OFF: din cate stiu/am vazut baietii de la Old Boys merg la fiecare meci de acasa si din deplasare.
ON: pe forum sunt numai ultrasi, nu o sa iasa nimeni sa zica ca e "cetatean"
Prezent.
Sunt cetatean si ma simt bine.
OFF: din cate stiu/am vazut baietii de la Old Boys merg la fiecare meci de acasa si din deplasare.
ON: pe forum sunt numai ultrasi, nu o sa iasa nimeni sa zica ca e "cetatean"
Prezent.
Sunt cetatean si ma simt bine.
Frate mie imi place Peluza Sud! Este un grup mai compact, aici lumea canta si nu face playback ca cei de la randul 9 in sus de la PN! Eu am zis ca nu tin musai sa mergem intr-o peluza anume pt ca nu vreau sa pun monopol pe ideii si chiar vreau ca majoritatea sa aleaga.
Peluza Sud..pentru mine nici nu e decizie. E de la sine inteles. Parerea mea!
Propuneti un nume de grup sa putem face un grup si pe fb pt cei ce deja s-au anuntat. Nu vreau sa purtam discutii de ora si locul de intalnire aici, pt ca pe aici mai intra si javrele!!!
Daca se materializeaza ceva, am si eu o alta propunere: as putea face un site cu forum, galerie de imagini, etc. S-ar putea s-o rezolv si de un hosting bun.
Domeniul ar fi "problema"
Ca fapt divers: domeniul www.cetatenii.ro (ca deh, suntem cetateni) e liber si ne-ar costa intre 31-37 EUR, dar ar fi nelimitat, nu pe X ani. Ca Sud are site, Nord are site, noi de ce n-am avea? ![]()
Daca se materializeaza ceva, am si eu o alta propunere: as putea face un site cu forum, galerie de imagini, etc. S-ar putea s-o rezolv si de un hosting bun.
Domeniul ar fi "problema"
Ca fapt divers: domeniul www.cetatenii.ro (ca deh, suntem cetateni) e liber si ne-ar costa intre 31-37 EUR, dar ar fi nelimitat, nu pe X ani. Ca Sud are site, Nord are site, noi de ce n-am avea?
Noi trebuie sa ne axam mai mult pe mersul la stadion si pe sustinerea echipei! Eu vreau sa progresam in cantece, in ce putem face la stadion si nu in prezente pe internet! Ca solutie de web avem la dispozitie suficiente variante si nu spun aici pt ca nu vreau sa fac reclama gratuita la un site care urmeaza sa fie deschis.
Toate aceste lucruri se vor face treptat, dar in primul rand trebuie sa ne adunam, apoi urmeaza materialele (tricouri personalizate) pana la web mai este cale lunga! Numele de Cetateni era doar ca fapt divers si eu ma gandeam la ceva de genul All4Steaua ori ganditi-va si voi la ceva! Daca vreti sa fie numele de cetatenii... facem si asa daca vi se pare ca suna bine!
Propuneti un nume de grup sa putem face un grup si pe fb pt cei ce deja s-au anuntat. Nu vreau sa purtam discutii de ora si locul de intalnire aici, pt ca pe aici mai intra si javrele!!!
Sa faca cineva un grup inchis : Cetatenii
Apoi sa lase linkul aici
@novac: daca e sa ne luam dupa mentalitatea ta, pe un stadion n-ar exista tribune, ci doar peluze. Care e logica in asta?
Babaieti, vedeti ca aveau in sud o rima, pe care realmente o cantau cu drag celor din tribuna
,,,Cetateni UE Cetateni,
Cetateni UE Cetateni
.....
Nici nu v-ati adunat si sunteti faimosi ... brandul vostru e (deja) pe toate ... buzele ca sa zic asa.
Succesuri maxime
Nu cred ca este cazul sa avem contre si pareri pro/contra din partea celor care nu au treaba cu aceasta idee! Noi nu vrem sa rivalizam cu nimeni si prin gestul nostru vrem sa strangem intr-o peluza oameni care vor sa cante si sa-si sustina echipa! Deci va rog incetati cu diversele comentarii ce nu-si au rostul si faptul ca momentan ne-am intitulat Cetateni, este pt ca acest grup va fi compus din majoritatea persoanelor numite cetateni de voi!
PS: Pana la urma nu conteaza punctele cardinale frecventate de un membru, conteaza sa vina si sa cante alaturi de noi!
Elvetienii.
Serios va urez succes...portavocea o aveti promisa de la mine !
Pentru cei interesati v-am lasat in PM link-ul pt grupul privat!
