FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Dinamo 1-1 (0-0)

«1234»
SteauaToronto27.02.2014 12:54

Dane eu astept premiul VIP :)))

Virgil27.02.2014 13:01
Frate parcarile alea sunt ale centrelor de mobila!! Eu nu va recomand sa va duceti in zona aia, pt ca sunt corile alea de si-au cumparat de la masa parcare si am vazut ca fac japca cu aia de parcheaza in zona aia! Chiar este bine cand intalniti persoane din astea, faceti-le si voi o poza nu de alta, trebuie sa sti cine ti-a zgariat masina!!! :))

 

@ Virgil

Vi la meci cu javrele? Am un fular pt tine!!! :D

 

Frate, de data asta o sa stau acasa, dar ma suplineste fiul meu. Cat priveste fularul, vom gasi noi o modalitate sa-l primesc. Multumesc.

 

 

 

Korado27.02.2014 13:18

Ma gandesc serios sa am ca optiune sa-i pun o bomba sub masina lui Mironica asta ca deja are niste faze de tot rasul,mai scap lumea de o gloaba,ce importanta are meciu lu Ceahlaul cu meciu cu dinamu?

Se plange el mai mult de arbitraj decat antrenorii!

besliud27.02.2014 18:49
Dane eu astept premiul VIP :)))

Ma eu ti-asi face acest premiu, dar tu nu cred ca sti sa te comporti acolo! Cred ca este imposibil sa nu te certi cu cineva in linistea aia! :))

 

Maximo28.02.2014 16:57

am ajuns la 9 la stadion si erau cam 100 de persoane in fata mea.cred ca au fost destule bilete.de la 9 la 9:20 cred ca in urma mea era coada de 500 de persoane.a fost multa lume

dmb28.02.2014 17:19

Se pare ca toata lumea este convinsa ca Steaua v-a invinge: antrenori, jucatori, suporteri chiar adversarii ! Asta nu-i de loc un lucru bun. Daca Dinamo este o echipa asa slaba incit sa-i batem la scor inseamna ca campionatul nostru e varza si nici n-are rost sa ne mai prezentam la meciurile internationale. Oricum cind spui ca adversarul n-are valoare nu-ti faci nici-un bine, dimpotriva si dupa ce cistigi n-ai de ce sa te bucuri.

Mie imi miroase de un scor care va aduce mari cistiguri (sau pierderi) la pariuri. Tineti fratilor cu Steaua dar pariatii pe x sau 2!

afinogenov6128.02.2014 18:28
Mie imi miroase de un scor care va aduce mari cistiguri (sau pierderi) la pariuri. Tineti fratilor cu Steaua dar pariatii pe x sau 2!

 

 

 

Lasa ca pariem pe cartonase galbene,doar arbitreaza Tudor :)):))

Virgil28.02.2014 20:59

U Cluj - Astra 1-0! Ne este suficient un 3-0. Nu ca nu ne-ar fi bun si 1-0, dar ar fi pacat.

 

 

Brigada de arbitri:

 

A: Tudor Alexandru (Bucuresti - Bucuresti)

A1: Oniță Aurel (Constanta - Constanta)

A2: Marinescu Vasile (Bucuresti - Bucuresti)

Add1: Birsan Marcel (Bucuresti - Bucuresti)

Add2: Miron Florin (Bucuresti - Bucuresti)

eMagic28.02.2014 21:58

M-am uitat putin la meciul de la U Cluj, imi pare bine ca au batut.

 

Dar as minti daca as spune ca nu ma gandesc putin si la varianta prezentata de dmb, mai ales ca daca am lua bataie, am ramane tot pe primul loc. Mi-e aiurea, zau.

 

Sa speram totusi ca nu am dreptate si ca batem. Si cu 1-0, numai sa batem.

Maximo28.02.2014 23:21

Nu va fi un meci deloc usor!atentie pentru cine crede asta, se inseala amarnic.Marele dezavantaj e ca vom juca 3 meciuri cu javrele, ultimele doua fiind decisive pentru cupa.Tare imi e ca in cupa vom avea probleme mult mai mari.N-am sa prefer niciodata in viata mea un egal in fata javrelor, dar daca ar fi sa aleg as prefera un egal in campionat in dauna calificarii in cupa.

Korado01.03.2014 07:22
Nu va fi un meci deloc usor!atentie pentru cine crede asta, se inseala amarnic.Marele dezavantaj e ca vom juca 3 meciuri cu javrele, ultimele doua fiind decisive pentru cupa.Tare imi e ca in cupa vom avea probleme mult mai mari.N-am sa prefer niciodata in viata mea un egal in fata javrelor, dar daca ar fi sa aleg as prefera un egal in campionat in dauna calificarii in cupa.

 

 

Eu cred ca fotbalul tau a ramas la nivel de 0,cum poti sa spui asta? Noi trebuie sa castigam de cat mai multe ori posibil daca avem opurtunitatea sa jucam cu ei,nu vezi ca ne-au frustrat cu decalajul victoriilor,logic este ca undeva se va intoarce balanta insa sper ca nu la aceste 3 meciuri si nu in ultimii 3-5 ani sa mai scriem si noi putina istorie greu de egalat!

