FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Stirile zilei

«1632633634635636689»
vlad26.06.2013 10:14

Cred ca lucrurile revin la normalitate la Steaua. MM ne asigura ca Stadionul din Ghencea va fi plin la meciul cu Vardar. Cel putin asa a declarat la un post TV:

 

Steaua joaca in preliminariile Ligii Campionilor. Asta e tot ce conteaza. Ca amenda, ca perioada de probatiune, asta e altceva, dar suporterii trebuie sa stie ca pe 16 iulie trebuie sa umple stadionul, pentru ca trebuie sa batem la o diferenta care sa ne califice din primul meci."

Adrian26.06.2013 10:47

Lorimer

 

Adrian...referitor la discutia noastra fotbalistica, eu stau calm negro pentru ca stiu ca sunt sanse foarte mari ca Steaua sa joace in grupele CL.

 

Deja il si vad pe Nikolic cum da hattrick dupa hattrick!

 

Oare sunt singurul care a observat ca echipa si-a pierdut ambii golgeteri? Vorbim aici de oamenii care au inscris impreuna aproape jumatate din golurile date de Steaua in campionat.

 

 

Vor urma apoi adversari precum Legia, Plzen, Partizan, Zagreb etc...eu cel putin ma interesez despre situatia fotbalului ex-jugoslav si iti spun clar ca la ora actuala sunt sub nivelul acestei amarate echipe a Stelei.

 

Numai sa nu urmeze vreun Arsenal... sau vreun Stuttgart...

 

Steaua nu poate juca decat cu echipe campioane, iar marile campionate isi trimit campioanele si echipele de pe 2 direct in grupe.

 

Ia uita-te un pic aici:

 

http://www.UEFA.com/uefachampionsleague/ne...id=1960191.html

 

Ce zici, picam cu Zulte Waregem? E posibil. La fel cum e posibil sa pici si cu Real Sociedad si sa-ti dea aia cu terenu-n cap. Asta daca se accidenteaza Nikolic. Daca e sanatos, le da alora cate 5 in fiecare meci.

 

Vorbesti de absentele noastre de parca tu stii ceva despre ale altora sau despre necazurile lor. pentru tine era la fel....si daca la dadeam noi 3-4 boabe celor de la Ajax, si daca ne dadeau ei tot atatea...discursul tau era identic.

 

Normal ca era identic, pentru ca eu nu ma pozitionez in functie de performanta, sa injur la infrangeri si sa pup fund la victorii. Pozitia mea a fost aceiasi. Si care e problema?

 

Cat despre lipsurile celorlalti, foarte bine. N-au decat sa le plece toti jucatorii. Stai un pic... ca asta nu se intampla la ei, asta se intampla la noi.... UPS!

Lorimer26.06.2013 10:48
Voi sunteti niste fani ai Stelei, care priviti meciurile Stelei si care aveti treaba cu Steaua doar 90 de minute plus prelungirile pe saptamana.

 

Nu-mi poti spune tu mie ca esti stelist adevarat cand pe tine te intereseaza doar rezultatele. Esti fan al Stelei, al fotbalului stelist, ok. Da' stelist adevarat tu nu esti.

 

Interesanta discutie. Dar oare cati dintre cei care ti-ar da acum un thanks sau ti-ar da pur si simplu dreptate au idee despre ce vrei sa vorbesti?

 

Hai sa ne vedem la o bere si sa vedem cati dintre "voi" pot sa ne spuna 2-3 vorbe ca ex. despre Florea Voinea. Despre alte sporturi...ce sa mai vorbim... Stai calm ca si la hockey sau la basket au venit tot aia pe care ii blamati "voi" acum, nu "voi".

 

Ca ex....E ceva in genul "fanilor", zecilor si sutelor de "fani" ai Barcelonei de pe net...pe care ii bagi in offside daca ii intrebi orice altceva despre istoria acestul club in afara de Messi, Xavi, Iniesta, Ronaldinho sau mai nou Neymar. De peste 5-6 ani de zile acestia populeaza mai multe siteuri si invoca un anume spirit catalan despre care ei nu au nicio idee...asta si pentru ca nu cunosc istoria provinciei, dar si pentru ca nu le pasa de faptul ca Regal Barcelona a jucat in final fourul Euroligii in acest an, sau in finala CL de handball sau in semifinala de polo.

