FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Interviu Jean Pavel

«123»
ro_steaua09.07.2006 21:50

:D:D:D salutari tuturor stelistilor. jean pavel este cel mai adevarat lider care a fost in Romania. jeane sper sa ne revedem in Peluza Nord macar la meciurile importante.

 

p.s. Andreiasu

sa stii ca Peluza Nord chiar are nevoie de el.

i0nutz8309.07.2006 22:18

@critic: de ce interviul cu john a fost cel mai stupid? Astept raspunsuri concrete, nu apa de ploaie.. Astept argumente, daca stii ce inseamna asta.. E usor de aruncat vorbe aiurea, si, din pacate, cei mai multi demonstreaza ca se pricep de minune la asta..

onyx10.07.2006 07:41

Jan a fost cel mai popular. Avea tupeu pentru ca 'il tinea', adica avea spatele f bine asigurat, ceea ce nu mai e cazul acum. Dupa ce a fost indepartat de la conducerea galeriei, la primul meci pe Dinamo, ciinii au afisat urmatorul mesaj: unde esti tu jane, cu doua baloan?.... Asta spune multe despre cum arata galeria pe vremea lui. Nu se compara felul cum arata peluza acum(coregrafii) cu ce facea Jan, cu mult mai multi bani.

Stiu f bine ce vorbesc(despre bani). sunt prieten cu el, in ultimii ani am stat stat cu el pe stadion, la tr.1, dar totusi nu pot sa nu observ ca galeria arata incomparabil mai bine ,acum.

razvan197612.07.2006 16:32

in primul rind ,salutare la toata lumea.Am citit ce a postat Piece of Mind,in legatura cu ce s-a intimplat cu Jean Pavel,cind l-au ridicat bodyguarzii.

Nu sunt din Bucuresti,nu il cunosc indeaproape pe Jean Pavel,dar subscriu la ceea ce Piece of Mind a scris:asa ceva este greu de crezut ca se poate intimpla intr-un grup unit,si asa numeros,cum este galeria Stelei.Aceea intimplare mi-a lasat un gust amar,am fost total dezamagit de atitudinea suporterilor.Nu are importanta daca Jean a fost sau nu corect,agreat s.a.m.d.Din orgoliul de stelist nu trebuiau lasati bodyguarzii sa il ridice.

Sa fie ridicat unul dintre membrii de catre bodyguarzi,la comanda,din mijlocul a citeva mii de ultrasi?..

Nu vreau sa atac pe nimeni,sunt suporter stelist de multi ani,admir galeria Stelei,dar ,ma simt nevoit sa repet:am fost total dezamagit in acel moment.

Respect.

Razvan

no_problem12.07.2006 18:45

corect.

da' galeria nu era chiar asa de unita cum crezi.

jean gresise la randul lui fata de destula lume.

unii chiar vroiau sa se schimbe ceva.

adunate toate cu altele a iesit ce a iesit.

razvan197612.07.2006 20:52

repet..chiar daca jean nu ar mai fi fost dorit,daca ar fii gresit fata de multa lume etc...nu bodyguarzii ar fii trebuit sa schimbe ceva,ci membrii galeriei.

cu alte cuvinte,galeria trebuia sa arate ca nici o persoana din afara galeriei ,nu poate face ordine in peluza.

respect.

Razvan

Radu mic13.07.2006 05:21

...a fost si garda implicata!!

ult_ras13.07.2006 05:32
corect.

da' galeria nu era chiar asa de unita cum crezi.

jean gresise la randul lui fata de destula lume.

unii chiar vroiau sa se schimbe ceva.

adunate toate cu altele a iesit ce a iesit.

