FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - Steaua 1-1 (0-1)

«1234»
Virgil01.04.2014 10:23

Joi, 17 aprilie 2014, de la ora 20:30, pe Arena Nationala,

 

Dinamo - Steaua

 

Transmis de Pro TV.

 

Aceasta partida reprezinta returul meciului Steaua - Dinamo din semifinalele Cupei Romaniei. In primul meci Steaua s-a impus dupa un meci stralucit si dupa o corectie data echipei din Sos. Stefan cel Mare, marcand 5 goluri care de care mai frumoase. Scor final 5-2(!).

In acel meci Steaua a dat o adevarata lectie de fotbal, unei echipe care a facut tot posibilul prin prestatia ei sa obtina un rezultat cat mai strans.

Dinamo a jucat avantat, cu determinarea-i recunoscuta, dar aceste constante nu au fost de ajuns pentru a se ridica la nivelul echipei campioane.

 

In mod normal, dupa un astfel de scor, Steaua poate fi considerata calificata in finala in proportie de peste 70%.

 

Ca sa nu existe dubii, ulterior meciului cu Dinamo, Steaua a mai realizat un joc-spectacol si un 4-0 pe masura, in dauna unei echipe aflate in forma, FC Botosani.

 

In meciul tur au asistat la meci 45.000 de suporteri ai ambelor echipe. Se asteapta ca in retur interesul unei parti a stelistilor sa fie mai redus, cea ce automat va scade numarul total al privitorilor din tribune.

 

Chiar daca Dinamo e gazda, Steaua porneste cu prima sansa. De altfel asteptam o noua victorie si e firesc pentru ca Steaua e net superioara. In ultimele 7 meciuri cu alb-rosii, echipa din Ghencea a castigat de 6 ori, un singur meci terminandu-se la egalitate, dupa o teribila eroare de abordare din partea super campioanei.

 

Bucuresti, Steaua Bucuresti!

dessant01.04.2014 11:19

Salutare,

 

Cum putem cumpara bilete in sectorul destinat fanilor nostri? :steag_sah_mic:

Virgil01.04.2014 12:32

@ dessant

 

Biletele se vor vinde online incepand cu o data care va fi anuntata ulterior.

AndreiSTEAUA4701.04.2014 14:57

S-au pus in vanzare biletele pentru meciul din retur cu javrele?

Dacă da, de unde pot lua?

besliud01.04.2014 23:05
Salutare,

 

Cum putem cumpara bilete in sectorul destinat fanilor nostri? :steag_sah_mic:

 

Nu cred ca biletele le vor pune online, ci mai degraba se vor pune in vanzare la casele de bilete pentru ca sigur se vor face filtre!

Am vorbit cu niste baieti si sper sa reusim sa luam 40 de bilete la inelul 2 pentru grupul nostru.

Virgil02.04.2014 08:23

Pe site-ul fcdinamo.ro am gasit acest link referitor la meciul cu Steaua:

 

https://bilete.fcdinamo.ro/Pages/Authenticate.aspx

Arsenal1886Steaua194702.04.2014 09:00

Sper sa nu se vanda online. Prefer sa cumpar de la casele de bilete din Ghencea.

Virgil03.04.2014 07:22

De astazi se pun in vanzare bilete pentru semifinala Dinamo-Steaua din 17 aprilie.

 

 

eMagic03.04.2014 09:12

^ Virgil, biletele pentru noi le vom gasi la magazinul Stelei din Grand Arena. Ar fi indicat sa stergi postarea de mai sus, sa nu inteleaga baietii nostri gresit si sa isi ia bilete printre dobitoci. :D

choli03.04.2014 09:50
^ Virgil, biletele pentru noi le vom gasi la magazinul Stelei din Grand Arena. Ar fi indicat sa stergi postarea de mai sus, sa nu inteleaga baietii nostri gresit si sa isi ia bilete printre dobitoci. :D

 

 

daca au cumparat doar 2-3000 de bilete, atunci e corect, le gasim in grand arena. Daca vor fi 8500 de oameni atunci biletele se vor gasi pe online, lal casele din Ghencea si in grand arena

AndreiSTEAUA4703.04.2014 16:04

Deci sa inteleg ca biletele pentru ai nostri s-au pus in vanzare?

choli03.04.2014 16:09
Deci sa inteleg ca biletele pentru ai nostri s-au pus in vanzare?