 

Am vazut pe net anul acesta spre ex. final fourul CL de polo. Steaua Rosie a castigat finala desi pornea ca outsidera in fata croatilor de la Jug Dubrovnik pentru ca a avut o sala plina de fanatici...pentru ca acei fani au creat o atmosfera infernala. Lasand la o parte faptul ca jugoslavii sunt cea mai valoroasa natiune a lumii la polo, pentru ei Steaua Rosie e un spirit! Nu doar fotbal...

 

Putem sa ne certam si sa ne dusmanim ani intregi si nu vom rezolva nimic...sau le putem urma ex. si sa incercam sa educam lumea in acest spirit...cum zici ca e mai bine?

Adrian26.06.2013 10:58
Interesanta discutie. Dar oare cati dintre cei care ti-ar da acum un thanks sau ti-ar da pur si simplu dreptate au idee despre ce vrei sa vorbesti?

 

Nu m-am exprimat corect romaneste?

 

Cand te intereseaza doar rezultatele, te intereseaza doar rezultatele, nu echipa. Ce e asa greu de inteles?!

 

Hai sa ne vedem la o bere si sa vedem cati dintre "voi" pot sa ne spuna 2-3 vorbe ca ex. despre Florea Voinea. Despre alte sporturi...ce sa mai vorbim...

 

Ai mai scris la cartea aia despre Steaua?

 

Hai, ma, nu ne lua pe noi cu din astea. Du-te la baietii aia care urla refrenu' cu maibachu si spune-le lor asta.

 

Stai calm ca si la hockey sau la basket au venit tot aia pe care ii blamati "voi" acum, nu "voi".

 

Serios? De cand? Sunt unii baieti pe aici care ar zice altceva. Da' ce stiu ei?! Ca doar ei nu-s patroni de bar, medici, scriitori, experti in fotbal...

 

E ceva in genul "fanilor", zecilor si sutelor de "fani" ai Barcelonei de pe net.

 

Era sa treaca saptamana fara sa zici tu ceva de Barca.

rtj26.06.2013 11:25

Ba, nu stiu cum sa va spun, dar eu aseara am fost foarte suparat pentru ca nu ne-au suspendat. Vorba cuiva de pe acest site, am pierdut o sansa imensa de a scapa de cretin.

 

Oricum, din punct de vedere fotbalistic, avem sanse 50 la suta sa ajungem in grupe CL si 75 in grupele EL. Daca vom ajunge in grupe, atunci toata smecheria s-a terminat. Vom reintra in acelasi cerc scarbos.

 

Din punctul meu de vedere, e foarte greu sa schimbi cuiva perceptia despre sport, Jiji, moralitate, ce inseamna Steaua etc. Unii se agita foarte mult pe acest forum si ii felicit ca au ramas fideli principiilor lor, dar soarta Stelei nu a fost niciodata in mainile noastre. Cand l-am injurat pe jeg am fost catalogati drept "vagabonti" si "drogati". Faptul ca sustinem actuala echipa, fara sa ne intereseze de patron ne face ipocriti. Orice gest facem impotriva ciobanului va fi privit ca o anormalitate de catre draga noastra societate becalizata la maxim. Pai, cand s-a afisat mesajul "3 ani de libertate!" pe pagina oficiala de fb a AISS-ului si a inceput sa croncane Musteata la TV, am vazut posturi ale unor copii de 10-11 ani care injurau AISS-ul si pe Adrian Pacurar, fara sa stie despre cine este vorba sau de ce il injura.

 

Noi nu avem ce face, nu suntem pregatiti de un nou protest, nu sunt multi dispusi sa o faca. Asta si pentru ca multi care au dus greul acum cativa ani s-au retras sau au ales sa mearga inainte pe un drum usor diferit. Asa ca singura noastra sansa sa scapam de jeg este sa primim ajutor extern: o condamnare, o penalizare a Stelei etc.

 

Cine vrea sa se duca pe stadion, sa sustina echipa, sa o faca! E treaba lor! Pe mine ma doare in pl de 24, 25, 26, sampion liguri, atata timp cat Steaua e reprezentata de Gigi, MM, mache si piti talent. Ii apreciez pe jucatori, dar pun clubul peste ei. Jucatorii trec, Steaua ramane!

 

P.S.: Nu va mai certati, nu ajungem nicaieri! Atata vorba pentru nimic.. Incercati sa va respectati deciziile, chiar daca nu intotdeauna sunteti de acord.

