Alexandru H. :
xray:
E o curva "disponibila", o suni, o inviti la tine acasa, stabilesti tariful si ea zice OK ca vine la ora H.
Apoi tu o astepti toata noapte ca fraierul, nu-ti mai raspunde nici la telefon, ca pe drum i-a dat taximetristul cu ceva lei in plus si s-a dus cu el!
Dar ce faci? Curva-i curva!
Daca vrei sa brodim pe seama exemplului, ai primit exact ceea ce ti-ai dorit: o curva. Cam penibil sa te plangi la final ca a fost aia mai curva decat ai fi crezut posibil.
Nu ai inteles nimic.
- Cand "bati palma" cu o curva declarata si aia nu se tine cuvantul si iti trage teapa urmandu-si interesul, ai fi ridicol sa te revolti si sa-i bati obrazul. Stiai de la inceput ca e curva! Ai fost fraier, sa fii sanatos!
- Cand unul se declara "om de cuvant", bati palma cu el si el face exact ca o curva urmandu-si interesul, esti indreptatit sa-i bati obrazul si sa-i spui ca nu are caracter.
Daca in opinia ta Hamza a fost om de cuvant, nu ai decat sa-i ceri prietenia pe fb! 
It's a free country!
Parvulescu. Pai si dinamovistii sunt la fel de fraieri ca babele steliste care se plang acum de dezonoarea lui Hamza.
Compari mere cu pere numai din dorinta de a persifla stelisti.
Altfel, vorbim de valori, de onoare, pe principii, de caracter la jucatorii de la Steaua, dar ne stergem cu ele la cur cand nu ne mai convine in discursul "cu dedicatie" si trolling.
In cazul Parvulescu, Badea nu s-a inteles nici cu clubul, nici cu jucatorul.
Deci, Parvulescu nu a dat nicio teapa lui Dinamo. Parvulescu, ca jucator, nu a avut nici o oferta de la Dinamo pe care a refuzat-o in detrimentul Stelei. A fost doar o dorinta a lui de a juca acolo, sperand ca-l va lua Dinamo. Daca Dinamo l-a considerat prea scump si nu a fost dispusa sa plateasca suma ceruta de Gaz Metan, nu e vina lui! Cum nu ar fi fost nici vina lui Hamza daca ciobanul nu se intelegea cu Plovdiv si el pleca luni la Ludogorets sau la Dinamo! Ar fi fost OK!
Javerele l-au facut "Curvulescu" pt ca s-a dat dinamovist si a accceptat sa joace la Steaua. In mintea lor, trebuia sa ramana la Gaz Metan si sa refuze Steaua.
Parvulescu nu a avut de ales din 2 oferte, ca Hamza, si ar fi semnat cu Steaua, desi avea oferta si a batut palma cu Dinamo. Nu! A acceptat pentru cariera lui singura oferta avuta. De la Steaua. A acceptat pt cariera de fotbalist, nu pentru bani! Era bine platit si la Gaz Metan.
In situatia asta, cei care l-au facut curva pe Parvulescu sunt cretini, nu fraieri!
Nici asa Hamza nu are vreo vina. Onoarea este numai problema lui si e dreptul lui sa si-o vanda pe oricat. Mie mi-e fix pix. In schimb pot sa ma bucur ca nu a mai ajuns la Steaua. La mimat e suficient pacaliciul ala de N'Doye.