Dezamagitor!
Dar de ce ne miram, e stilul Olaroiu... ![]()
Dezamagitor!
Dar de ce ne miram, e stilul Olaroiu... ![]()
Paraschiv si cu Petre Marin maini moarte...
Oli urla la Lovin sa dea drumu mai repede la pase, dar el e singurul care mai baga o pasa in fatza...
in rest jucam varza!
Slabut de tot pana acum. Nici un pic de determinare, parca joaca-n dorul lelii. Sper sa-si revina dupa pauza si sa castigam.
Exact asa cum s-a mai spus ... slab meci ... slab de tot ![]()
![]()
Iacob absent, a pierdut mai toate mingile. Nicolita, dezamagire totala. A gresit executii simple de tot. Dica ... in nota lui obisnuita.
Da Doamne sa se trezeasca dupa pauza ... unii inca se cred in vacanta.
Idem Shelbourne-Steaua anul trecut
Dar la Shelbourne - Steaua de anul trecut se intrezarea totusi viziune in joc a unui mare antrenor, care ulterior avea sa fie demonstrata cu prisosinta! :wink:
Corect!!!Eu unu nu inteleg scuza asta ca nu poti sa joci cu echipele mici.Pai in Divizia A sau Ligue 1 din 18 10 sunt mici ce facem nu mai batem pe nimeni?
goooolllllll Dica!
Ufff !! Ne-a scos Dica din ..... era si timpul !
HAI Steaua !~!
huh! m-am linistit! ![]()
later edit: waw... a inebunit Oli, nu mai joaca cu 2 inchizatori
sa vedem ce iese ![]()
Are Oli o placere sadica sa joace cu Banel pe stanga
2-0 ...GOL Iacob... :lol: :lol:
Este bine suntem in grafic. As vrea sa-l vad pe Badea, care tocmai a intrat, marcand. Ar fi bun la moral!!!
Un pic dezamagit ... dar e bine ca am castigat !
mdea... slovenii mi s-au parut echipa subtirica pe care ma asteptam sa o vad... cea care m-a surprins putin a fost Steaua care in multe momente a jucat efectiv haotic. Iar Nicolitza.. no comment, afara de faptul ca a alergat ca un bezmetic...
Un pic dezamagit ... dar e bine ca am castigat !
Omule ne asteapta un sezon lung, nu mai punem ca sambata avem meci la Timisoara, ce vroiai sa alerge pana le sareau ochii din cap cu prapaditii aia???... Fac pariu ca si 4-0 daca era tot nu erai multumit... Acest 2-0 este SUFICIENT... Stai calm si spune sa jucam la fel sambata si sa fie tot 2-0 pentru Steaua la final... :wink:
Frumoasa ultima parte a meciului...dar pana la primul gol jocul echipei a fost foarte dezamagitor.
Chiar daca in a doua repriza a mai miscat ceva, astazi Steaua a dezamagit.
Dar e mai bine asa, varful de forma ar trebui atins prin octombrie-noiembrie. E foarte important ca in turul 3 sa fim la 70-80% din potential!
In anumite momente se incearca, timid, un joc ofensiv si combinativ.
Incep sa cred, din ce in ce mai mult, ca Protasov a avut dreptate, Nesu e infinit mai bun ca mijlocas decat ca fundas! A avut cateva incursiuni cu mingea la picior care arata potential. In plus, intotdeauna cauta solutii pentru combinatii in viteza.
Cred ca Iacob a fost de departe jucatorul meciului...
A scos acea lovitura libera din care a marcat Dica, si a si marcat un gol... Felicitari Iacob, ce mult ne-ai lipsit in primavara...
@ Ayrton
Incep sa cred, din ce in ce mai mult, ca Protasov a avut dreptate, Nesu e infinit mai bun ca mijlocas decat ca fundas!
Cred ca am face o echipa de "extrema stanga" si nu iar place deloc lui Gigi Becali... :lol: :lol: :lol:
Sorin,
OK, am inteles aluzia!
Ceea ce n-am inteles, este aducerea lui Coman...
De fapt, inteleg si asta! Deh, copilu' lui Oli... :x
Cred ca ai observat astazi de ce are si Coman loc in echipa... Bostina a jucat mai mult central, oare a fost pus acolo doar pentru a ajuta la faza de constructie in acest meci sau pentru a reusi sa il faca un inlocuitor al lui Dica...??? Nu zic ca este o solutie insa cu certitudine e o incercare...
Am fortat cat a trebuit, tinand cont ca e primul meci al echipei standard sa trecem cu vederea peste micile greseli.
De sambata incepe noul sezon!
FORZA Steaua!!!
SPRE GRUPELE CL!!!
SPRE 24!!!
Tineti cont ca e primul meci cu miza al sezonului pentru echipa de baza(in Supercupa am jucat cu rezervele).
Cand ai in fata un adversar modest care se apara, risti sa intri in jocul lor si exact asta am facut noi pana la golul lui Dica. Oricum, important e ca am castigat. In mod normal nu ar trebui sa ne mai punem problema calificarii, dar si meciul retur trebuie tratat cu seriozitate.
Sunt multumit de rezultat dar de joc nu prea, nu e vorba ca ma asteptam sa forteze mai mult ci de greselile de pase, recuperarile care au cam lipsit, viteza. S-a simtit foarte mult lipsa lui Radoi la mijloc , rar i-am vazut pe cei doi mijlocasi centrali sa recupereze baloane la mijlocul terenului sau sa deschida jocul pe flancuri, flancuri de la care ma asteptam mai mult, la mai multe centrari de pe banda (mai ales ca teoretic spatiu era datorita sistemului lor cu 3 fundasi), Carlos a avut iar o interventie sigura (ma gandesc ca nici nu are cum sa fie in mare forma daca se tot plictiseste in poarta), Dica intotdeauna marcheaza atunci cand e nevoie mai mult :lol:
Important e ca am obtinut o victorie si chiar nu mi se pare relevant daca ne calificam cu un scor general de 22-0 sau 2-0 atata timp cat ne calificam.
Dezamagitor!Dar de ce ne miram, e stilul Olaroiu...
Si care e accest stil, acum, dupa 2-0?
Nu pot sa va inteleg cateodata...Parca ati fi niste babe la coada la lapte care critica in continuu...
Nici eu nu pot sa zic ca sunt cel mai mare fan Olaroiu, dar rezultatele vorbesc pt el..si e cazul sa-l sustinem si sa nu-i mai super-mega-ultra analizam fiecare miscare...
Hai sa-ti explic... :lol:
In primul rand comentariul era facut la pauza, cand scorul era 0-0 si jocul scartia.
Dupa pauza, s-a incercat si altceva, asa cum am subliniat mai sus. Timid, dar s-a incearcat un joc combinativ cu pase si spre centrul terenului, nu numai acea obsesiva orientare catre benzi.
La asta m-am referit cand am spus "stilul lui Olaroiu".
Acest stil este streotip si poate fi usor combatut.
@Sorin
Si da, si nu!
Bostina a jucat pana acum de multe ori asa. Atat cu Olaroiu cat si cu Protasov.
Coman va fi util doar atunci cand Steaua se va apara in draci sau cu echipe gen "Boro", nu foarte tehnice , nu foarte rapide si care se bazeaza mai mult pe forta.
Raman la parerea ca Oleg a vazut foarte bine potentialul lui Nesu. Dar au sarit de c.. in sus, Gigi si "specialistii" din presa... Pacat!