Lorimer26.06.2013 11:32

Nu, nu te-ai exprimat corect. Eu am demonstrat ceea ce era de demonstrat. Tu nu vrei sa construiesti ceva ci doar vrei sa acuzi. Tu nu vrei sa fie liniste si sa ne unim toti ca sa putem lupta pentru atingerea unui scop, ci iti doresti sa existe mereu tabere. pentru ca din ceea ce spui tu, eu inteleg ca ti se pare totul "hopeless". Atunci de ce mai postezi aici? Ca sa-ti plangi de mila? Ce rost are sa mai postezi daca oricum nu mai crezi ca exista o sansa ca stelistii sa se uneasca? Cu atitudinea asta nu vei face niciodata pe altii sa te inteleaga, chiar daca ai dreptate.

 

Ba, nu stiu cum sa va spun, dar eu aseara am fost foarte suparat pentru ca nu ne-au suspendat. Vorba cuiva de pe acest site, am pierdut o sansa imensa de a scapa de cretin.

 

Cred ca esti in confuzie. DA, ala pierdea banii ipotetici din CL si din bilete la meciurile alea, dar iti garantez eu ca ar fi jucat 10-12 meciuri din 17 in campionat cu stadionul arhiplin si ar fi recuperat...pentru ca Steaua atunci ar fi cazut in victima perfecta...pentru ca in fond orice ai spune tu, nu cred ca tu chiar crezi ca merita suspedata pentru asa ceva.

rtj26.06.2013 11:43

Nu cred ca ar fi trebuit sa fie suspendata, era totusi o diferenta intre cazul nostru si al turcilor.

1 meci normal in campionat este de 3 ori mai putin profitabil decat unul in CL. Daca am fi pierdut calificarea, aventura unui sfert de asa zisi sustinatori pe stadion s-ar fi incheiat. Singurul meci pentru care garantez ca o sa fie stadionul arhiplin va fi cel cu Dinamo. Daca iti amintesti, mall arena s-a umplut atata timp cat Steaua juca in EL, mai ales in etapele care precedau sau urmau un meci european. La partida cu Vaslui au fost mai putin de 18000 de persoane. In plus, vom juca derby-uri cu Pandurii si Astra..

 

Eu anticipez asa, in cazul necalificarii in grupe. Primele 2-3 meciuri acasa cu o asistenta 20000-30000, dupa care va urma un dezinteres, ajungandu-se astfel la cifra de 10000-15000. In conditiile astea, raportul chirie-profit va fi unul mic, si meciurile se vor muta pe Ghencea. Si acolo, banuiesti si tu ce se va intampla.. Parerea mea.

vlad26.06.2013 11:53
Cu siguranta e vorba de National Arena....

 

Am vrut sa-i inspaimant pe cei care se pregatesc sa-si cumpere bilete. Nimic nu se compara cu Arena Nationala. :)

red&blue_boy26.06.2013 12:33

Steaua va fi monitorizată de catre UEFA timp de cinci ani si va fi sanctionată numai dacă va mai fi implicată in alte cazuri de coruptie. Asta inseamnă că excluderea de un an, pe care UEFA a amanat-o acum, nu va deveni "cu executare" in alte situatii, de genul incidentelor produse de catre suporteri, scrie GSP.

 

În schimb, presedintele LPF, Dumitru Dragomir, sustine că Steaua poate fi exclusă si pentru rasism.

 

Turcii, nemultumiti ca Steaua a fost lasata in UCL:

""Decizie scandaloasa a UEFA. Faptul ca Comisia de Disciplina a UEFA, care le-a exclus pe Fenerbahce si Besiktas din cupele europene, nu a exclus-o si pe Steaua Bucuresti, desi presedintele Ciobanul a fost condamnat la trei ani de inchisoare, a uimit pe toata lumea" - haberdar.com.

 

http://www.realitatea.net/Steaua-cinci-ani...fa_1212599.html

 

______________________________

 

 

 

http://www.UEFA.com/uefachampionsleague/ne...id=1960191.html

 

Ce zici, picam cu Zulte Waregem? E posibil. La fel cum e posibil sa pici si cu Real Sociedad si sa-ti dea aia cu terenu-n cap. Asta daca se accidenteaza Nikolic. Daca e sanatos, le da alora cate 5 in fiecare meci.