 

...esti tu asa sigur? :roll:

bogdan_p13.07.2006 07:17

Piece of mind,vad ca intr-adevar cunosti nume ale membrilor peluzei din acel timp, dar pt tine evenimentele s-au derulat total diferit:))esti din pacate in necunostinta de cauza,jean in acea perioada era certat cu majoritatea ultrasilor din peluza,de aceea agresarea lui nu a interesat pe nimeni,iar pe cei care i-a interesat si si-au luat amenzi, pt ca garda sprijinea "batausii",jean nici nu i-a bagat in seama pe urma,de multumesc sau ajutor nici nu mai vorbesc.Jean a facut multe lucruri bune a fost un lider adevarat, pana s-a bagat in cardasie cu anumiti oameni,care au furat zeci de mii de euro,daca nu mai mult,bani care erau destinati galeriei.Tin minte ca mergeam pe Dinamo, aia aveau coregrafii,noi nu,desi se luau bani de coregrafii de 100de ori mai multi pt galeria noastra,dar el era incantat ca avea caramizile de dolari in buzunar.Dupa ce ca pretul unei deplasari era sa zicem de 3000 de dolari si lua de la Gigi si Paunescu 10000,tot cerea celor care urcau cate 10-20.000 de lei,devenise foarte lacom si galeria era la pamant.Nu mai ridicati peste tot in slavi, vai ce facea jean,ce lider bun era, etc.Vai ce batea jean cainii:))de unde ati scos-o,tot noi ne bateam si cu cainii,ne luam amenzi mari,jean le lua,lua banii de la club pe ele, ne zicea ca le-a platit,pastra el banii si noi ne trezeam cu garda la usa.Ne vedea ca plecam la cate un scandal zi ii spunea comandantului de jandarmerie:vezi ca se duc la scandal si multe alte lucruri urate.Va mai aud pe cate unii:domne,cand era jean cantai de frica, ce bine era,E,astia meritati sa va luam cu paru ca nu cantati.Vi se pare normal sa cantati de frica?Vai ce se batea jean cu garda:)pai se batea acolo de fatada pt ca stia ca nu pateste nimik,nu lua amenzi,nu era dus la sectie si dupa meci se pupa cu generalii de politie.Daca am avea noi aceste posibilitati,ne-am bate 90 de min in stadion si 2-3 ore afara,fara intrerupere:)).Cam atat,Jean merita respectat ca stelist,ca fost lider,dar nu elogiat.

verdichio13.07.2006 08:44

Bogdan are dreptate Jean merita respectat ca stelist,ca fost lider,dar nu elogiat.

razvan197613.07.2006 11:30
Piece of mind' date='vad ca intr-adevar cunosti nume ale membrilor peluzei din acel timp, dar pt tine evenimentele s-au derulat total diferit:))esti din pacate in necunostinta de cauza,jean in acea perioada era certat cu majoritatea ultrasilor din peluza,de aceea agresarea lui nu a interesat pe nimeni''

ok,ma simt nevoit sa revin...daca Jean nu mai era agreat ,daca era certat sau nu cu membrii galeriei,atunci ei,membrii galeriei,trebuiau sa il indeparteze[daca existau motive,asa cum ai afirmat'],si nu bodyguarzii.Pt ca imaginea creata a fost ca galeria Stelei a fost calcata in picioare de niste bodyguarzi.

Recunosc,este un adevar suparator,dar,din pacate,este adevarul.Nu discut despre alte amanunte,o repet,daca Jean a fost sau nu omul potrivit,daca a meritat sau nu sa reprezinte miile de suporteri din galeria Stelei.

Milit@ri13.07.2006 19:48

Sunt destule lucruri de spus despre activitatea lui Jean ca sef de galerie si adevarul este dincolo de noi.....probabil ca a luat bani din fondurile pe care le primeam de la club...probabil ca a nedreptatit anumite persoane din galerie...insa cei care sunt mai vechi in galerie stiu ca a fost o perioada in care eram mult mai uniti decat suntem acum. Sigur ca aspectul general al galeriei este mult inbunatatit acum fata de ce era acum cativa ani...dar nu trebuie sa uitam ca fenomenul ultras a evoluat fata de atunci ....si asta nu din cauza unui lider sau altul. Parerea mea este ca asa cum a fost el...cu bune si rele...a avut o contributie destul de mare la formarea unui nucleu de baieti care mai departe au dezvoltat fenomenul ultras in interiorul peluzei.

soulstorm13.07.2006 21:48

peste astea.cand e gata interviul ala ca tot ne amenintati:) sunt curios daca de data asta vor fi utilizate intrebarile noastre[not.]

wwwFCBarcelonacom13.07.2006 23:18

SE VA MAI NUMI VREODATA GALERIA Stelei " Armata ULTRA " ???

