FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Grup The Others

«123»
besliud03.03.2014 22:17

Intentionam sa facem o 'brigada' de cetateni! Asa ca daca sunteti din Bucuresti, mergeti la stadion frecvent nu din an in paste si sunteti genul cetateni care mergeti la stadion doar sa va sustineti echipa, hai sa insumam un grup de minim 20-30 de baieti si sa aratam ce pot face catatenii! Chiar vreau sa facem si tricouri personalizate si tot tacamul! Veniti cu propuneri! :D

besliud03.03.2014 22:54

Pardon era sa uit! Si sa nu se creada ca suntem misogini, fetele sunt binevenite!!! :P

eMagic03.03.2014 23:34
Intentionam sa facem o 'brigada' de cetateni! Asa ca daca sunteti din Bucuresti, mergeti la stadion frecvent nu din an in paste si sunteti genul cetateni care mergeti la stadion doar sa va sustineti echipa, hai sa insumam un grup de minim 20-30 de baieti si sa aratam ce pot face catatenii! Chiar vreau sa facem si tricouri personalizate si tot tacamul! Veniti cu propuneri! :D

 

 

Te-ai interesat daca exista deja vreo grupare cu numele "Cetatenii" ? Sa nu ne facem de ras. Ideea e ok.

 

PS: ceva in genu` asta sunt Old Boys. Correct me if I'm wrong.

choli03.03.2014 23:49
Intentionam sa facem o 'brigada' de cetateni! Asa ca daca sunteti din Bucuresti, mergeti la stadion frecvent nu din an in paste si sunteti genul cetateni care mergeti la stadion doar sa va sustineti echipa, hai sa insumam un grup de minim 20-30 de baieti si sa aratam ce pot face catatenii! Chiar vreau sa facem si tricouri personalizate si tot tacamul! Veniti cu propuneri! :D

 

 

pana la urma ai aruncat-o...

nu e loc ca nu ai cu cine ...

edmond_dantes04.03.2014 07:19
Pardon era sa uit! Si sa nu se creada ca suntem misogini, fetele sunt binevenite!!! :P

 

Fetele sunt binevenite sa ne ...

 

besliud04.03.2014 08:07
pana la urma ai aruncat-o...

nu e loc ca nu ai cu cine ...

 

Frate stai sa vedem! Nu ai de unde sa sti ce iese :))

 

 

Te-ai interesat daca exista deja vreo grupare cu numele "Cetatenii" ? Sa nu ne facem de ras. Ideea e ok.

 

PS: ceva in genu` asta sunt Old Boys. Correct me if I'm wrong.

 

Numele grupului de cetatenii este mai putin important! Numele putem sa-l gasim la o bere impreuna!

 

Fetele sunt binevenite sa ne ...

Frate ai o problema cu femeile???

 

edmond_dantes04.03.2014 08:10

Frate, vroiam doar sa ma raliez mesajului tau, dar m-a apucat ... emotia :))

besliud04.03.2014 09:39

Nea Empiro baga si tu un topic nou cu aceasta idee si muta discutiile despre aceasta tema acolo.

 

Va rog nu luati la misto lumea care vrea sa ia parte la aceasta idee! Nu suferim de noi si chiar vreau sa fie un climat placut, basinosii nu au ce cauta in planurile noastre :))

Arsenal1886Steaua194704.03.2014 11:31

Gata. Am facut topic nou ca sa puteti dezbate linistiti despre ideea asta.

S.Mariuss04.03.2014 16:36
Te-ai interesat daca exista deja vreo grupare cu numele "Cetatenii" ? Sa nu ne facem de ras. Ideea e ok.

 

PS: ceva in genu` asta sunt Old Boys. Correct me if I'm wrong.

 

 

OFF: din cate stiu/am vazut baietii de la Old Boys merg la fiecare meci de acasa si din deplasare.

 

 

ON: pe forum sunt numai ultrasi, nu o sa iasa nimeni sa zica ca e "cetatean"

eMagic04.03.2014 16:41
nu o sa iasa nimeni sa zica ca e "cetatean"

 

Prezent.

 

"The Citizens" suna bine. E doar o propunere. :steag_cruce_invers:

Andreisyr04.03.2014 16:55

Si in care peluza crezi ca ar putea sta acest grup ?

besliud04.03.2014 17:09

Pai chiar nu vrem sa facem parte dintr-o peluza anume! Vrem sa stam unde ne este bine si nu impunem o peluza anume! Important este sa ne strangem si sa stam la o peluza! Nu dorim sa ne instalam la tribune ca nu suntem martalogi! Vrem sa ne sustinem echipa si numele de "Cetateni" este relativ! In peluze toti baietii care nu fac parte dintr-o brigada anume sunt numiti cetateni, asa ca noi facem un grup care are ca scop cunoasterea, prietenia intre membri acestui grup si dorinta de a merge la stadion cu oameni pe care-i cunosti! Noi nu facem acest grup sa demonstram ceva altor brigazi, noi facem asta din hobby comun numit Steaua Bucuresti! Membri acestui grup se respecta intre ei indiferent de varsta si prin asta noi dorim sa incurajam crearea unei atmosfere placute si placerea de a veni cu prieteni la stadion.