Eu inteleg ca Steaua nu are cum sa ajunga sa joace cu Zulte, Sociedad sau Arsenal.

Calificarile pentru grupele UCL sunt impartite in doua, league route si champions route. Steaua e in champions route, asa ca Basel e dupa coeficient cel mai tare adversar posibil. Dar si pe ei-i evita fiind capi de serie.

In Liga vor ajunge pana la urma 10 echipe, cate 5 din fiecare parte.

Poate gresesc, dar asa au fost si anul trecut califcarile.

 

 

_________________________________

 

In rest, nu vreau sa ma bag in aceleasi discutii, mi-a ajuns, nu mai am nervii necesari pentru asta. Parerea mea fata de Steaua actuala poate o stiti, daca nu oricum nu conteaza, ca doar o spun pe un forum, nu inseamna nimic.

Insa atat sa retineti, nu vrea nimeni raul Stelei din nici un punct de vedere. Nu ma incanta ca echipa sa fi fost exclusa din cupele europene, nu cred ca merita asta oricum. Dar daca asta era inca un pas facut sa scapam de cioban, cu bucurie primeam excluderea. Asa, acum cred ca totul e in zadar.

Ca de asta ne-am mai agatat si noi.

Bine, in alte conditii, cu cat mai multi suporteri constienti de ce insemna Steaua candva, fara o parte a galeriei aservita, probabil nu ar fi trebuit sa asteptam o decizie de la UEFA ca sa speram la ceva, ca sa scapam de cioban.

Probabil ca sa se fi intamplat asta trebuia ca Steaua sa fi fost o echipa din Serbia, Polonia, Grecia, ca tot mai pomeniti de ele p-aici...

Adrian26.06.2013 12:51
Nu, nu te-ai exprimat corect. Eu am demonstrat ceea ce era de demonstrat. Tu nu vrei sa construiesti ceva ci doar vrei sa acuzi. Tu nu vrei sa fie liniste si sa ne unim toti ca sa putem lupta pentru atingerea unui scop, ci iti doresti sa existe mereu tabere. pentru ca din ceea ce spui tu, eu inteleg ca ti se pare totul "hopeless". Atunci de ce mai postezi aici? Ca sa-ti plangi de mila? Ce rost are sa mai postezi daca oricum nu mai crezi ca exista o sansa ca stelistii sa se uneasca? Cu atitudinea asta nu vei face niciodata pe altii sa te inteleaga, chiar daca ai dreptate.

 

Bai, da' bine m-ai nimerit. Da, ai dreptate. Eu sunt acel factor care dezbina suporterii stelisti. Chiar ma mandesc cu faptul ca nu vreau sa fie liniste, ca sa nu va puteti uni cu totii in lupta pentru ignoranta.

 

Ma lasi, ma? Ce scop vrei tu sa atingi? Trebuie sa ma apuc sa caut iar postari in care tu recunosti ca te intereseaza doar sa vorbesti despre fotbal si nimic mai mult? Cand imi vorbesti tu mie despre scopuri e ca si cum mi-ar vorbi Adrian Nastase despre binele pe care l-a facut Romaniei. Tot siteul stie de ce esti tu aici, Lorimer. Nu te apuca acum sa te dai mai rotund decat esti. Nu tu. Lasa-i pe altii sa se dea, oameni noi, despre care nu se stie nimic, nu le sunt cunoscute preferintele fotbalistice, etc.

 

Si, ca sa stii si tu, eu nu le cer stelistilor sa se uneasca. Pentru ca nu vreau sa ma unesc cu stelisti ca Alexandru H. De ce as vrea? Ca sa merg sa ignor? Lasa, frate. Mergeti voi la stadion si noi stam acasa. Ca oricum voi mergeti doar atat timp cat Steaua are rezultate. Cand nu vor mai fi rezultate, veti fi acasa toti.

 

 

In alta ordine de idei, tot n-a atacat nimeni problema ridicata de mine acum cateva postari. Cei mai buni atacanti ai Stelei sunt out. Intram in CL cu Nikolic?

rtj26.06.2013 12:56

@Adrian:

E vizat un atacant nigerian cu 17 goluri in Serie B, dar probabil e doar apa de ploaie. Nici Tatu si nici Nikolic nu au ce cauta in atacul Stelei. Nu cred ca vor fi folositi, deoarece niciunul nu are contract cu clanul becali si nu vor fi impusi de "ai mai mari" precum dodel.

