tribuna, dinamovistul si boleroul
si totul e trist cand orchestra dispare
dea domnul sa nu fie ca meciul trecut
cand totii am fost cu mic si cu mare
penibili si tristi, cu cinci ne-au batut
dar meciul acesta presimt ca e bine
avem si spectacol , avem Bolero
avem si pastile, avem aspirine
in caz ca ne ia... din nou la misto
si uite arbitrul cu fluieru'n mana
se uita n tribune, se uita n teren
dar n are cuvinte saracul sa spuna
dinam'o sa fie diseara'n infern
orchestra-dat tonul , acum se danseaza
cand fluierul omului in negru a sunat
peluza intreaga de-acuma viseaza
la marea finala, ca nu e pacat
dar cine sa joace, cine cu cine?
se vede doar rosu albastru'n teren
ma-ntreb acum in gand si pe mine
ai nostri in alb, sunt inca'n tunel?
degeaba atatia suporteri ne am strans ?
degeaba'm venit cati pentru un an?
atata multime ce nu s a vazut
vre odata'n peluza lui Cata Haldan.
dar uite Chipciu,nebunu' se duce
si intra'n ai nostri parca i turbat
dar nu avem timp nici sa facem cruce
Tanase'a primit balon si a marcat
iar timpul se scurge intreaga repriza
ma mir cum la pauza asa am intrat
ca aici in tribune a fost o surpriza
cu unu la zero ,cu-atat am scapat
a doua repriza a fost nebunie
noroc ca stelistii'au lasat o usor
si uite norocul... avea ca sa fie
cu noi, cu Matei...le dete un gol
e sarbatoare , e veselie
minunea venit, am scos un egal
aici in tribune e isterie
e Liberec, e festival !
concertul e gata, sfarsitul de piesa
e sase la trei si finala e dusa
iar Lacatus, cu trei caini in lesa
se'nalta simbolic in partea opusa