voua ce scriu ziarele? Aia ca sa vanda , asta cauta...scormonesc in rahat. Articolele in care il critica sunt dupa o saptamana uitate, iar ziarele sunt folosite la spalat geamuri, hartie ignienica sau asa mai departe. ce ramane pe vecie sunt rezultatele echipei. iar aici MM are un rol foarte important. A adus antrenori pe care multi nu ii apreciau care au avut rezultate excelente la Steaua. A adus jucatori necunoscuti, sau considerati terminati care joaca excelent acum. Este ca un filtru intre Gigi si antrenori(echipa). Pastreaza o atmosefera de familie intre jucatori ceea ce e f important. Nu vinde en gros ca la Dinamo sau Raped. Cat timp face toate astea, cat timp continua sa aduca jucatori gen Nicolita, Ochirosii, Iacob samd, din partea mea MM poate sa injure si sa bata 100 de pseudo jurnalisti si capitani de jandarmerie.
La echipele mari din italia e mizeria cu blaturile, la Real jucatorii se bat intre ei si antrenorii sunt schimbati lunar, la marseille sunt deturnate milioane de dolari, iar voi va faceti probleme de imaginea Stelei. Tampeniile astea cu ziaristi de rahat nici nu intereseaza pe straini. Si la urma urmei ce ne pasa noua de ce cred strainii despre noi cat timp ii batem pe teren? Astea sunt nimicuri, tot ce conteaza la urma urmei sunt rezultatele echipe.