Adrian26.06.2013 13:01

Fii ma serios! Ala e negru! Nu stii ca la Steaua nea puscariasul a impus regula: niciodata sa nu fie in lot mai mult de 1 negru. Si deja il avem pe Tatu, omul care o sa-l puna in valoare pe Nikolic.

Lorimer26.06.2013 13:10

Da ma bine ca stie forumul cine sunt, nu ma mai dau eu rotund...prost sunt ca incerc sa discut asemenea chestiuni fara rost. Va las pe voi, ca m-am convins...cand e vorba de fapte...

 

Asa si ce e cu Nikolici? Da, e slab...si? Dar nici departe de geniul Kapetanos nu e....ca si de ala se lovea varza ca de dulap. Lasa ca i-am batut pe Ajax cu asta in teren, asa terminat cum e... Lasa ca nu ai tu garantia ca va juca asta titular. Oricum vad ca deja pentru tine asta e noul Nicolita...cel mai prost dintre cei mai prosti dintre cei mai prosti...in schimb a fost mare rau Janos care nu prindea lotul prin Polonia.

red&blue_boy26.06.2013 13:14
E vizat un atacant nigerian cu 17 goluri in Serie B, dar probabil e doar apa de ploaie.

Ebagua de la Varese? A mai fost vorba de el. Parca era dorit la un moment dat si de CFR.

Cine stie daca accepta sa vina pe 120 de mii pe an. Plus, cum ziceti si voi, e si negru. :)

Adrian26.06.2013 13:22
Da ma bine ca stie forumul cine sunt, nu ma mai dau eu rotund...prost sunt ca incerc sa discut asemenea chestiuni fara rost. Va las pe voi, ca m-am convins...cand e vorba de fapte..

 

Cand e vorba de fapte ce? Ca eu nu merg la meciuri. Nu am mai fost la un meci din 2010. La orice meci, nu doar meciurile Stelei. Eu ma tin de ce mi-am propus. Din cate stiu eu, altii de aici fac la fel.

 

Despre ce fapte vorbesti? Scrisul cartilor despre Steaua? Cumparatul siteurilor suporterilor stelisti? Statul la povesti la bar cu N din N&D?

 

Asa si ce e cu Nikolici? Da, e slab...si? Dar nici departe de geniul Kapetanos nu e....ca si de ala se lovea varza ca de dulap. Lasa ca i-am batut pe Ajax cu asta in teren, asa terminat cum e... Lasa ca nu ai tu garantia ca va juca asta titular. Oricum vad ca deja pentru tine asta e noul Nicolita...cel mai prost dintre cei mai prosti dintre cei mai prosti...in schimb a fost mare rau Janos care nu prindea lotul prin Polonia.

 

Nicolita intre timp? Ah, e accidentat. Fantastic cum nu s-a accidentat el deloc cat era la Steaua da' cum a prins un contract in strainatate...

 

Cat despre comparatia Nikolic - Kapetanos, parca ziceai ca stii fotbal.

Mi se pare fantastic cum tu ai boala pe toti cei pe care are boala puscariasul si cum ii lauzi pe cei pe care el ii lauda. O fi coincidenta.

 

p.s. Vezi ca si Ajax te-a batut cu Nikolic in teren.

Da' probabil ca toate meciurile vor fi decise la penalty. Asa cred si eu.

 

Lorimer26.06.2013 13:36

Ori vrei sa rezolvi ceva, ori doar sa-ti plangi de mila. Te-am intrebat de enspe mii de ori si pe tine si pe MoWeed care e pasul urmator dupa ce m-ai convins pe mine si altii de aici sa nu mai mergem la stadion...ce plan ai sa convingi gloata de 100.000...si n-am primit raspuns. Asa ca daca nu ai vreun plan realist nu ma mai provoca la discutii de acest gen ca n-ajungem nicaieri cu elvetienii si adevarati etc.

 

PS Nu te obosi sa bagi fraze de umplutura ca sa ma ataci pentru ca nu mai sunt inversunat precum in trecut...am o uriasa durere in cur cand vine vorba de asemenea provocari fara rost. Eu sunt asa cum sunt, nu m-am ascuns, nu ma ascund nici acum, vin incantat la orice intalnire daca e cazul.

 

Asa e ma..."il laud" eu pe Nikolici...nu te mai obosi sa-mi arati unde am facut asta.