Doar daca plecam cu -2 oameni se intampla ceea ce ai scris tu mai sus acolo!

 

P.S

Sau daca esti fan dinamu poate chiar crezi ca se va intampla ceea ce ai scris mai sus!

Maximo01.03.2014 09:36

nu cred ca ai inteles ce vreau sa zic.Cum dracu sa nu`mi doresc sa ii macelarim de fiecare data cand ii prindem?Eu m-am referit ca e un dezavantaj ca jucam cu ei de 3 ori.Ai sa vezi...aduti aminte cum am facut cu Otelul, care e sub Dinamo totusi.

drughi189701.03.2014 10:10

Da frate da tu compari tensiunea si motivatia la un meci cu Dinamo cu cea a unuia cu Otelul....Una e una alta e alta :))

Daca se inventa ieri o competitie Cupa Pacii si cadeam cu dinam0 e logic ca ne mai motivam mai bine si vroiam sa ii batem si acolo decat daca jucam o semifinala de Cupa Romaniei cu Chiajna....e logic,sau tu nu intelegi chestia asta?

dmb01.03.2014 10:17
Daca intr-adevar vom reusi sa facem scor cu ei, nu inseamna ca este un campionat slab, inseamna doar ca cei de la dinam0 sunt slabi

In tarile fost socialiste mai peste tot Steaua si Dinamo reprezentau fotbalul din tara respectiva. Erau si sunt cluburile "mari" din capitala la care mergeau si merg inca cei mai buni fotbalisti din tara. Aceste cluburi au un oarecare renume si fotbalistii (buni rai cum or fi ei) se indentifica oarecum cu istoria cluburilor. Cind este vorba de intilnirile directe se mobilizeaza la fiecare rezerve nebanuite si uneori scorul final nu-i de loc cel asteptat.

Dar ca sa revenim campionatul n-ar fi varza daca international aceste scoruri mari s-ar reflecta macar in citeva meciuri cistigate, daca nu categoric,macar fara emotii.Ceea ce nu-i cazul in ultima vreme. Ori daca cistigi tot timpul cu toti din tara si cu rivalii istorici la scor, iar afara pierzi mai tot timpul asta nu poate insemna decit ca n-ai cu cine juca in campionat.

Oricum doresc sa ma insel, campionatul sa fie unul bun, Steaua sa fie mai buna ca toti ceilalti iar lui Dinamo sa-i administreze o bataie usturatoare ! Eu unul visez la un 4-1 (Tata trebuie sa atipesca macar o data in 90 de minute, altfel n-arfi el!)

Alex88pl01.03.2014 11:08

Mai are cineva un bilet in plus la peluza?... :worthy:

Korado01.03.2014 11:17

Stiu pe cineva care vinde la t2 35 lei

Maximo01.03.2014 11:20

vezi ca se vindeau pe mercador bilete.

Korado01.03.2014 11:31

Sunt o multime ai de unde alege....

eMagic01.03.2014 11:55
Stiu pe cineva care vinde la t2 35 lei

 

Doar atat? Pretul normal e 30 RON.

 

Mama, de nu i-as impusca pe astia in cap care vor ei sa faca profit de pe urma acestor bilete. Nici n-aveti idee.

 

 

 

Korado01.03.2014 12:14

Ideea este sa nu-l cumpere un dinamuist ;)

Maximo01.03.2014 12:38

se pierd cateva sute de bilete din cauza acestor scalvi care vor sa speculeze meciurile astea....

Virgil01.03.2014 12:50
nu cred ca ai inteles ce vreau sa zic.Cum dracu sa nu`mi doresc sa ii macelarim de fiecare data cand ii prindem?Eu m-am referit ca e un dezavantaj ca jucam cu ei de 3 ori.Ai sa vezi...aduti aminte cum am facut cu Otelul, care e sub Dinamo totusi.

 

Dezavantaj? Mie mi se pare ca e chiar avantaj ca jucam de 3 ori cu ei. Daca am fi nimerit cu Petrolul sau Astra in Cupa ar fi fost infinit mai greu. Dinamo e o echipa de nivelul ligii a doua, iar Stoican nu mi se pare a fi mare antrenor. DE preperatorul lor fizic nu a auzit nimeni, pe Thomas Neubert al noastru il stie o tara intreaga.

 

Postarile tale sunt cel putin ciudate, avand tenta unui nestelist. Iti recomand sa te abtii.

 

SteauaToronto01.03.2014 13:11

Casele de bilete de la Stadionul Steaua sunt inca deschise si va asteptam pentru a cumpara ultimele bilete ramase la Tribuna 1!

 

SteauaFC.com

Maximo01.03.2014 13:53

e o parere, de ce sa ma abtin?daca nu debordez de optimism inseamna ca nu sunt stelist?n-am chef sa ma masor cu nimeni in stelisme.fiecare e liber sa creada ce vrea, fiecare avem pareri diferite...

barichello01.03.2014 14:22

salutare tuturor :) urmaresc de mult timp forumul dar abia acum am decis sa-mi fac cont.. stie cineva daca s-a prelungit programul pt ratb/metrorex deseara?

«1234»