Suna frumos, dar vreti un grup ultra, cu steaguri, materiale personale.. sau doar sa fie un grup restrans iar persoanele sa mearga la meciuri impreuna, sa cante ..etc ?
. sau doar sa fie un grup restrans iar persoanele sa mearga la meciuri impreuna, sa cante ..etc ?
This. Pai doar suntem cetateni, nu? ![]()
Suna frumos, dar vreti un grup ultra, cu steaguri, materiale personale.. sau doar sa fie un grup restrans iar persoanele sa mearga la meciuri impreuna, sa cante ..etc ?
Nu vrem sa avem treaba cu ultraseria, ci mai degraba cu mersul la stadion, cu sustinutul echipei si participand ca toti ceilalti la spectacolul peluzei! Poti contribui pt ultraserie atunci cand se face cheta in peluza pt coregrafii si nimic mai mult! Cel mult dorim daca va fi cazul sa ne facem niste tricouri personalizate, dar totul se va opri la nivelul discretiei pt ca nu vrem sa ne afirmam ca grup si doar ca unitate fata de baietii din peluza!
Sper ca nu va mai fi nevoie sa repetam acest discurs!
O sa facem si steaguri, poate si mini-coregrafii, dar ros-albastre, cu Steaua. Nu dorim (sau cel putin eu personal) sa ne afirmam ca "brigada", ci doar sa sustinem aceasta echipa ca un grup unit si organizat.Presupun ca multi i-ati vazut pe suporterii lui Atletico sau ai lui Bilbao cu ocazia finalei Europa League. Cam asa am vrea sa ajungem sa aratam si noi, galagiosi, colorati, dar "cuminti".
Eu spun ca daca o sa fie ceva, trebuie sa fie gasit alt nume si sa dispara acesta de " cetateni " , in primul rand majoritatea rad. Brigada de cetateni, cetatenii nu canta. Deci, nu e bine pusa denumirea asta.. si cum spuneam, daca nu gasim alt nume si ceva o sa rada toata lumea ![]()
Eu spun ca daca o sa fie ceva, trebuie sa fie gasit alt nume si sa dispara acesta de " cetateni " , in primul rand majoritatea rad. Brigada de cetateni, cetatenii nu canta. Deci, nu e bine pusa denumirea asta.. si cum spuneam, daca nu gasim alt nume si ceva o sa rada toata lumea![]()
@ar3s
Oare voi cititi ce scriem aici? Pana acum am repetat de 6-7 ori ca cetatenii este initiativa de a aduna cetatenii si nu ca acesta va fi numele! Putem sa existam la meciuri si fara nume, pt ca nu numele conteaza ci ceea ce faci pentru echipa ta (SA CANTI)!!! Cine vrea sa faca parte din acest grup este binevenit, cine nu, sa stea si pe nocturna la meciuri ca nu ma intereseaza!
Cine doreste sa faca parte din acest grup, va rog sa lasati un PM si veti primi toate informatiile necesare.
Baieti nu uitati ca in seara asta ne auzim pe skype!!!
Baieti nu uitati ca in seara asta ne auzim pe skype!!!
am propunere de nume pt grupul vostru...
va intereseaza?
am propunere de nume pt grupul vostru...
va intereseaza?
baga mare! ![]()
Propun si eu pentru locul din stadion tot Sud.
Ar fi bine daca ne putem vedea undeva inaintea meciului cu Dinamo din Cupa si sa vorbim mai multe.
Propun si eu pentru locul din stadion tot Sud.
Ar fi bine daca ne putem vedea undeva inaintea meciului cu Dinamo din Cupa si sa vorbim mai multe.
Daca vreti sa faceti parte din acest grup, va rog trimiteti-mi un mesaj privat din urmatoarele motive: 1. pentru a inlesni comentariile de prost gust din partea carcotasilor, 2. este bine ca discutiile sa nu le purtam aici pentru ca aici citesc si persoane care nu au nici o treaba cu Steaua!
Grupul exista si va exista indiferent de parerile persoanelor care nu vad cu ochi buni aceasta initiativa de a te imprieteni cu niste oameni care pana acum veneau singuri la stadion.
Este cineva care nu a apucat sa-si achizitioneze bilete pt meciul cu javrele? Atentie! Nu ma faceti sa le tin si in ziua meciului sa va dati loviti ca nu tine! Biletele le tin pana in dimineata meciului si daca nu am confirmarea, le dau pe fb.
Mai am un singur bilet la Peluza unde va sta Nordul in sectorul 107.
Voi nu stateati cu sudu'?