 

 

Adrian26.06.2013 13:39
Ori vrei sa rezolvi ceva, ori doar sa-ti plangi de mila. Te-am intrebat de enspe mii de ori si pe tine si pe MoWeed care e pasul urmator dupa ce m-ai convins pe mine si altii de aici sa nu mai mergem la stadion...ce plan ai sa convingi gloata de 100.000...si n-am primit raspuns.

 

Ba da nu pricepi ca nu e treaba mea sa conving pe nimeni? Face fiecare ce vrea, ca de aia suntem in democratie. Doar ca, daca mergi la stadion, nu te mai da mare stelist si antigigist. Ca nu esti. Daca nici acum cand ala e la puscarie nu intelege lumea ca poate sa faca ceva ca sa scape Steaua de el, asta e. Echipa il merita. Voi il meritati.

 

O sa stati sa castigati cate un titlu la 7 ani si vom vedea cum va va conveni. O sa va tina jegul in viata cu glumele lui si cu showul facut la TV. In rest...

Lorimer26.06.2013 13:43

Pai atunci spune domne ca esti decat un observator si cu asta am incheiat. Nu mai spune ca trebuie sa facem si sa dregem...sau mai bine zis, spunele-o alora 50000, nu noua.

 

Nu te-ai retras de cateva ori spunand ca esti scarbit, apoi mereu ai revenit in forta spunand ca vrei sa te implici? Ca doar nu siteul conta, ci Steaua, insa nu puteai ajuta clubul decat prin intermediul siteului...ok, e ceva normal. Dar dupa ce te repeti de atatea ori, dupa ce vorbesti cu atata patos, esti deja formator de opinie...ai obligatia sa incerci sa faci ceea ce ai promis....nu sa spui ca nu e treaba ta ce fac altii. Puteai sa zici..da domne. ai dreptate, aici ajungem intr-un punct mort cand e vorba de gloata...nu stiu ce sa facem...hai sa venim toti cu idei, hai sa incercam macar ca nu ne costa nimic....in schimb iti iei jucariile si pleci...

 

Joga Bonito26.06.2013 13:51
Oricum, din punct de vedere fotbalistic, avem sanse 50 la suta sa ajungem in grupe CL si 75 in grupele EL. Daca vom ajunge in grupe, atunci toata smecheria s-a terminat. Vom reintra in acelasi cerc scarbos.

 

Pe ce te bazezi cand spui ca procentul e de doar 50%? Si eu sunt antibecalist convins, dar am un simt realitatii mai bine dezvoltat si afirm ca Steaua va defila pana in grupe. Chiar si in grupe are sanse la o figura frumoasa daca prinde o grupa extrem de slaba cum a prins CFR.

 

In play-off sunt 5 capi de serie, iar singurele echipe cotate mai bine decat noi in clasamentul coeficientilor sunt Basel, Bate, Celtic si APOEL. Cu astea din urma sa zicem ca am avea 50% sanse, dar e imposibil sa ne intalnim cu ei. Restul de 5 echipe care s-ar califica si cu care am putea juca sunt: Legia, Dinamo Zagreb, Partizan, Austria Viena si Victoria Plezen. Echipe net inferioare pe care le putem invinge si daca pleaca jumatate de echipa in perioada aceasta de transferuri.

axl26.06.2013 14:09
Planul asta cu intratul pe teren este stupid din 2 motive:

1. Respectivul s-ar alege cu amenzi, dosar penal, cazier (cu siguranta, un incident care ar duce la eliminarea Stelei ar fi judecat cu asprime maxima putandu-se ajunge lejer la puscarie). Practic si-ar distruge viata. Pentru toti astia care aveti ideei razboinice am doar un singur lucru de spus: nu va opreste nimeni.

Nu o sa-si distruga nimeni viata pentru o idee abstracta care mai traieste doar in sufletele unei maini de oameni cu mentalitate. Nu ar avea sens, atata timp cat e plina tara de cretini care au orgasm la fiecare "aroganta" a lui becali.

E irelevant ce se intampla cu respectivul atat timp cat el intra in teren, UEFA suspenda Steaua, ciobi vinde Steaua.