 

yap

AndreiSTEAUA4703.04.2014 16:16

Si le pot lua doar din Grand Arena Mall de la magazinul nostru sau si online/din Ghencea? Daca si online, un link, ceva ar fi foarte flositor :D

besliud03.04.2014 16:26

Cine vrea bilet sa ma contacteze in privat si se rezolva!

SteauaToronto03.04.2014 17:01

In continuare, pana sosesc biletele, se pot face rezervari la Magazinul SuporterSteaua din Grand Arena Mall.

 

Speram ca maine sa primim biletele de la Dinamo si sa anuntam locurile de unde pot fi rezervate/ridicate.

 

Peluza Nord

barichello03.04.2014 17:11

cate bilete avem pana la urma? 3000 sau 8000-10000?

besliud03.04.2014 17:58
@ dessant

 

Biletele se vor vinde online incepand cu o data care va fi anuntata ulterior.

 

Fratele Virgil nu se vor vinde online decat la cainii! Biletele se gasesc doar la Grand Arena Mall sau la liderii de peluze. Mobilizati-va din timp sa va luati biletele ca altfel ramaneti pe bara!!!

 

cate bilete avem pana la urma? 3000 sau 8000-10000?

 

Avem o peluza intreaga la dispozitie!

barichello03.04.2014 18:09
Fratele Virgil nu se vor vinde online decat la cainii! Biletele se gasesc doar la Grand Arena Mall sau la liderii de peluze. Mobilizati-va din timp sa va luati biletele ca altfel ramaneti pe bara!!!

 

 

 

Avem o peluza intreaga la dispozitie!

 

atunci e bine :D sper sa ne strangem in sfarsit o peluza intreaga, sa ne pisam pe caini si in tribune :):steag_sah_mic:

claudiusss04.04.2014 16:05

Salutare,am si eu nevoie de 2 bilete care ma poate ajuta,nu pot sa ajung in Bucuresti cand se fac listele.Sunt din Pitesti si lucrez non--stop nu am cum sa vin.Deci cine poate sa imi cumpere si mie si ori le trimite prin curier sau le iau in ziua meciului,nu asta e problema.Banii ii trimit inainte sau vedem noi.Haideti va rog dau o bere!

besliud05.04.2014 13:13
Salutare,am si eu nevoie de 2 bilete care ma poate ajuta,nu pot sa ajung in Bucuresti cand se fac listele.Sunt din Pitesti si lucrez non--stop nu am cum sa vin.Deci cine poate sa imi cumpere si mie si ori le trimite prin curier sau le iau in ziua meciului,nu asta e problema.Banii ii trimit inainte sau vedem noi.Haideti va rog dau o bere!

 

Poti plati si prin BCR cum au mai facut-o si altii, ma contactezi telefonic asa cum ai facut-o in prima facza! Iti pun la dispozitie un cont in care sa platesti si apoi sa trimiti confirmarea prin e_mail. Deci mai simplu de atat nu se poate!

barichello08.04.2014 17:08

are idee cineva cam cate bilete s-au vandut? :D

Liviu94sud11.04.2014 20:35

unde se intalnesc Stelistii inainte de meci? PM , vin de departe si vreau sa stiu sa nu ma trezesc printre spurcati..

SteauaToronto12.04.2014 23:05

@Liviu

 

Contact (10:00 - 23:00): 0760743716

stelistul^13.04.2014 12:06

Pentru toti cei care intreaba de bilete, ele se gasesc la magazinul din Grand Arena incepand de Luni seara, dupa ora 5 sau de marti dimineata, prioritate avand cei care le-au achitat deja. Vor fi atatea bilete cate s-au cerut.

eMagic13.04.2014 12:11

Pana acum s-au vandut intre 6.000-6.500 de bilete.

«1234»