Andreisyr04.03.2014 17:51

Ok . Multumesc de raspuns . Si eu sunt prezent la toate meciurile , am abonament la Nord . Daca e ceva serios m-ar bate gandul si pe mine .. Si app , nu merg la stadion sa mananc seminte .

besliud04.03.2014 21:10

Da frate stai ca mi-am adus aminte ca cineva ar fi inteles ca daca ne facem brigada trebuie musai sa mergem in deplasari! Total gresit si daca din tot grupul se gasesc baieti disponibili sa mearga intr-o deplasare este binevenita, dar toate in limita posibilitatilor! Eu am si zis ca daca gasim niste baieti pt deplasarile astea de pana in 300 de km si ne strangem cat sa umplem o masina de 5 locuri, masina mea este disponibila!

Scopul grupului este neaparat sa venim macar la toate meciurile de acasa!

flavor flav05.03.2014 07:08

Suna interesanta ideea, m-as baga in asa ceva.

besliud05.03.2014 07:44

Deci din caluculele mele, constat ca momentan suntem in jur de 10 insi! :D Doar atat puteti baieti? :P:))

Ideal ar fi sa finalizam in mare grupul pana la primul meci de acasa, mai exact pana la meciul cu Gaz Metan care va fi pe 15.03.2014, atunci ne intalnim face to face in ziua meciului la o terasa sau la restaurantul Grizly, o sa ne cunoastem atunci si dezbatem tot ce este de discutat, apoi vom consuma fiecare dupa potentialul burtii si in functie de covrig (sofer) Bere, o mana de prune si alte alimente exotice si dupa toate acestea, urmeaza izbavirea: (mergem impreuna la meci!) fular-campionii:steag_cruce_invers:

ar3s05.03.2014 08:32
Da frate stai ca mi-am adus aminte ca cineva ar fi inteles ca daca ne facem brigada trebuie musai sa mergem in deplasari! Total gresit si daca din tot grupul se gasesc baieti disponibili sa mearga intr-o deplasare este binevenita, dar toate in limita posibilitatilor! Eu am si zis ca daca gasim niste baieti pt deplasarile astea de pana in 300 de km si ne strangem cat sa umplem o masina de 5 locuri, masina mea este disponibila!

Scopul grupului este neaparat sa venim macar la toate meciurile de acasa!

 

 

Deci din caluculele mele, constat ca momentan suntem in jur de 10 insi! :D Doar atat puteti baieti? :P:))

Ideal ar fi sa finalizam in mare grupul pana la primul meci de acasa, mai exact pana la meciul cu Gaz Metan care va fi pe 15.03.2014, atunci ne intalnim face to face in ziua meciului la o terasa sau la restaurantul Grizly, o sa ne cunoastem atunci si dezbatem tot ce este de discutat, apoi vom consuma fiecare dupa potentialul burtii si in functie de covrig (sofer) Bere, o mana de prune si alte alimente exotice si dupa toate acestea, urmeaza izbavirea: (mergem impreuna la meci!) fular-campionii:steag_cruce_invers:

 

Interesant, poate ma alatur si eu :)

flavor flav05.03.2014 08:52
Deci din caluculele mele, constat ca momentan suntem in jur de 10 insi! :D Doar atat puteti baieti? :P:))

Ideal ar fi sa finalizam in mare grupul pana la primul meci de acasa, mai exact pana la meciul cu Gaz Metan care va fi pe 15.03.2014, atunci ne intalnim face to face in ziua meciului la o terasa sau la restaurantul Grizly, o sa ne cunoastem atunci si dezbatem tot ce este de discutat, apoi vom consuma fiecare dupa potentialul burtii si in functie de covrig (sofer) Bere, o mana de prune si alte alimente exotice si dupa toate acestea, urmeaza izbavirea: (mergem impreuna la meci!) fular-campionii:steag_cruce_invers:

 

pana insa sa ajungem la izbavire, cum ii zici tu, ar trebui sa ne gasim locul, PN sau PS, desi tu nu pui pret prea mare pe asta, pentru unii e important chiar determinant (si pentru mine implicit). Ar fi folositor un poll pe tema asta. Eu unul nu as pleca de la sud.

GRYG05.03.2014 09:37

da chiar interesant eu ma bag si mai aduc doua trei persoane

:steag_cruce_invers:

ar3s05.03.2014 12:36

Sunt curios ce o sa iasa :steagcruce:

SteauaToronto05.03.2014 14:15

va aduc o portavoce din Canada :)))

ADRIAN080805.03.2014 17:55

Puteti conta si pe mine + inca o persoana .

Venim in special pe National Arena si doar la derby pe Ghencea ...

De obicei stam in zona peluzei dinspre Pierre de Coubertain ( unde sta SUD-ul) ...

besliud05.03.2014 17:55
pana insa sa ajungem la izbavire, cum ii zici tu, ar trebui sa ne gasim locul, PN sau PS, desi tu nu pui pret prea mare pe asta, pentru unii e important chiar determinant (si pentru mine implicit). Ar fi folositor un poll pe tema asta. Eu unul nu as pleca de la sud.

Frate mie imi place Peluza Sud! Este un grup mai compact, aici lumea canta si nu face playback ca cei de la randul 9 in sus de la PN! Eu am zis ca nu tin musai sa mergem intr-o peluza anume pt ca nu vreau sa pun monopol pe ideii si chiar vreau ca majoritatea sa aleaga.

besliud05.03.2014 17:59
va aduc o portavoce din Canada :)))

Neaparat ca altfel nu mai vin sa te iau de la aeroport! Vezi ca pot face o manevra la usa masini si la primul sens giratoriu ai un eject cu dedicatie!!! :))

«123»