 

2. In momentul in care am face asa ceva am pierde si bruma de legitimitate pe care o mai avem. Cred ca, in loc sa faca lumea sa constientizeze cat de rau este Jiji, un asemenea gest ar aduce cretinii si mai aproape de Jiji. Practic, nu am fi suspendati datorita condamnarii pentru coruptia lui Jiji, ci am fi suspendati din cauza "cretinilor aia care au ceva cu becali".

E si mai irelevanta opinia publica atat timp cat vezi mai sus.

 

O atitudine clasica puIa-n cur si sufletu-n rai. Noi vrem sa vanda ciobanul, dar totul sa se petreaca asa, cu panselute si norisori. X isi face rationamentul asta in cap: X intra pe teren, X provoaca eliminarea Stelei din Europa, ciobi vinde Steaua. Opinia publica vai, il blameaza pe X. X renunta sa mai intre pe teren, ca ce-o sa zica lumea. X refuza sa salveze Steaua din cauza opiniei publice, hahahaha, lasati-ma sa rad acum, pentru ca X ala care se gandeste numai la echipa si nu la el, NU LA BAIETEALA, DEPLASARI CU TOVARASII, BAUTE, ETC., X ala care are in suflet numai iubire pentru Steaua si de-aia nu merge la meciuri, X ala e cel mai egoist si ipocrit stelist adevarat. Auzi, sa nu salveze el Steaua ca ce-o sa zica lumea.

MoWeed26.06.2013 14:21

@axl

 

Daca tot esti de parere ca trebuie cineva sa intre pe teren, eu nu te opresc sa faci tu asta. Desigur, n-o s-o faci pentru ca realizezi implicatiile unui asemenea gest. Irelevant ce se intampla cu respectivul o fi pentru tine, nu si pentru el.

Ipocrizie este sa ceri cuiva sa faca ceva ce tu nu esti dispus sa faci.

 

Cat despre punctul 2, mai citeste odata propozitia ca poate o sa intelegi. Sau poate ai inteles deja si faci doar pe prostu. Nu spuneam ca nu trebuie facut gestul acesta pentru a nu indeparta opinia publica. Spuneam ca un astfel de gest, in loc sa-l inlature pe Jiji de la Steaua, ar avea efectul opus, i-ar aduce pe cretini si mai aproape de infect.

 

Cand vine vorba de calificarea in grupe, de data asta, sunt de acord cu Joga. 99% ne vom califica in grupe pentru ca avem adversari foarte slabi. Putinii care ne-ar putea pune probleme sunt si ei capi de serie ca noi. In cel mai rau caz, vom da chix in ultimul tur preliminar si vom merge in grupele EL de unde, oricum, ies bani buni pentru Jiji.

Adrian26.06.2013 14:26
Pai atunci spune domne ca esti decat un observator si cu asta am incheiat. Nu mai spune ca trebuie sa facem si sa dregem...sau mai bine zis, spunele-o alora 50000, nu noua.

 

 

De foarte mult timp am spus ca sunt DECAT un observator, nu ciobanul care tre sa isi duca oile la pascut. Cine a inteles, foarte bine. Cine nu, asta e.

 

Acum ce vrei? Sa nu-mi mai dau cu parerea? E democratie, fac ce vreau. Nu oblig pe nimeni sa mi se alature. Doar imi dau cu parerea, asa cum faci si tu.

 

Va supara ca ma bag in dezbateri? Spuneti atunci. Ba, eu nu vreau sa discut cu tine, te rog nu iti da cu parerea despre mine sau despre ce spun eu. Sau puneti-ma la ignore si nu veti mai vedea ce scriu, veti fi protejati. Eu asa am facut/fac cu cei despre care cred ca n-au nimic relevant de spus.

 

ai obligatia sa incerci sa faci ceea ce ai promis.

 

Si nu am facut? Inca o data intreb. Am fost la vreun meci? NU!

Am zis ca nu trebuie sa mergem la meciuri, am fost primul care a pus planul asta in aplicare. Ce altceva mai vrei? Sa merg sa iau oameni ostateci si sa ii inchid ca sa nu mearga la meciuri?

 

Ce jucarii mi-am luat si cand a plecat? Cu gloata nu se poate, ca sunt prea prosti sau prea ignoranti, asta e. Dar nu-mi aduc aminte sa ma fi dat vreodata batut.

Aaaaa... ca au fost unii pe aici care au incercat sa ma excluda de pe site, care au facut tot ce le-a stat in putinta sa imi inchida gura, asta e altceva. Ba, surpriza, n-au reusit!