SteauaToronto14.07.2006 01:57
peste astea.cand e gata interviul ala ca tot ne amenintati:) sunt curios daca de data asta vor fi utilizate intrebarile noastre[not.]

 

Interviul il vom face vineri sau sambata...

i0nutz8314.07.2006 07:34
SE VA MAI NUMI VREODATA GALERIA Stelei "Armata   ULTRA" ???

 

Cine ai vrea sa iti raspunda la intrebarea asta?

Padrese14.07.2006 21:34
SE VA MAI NUMI VREODATA GALERIA Stelei " Armata   ULTRA " ???

ARMATRA ULTRA poate

soulstorm15.07.2006 16:53

io cre ca azi e sambata. si nu vad nici un interviu.

ss lucki15.07.2006 19:16

Jean lua banii nu doar din cei destinati de club pentru deplasari si coregrafii... Primea de la Paunescu sa i se scandeze numele in peluza din cand in cand, de la Gigi pe vremea cand era doar "principalul finantator" al echipei. Aduceti-va aminte de meciul de la Pitesti din sezonul 2000-2001 (era ultima etapa a turului) A fost 1-1 (gol Trica). Era chiar in ziua alegerilor prezidentiale. A primit o suma mare sa faca o "coregrafie" cu "VOTATI Gigi Becali" (asta candida independent pt Parlament). La 1-0 pentru Arges, Jean da tonul in galerie "Iliescu, Iliescu" si se amuza punandu-i pe niste pusti din fata lui sa scandeze "Deputat, Pavel deputat" (La asta, Gruppo Apparte a raspuns cu "De rahat, Pavel de rahat)... Se politizase prea mult Jean si dadea impresia de multe ori ca se cam saturase de deplasari, cantece, coregrafii... Acumulase oboseala si se plafonase...

PS. Asa sa nu uit, mai lua bani si de la cativa jucatori aflati in colimatorul galeriei: Baciu, Trica, Carabas etc. sa nu mai fie injurati.

Alex1415.07.2006 21:55

Nu ii iau apararea lui Jean, dar sti sigur ca lua bani de la jucatori, sau sti din auzite...?

ro_steaua15.07.2006 23:13

bv bv bv bv Alex14 ai scris ceva corect. jean este un tip de nota 20, nu ca-l cunosc eu si e amic cu mine dar va spun sincer jean pavel cat timp a fost lider al galeriei a incasat la amenzi pt Steaua si multe vanatai pt toti locotenentii lui de la garda.

 

p.s. jean este un adevarat lider. bafta multa jeane si sa ai grija de familia ta si in special de mario. te salut cu respect al tau locotenent mishu

SteauaToronto16.07.2006 02:20

Astazi vom colecta intrebarile de pe acest topic si saptamana viitoare interviul va fi postat pe site...

stelist2516.07.2006 10:22

a fost este si va fi un lider ULT*RAS

onyx16.07.2006 12:56

Sa nu uitam ca o parte din cei care l-au luat din peluza, erau adusi chiar de el in anturajul Stelei. In ultimul timp avea si el bodyguarzi in peluza, deoarece era in conflict cu mai multe grupuri ale galeriei.

verdichio16.07.2006 13:03
bv bv bv bv Alex14 ai scris ceva corect. jean este un tip de nota 20, nu ca-l cunosc eu si e amic cu mine dar va spun sincer jean pavel cat timp a fost lider al galeriei a incasat la amenzi pt Steaua si multe vanatai  pt toti locotenentii lui de la garda.

 

p.s. jean este un adevarat lider. bafta multa jeane si sa ai grija de familia ta si in special de mario. te salut cu respect al tau locotenent mishu

 

 

LOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL doamne auzi la asta locotenet ba esti

«123»