Lorimer26.06.2013 14:32

Da, dar esti constient ca nici macar 1% din gloata nu citeste acest site...si atunci, de unde stii ca nu se poate face ceva? Gandeste-te la un plan general care sa includa masele ca asta este solutia. Si accepta realitatea asa cum e, nu mai visa....nu mai crede ca Nea Puiu e neprihanit, nu mai crede ca Hagi sau Radoi au interes sa actioneze impotriva lui Becali, nu mai crede tot ceea ce spune Boloni etc...priveste faptele, accepta-le si apoi gandeste-te la un plan.

 

 

axl26.06.2013 14:39

Pai stai un pic Mo ca eu n-am zis nicaieri ca as fi de parere ca cineva ar trebui sa intre pe teren. Eu spun doar, sau mai degraba ma mir de ce nu spun altii ca ar trebui a cineva sa intre pe teren. Cand zic altii ma refer la cei care vroiau si sperau ca Steaua sa fie suspendata de UEFA. Cam asta ma gandesc eu ca e rationamentul lor: Steaua este suspendata, adio bani din Europa, ciobi are nevoie de bani care nu -i vin, ciobi va vinde Steaua. Nu asta era rationamentul? Ce alt motiv ar putea sa aiba ei ca sa-si doreasca ca Steaua sa fie suspendata? Orice alt motiv ar fi unul stupid, unul pueril, unul care nu are legatura cu Steaua, ci cu ciobanul. Pe noi ne intereseaza Steaua, nu altceva. Concluzionand, singura explicatie plauzibila ca unii stelisti sa-si doreasca suspendarea Stelei e acela al altruismului, adica da, sa fie suspendata Steaua 10 ani, sa jucam in B, numai sa scapam de cioban!

Nu? Da.

Dar UEFA nu a suspendat Steaua. Deci rationamentul cade. Dar tot UEFA lasa o portita de scapare (sau lasa, ca citesc mai sus ca nu s-ar activa suspendarea daca fac suporterii prostii, deci discutia devine pur teoretica), suspenda Steaua daca mai face vreo prostie. Deci rationamentul revine.

Si ce fac cei care vroiau Steaua suspendata din motive pur altruiste? De ce sa nu ajute rationamentul ala sa devina fapt? De ce sa nu faca asa fel incat Steaua sa fie suspendata, ciobi sa ramana fara bani si sa vanda echipa? De ce? Zici tu ca un astfel de gest i-ar aduce lui mai multi sustinatori. Asa, si? Ce rahat face el in parnaie, fara banii din Europa, dar cu un milion de sustinatori afara? Tot un drac, sustinatorii aia sunt doar cu gura, nu-i aduc banii din Europa. Ce nu tufe pe noi grija de sustinatorii lui atat timp cat el vinde echipa? Eu am inteles exact ce-ai vrut tu sa spui si nici n-am facut pe prostul, intelege si tu acum ca e IRELEVANT ce se intampla cu vita si cu milioanele lui de sustinatori atat timp cat el vinde Steaua. Nu Becali e in discutie aici, nu de el trebuie sa ne tufa grija, de Steaua trebuie sa ne pese noua.

 

Si implicatiile unui asemenea gest. Da, sunt cateva, niste amenzi si-un dosar penal. Se laudau pe-aici multi ca au dosare penale, si Punkeru, si Lecce, ca sa dau exemple diametrale. Mai recent, niste baieti batausi de la sud. Asa, si? Cantareste castigul si cantareste pierderea.

 

Vrem ca Steaua sa fie suspendata, dar nu vrem sa aducem noi suspendarea asta. PuIa-n cur, sufletu-n rai.

MoWeed26.06.2013 14:48

Pai axl, daca Steaua este eliminata din CL asta nu inseamna automat ca, in secunda 2 va vinde Jiji clubul. Si tare mi-e ca hoardele de cretini care-l aduleaza o sa umple stadionul meci de meci ca sa "sustina echipa eliminata din CL de huliganii aia" (nu de becali care a adus condamnarea). Si-asa majoritatea il vad ca pe un martir, iti dai seama cum l-ar vedea daca ar fi eliminat din CL din cauza suporterilor?

 

Daca va face cineva acest gest eu nu-l voi critica. Insa nu pot sa pretind asa ceva atata timp cat eu, personal, nu as face asta.

«1632633634635636689»