FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cel mai iubit antrenor

«123»
Agy_2302.05.2006 18:13

Antrenor ca Protasov mai rar. Cat timp Protasov a fost la Steaua , echipa a devenit matura si sigura pe ea . El a gresit , poate , la meciul cu Rosenborg si prin faptul ca nu a folosit mai mult rezervele , pt a avea meciuri in picioare.

Pe vremea lui Zenga echipa era una de moral , juca din avant (ex:meciul cu Valencia), iar dupa acest avant , din inertie. Akuma din pacate , nu mai avem nici avantul si moralul de pe vremea lui Zenga , si nici constanta si bucuria de a juca fotbal pe care le aratau baietii in vremea lui Oleg

poisonsnakebite200203.05.2006 11:08

Pitzi a primit UN VOT ! ! ! ! ! ! ! :lol:

Hassan03.05.2006 11:23

L-am votat pe Walter Zenga. Sincer, cu el pe banca, echipa mai pierdea, dar avea rezultate, si pe el il vedeai cum tot timpul traia, si respira ros-albastru, se agita pe banca, dadea indicatii aproape k nu statea jos un minut. Era cu Steaua 100% si pregatea baietii exceptional din punct de vedere fizic si tactic.

 

Asta nu inseamna insa ca nu am incredere si in stafful tehnic actual. Ca si Zenga, Oli este un antrenor tanar, de perspectiva, cu o gandire moderna asupra fotbalului, dar care din pacate nu stie (inca) sa gestioneze momentele grele din punct de vedere psihologic la nivelul echipei. Dar cred ca va deprinde si aceasta indemanare. El ne poate duce spre titlul 23 si grupele CL, si am incredere in el ca o va face.

 

Oleg Protasov mi-a placut ca antrenor, prin stilul de joc impus echipei (ofensiv, creativ, fantastic uneori) dar ce nu mi-a placut uneori a fost indiferenta lui, faptul ca era asa de distant de jucatori, nu se bucura la goluri (decat foarte rar), calmul lui suprem dandu-i un aer de "angajat", care pur si simplu isi face treaba cum stie el mai bine, pentru oricine ar lucra. Sunt sigur ca a iubit pe Steaua, dar plecarea lui de asta-iarna m-a convins ca nu a fost un stelist adevarat.

 

De Satana ce sa zic....4 ani zer0 trofee? parca asta era sloganul? Sincer, de el nu ma indoiesc ca este stelist 100%, insa cam atat. Pe mana sa, Steaua a cunoscut o seceta greu de suportat. Am fost alaturi de ei si in acei ani negri, desi mi se strangea inima un pic de fiecare data cand vedeam caini/gunoieri castigand titluri manjite de blat. Poate reuseste sa ne demonstreze valoarea sa de antrenor cu natzionala...desi cine stie?

 

CU Steaua PANA LA MOARTE!! FORZA Steaua!! SPRE 23!!

strezahuzum03.05.2006 20:30

Votul meu merge fara discutie catre omul care ne-a facut sa traim din nou momentele de neuitat de pe vremea de glorie a "vitezistilor" : Oleg Protasov.

 

Stiu, stiu ca am ratat calificare in CL cu Oleg pe banca. Dar ce frumos jucam ! Ofensiv, mereu capul sus, inainte spre poarta adversa. Se intampla uneori sa mai si pierdem ( so what ? asa e in fotbal, mai si pierzi uneori ). Dar jucam fotbal ! NU bambilici, nici meciuri super-tacticizate, cum ne ofera Oli. Se vedea bucuria aceea a jocului, pe care am mai vazut-o doar la Sportul.

 

Plus Oleg era un gentleman 100%. Avea o eleganta naturala, pe care sa fiu sincer o prefer manifestarilor zgomotoase ale lui MM sau Zenga.

 

Sper totusi ca poate intr-o zi ucraineanul se va intoarce in Ghencea. Pana atunci, multumesc Oleg. Pentru tot.

Melku03.05.2006 20:44

Parca si infrangerile erau mai putin amare pe vremea lui Protasov,si chiar daca azi pierdeam maine eram siguri ca o sa castigam dar cu Oli cel putin eu cand vad ca echipa pierde imi tremura picioarele sa nu intre intr-o vrie de cateva etape...

KroNos^03.05.2006 21:27

@strezahuzum

Ai perfecta dreptate in tot ce ai scris despre Protasov. Si votul meu a mers catre el.

Si mai e ceva care ai uitat sa scrii. Protasov impunea respect si jucatorii cand intrau in teren nu-si permiteau sa joace prost.

Protasov a spus ca el NU e prieten cu jucatroii, iar dupa meci sau dupa antrenamente nu se duce cu acestia la restaurant. Si mi se pare logic pentru ca daca antrenorul e prieten cu jucatorii atunci jucatorii cand or sa joace prost or sa spuna ca, "antrenorul e tovarasul meu, deci n-o sa-mi zica nimic."

 

Si eu sper sa se intoarca, Protasov, intr-o zi la Steaua.

Ionutdal03.05.2006 21:59

Oleg

clubdumonde03.05.2006 22:03

Walter a fost omul care a pus cel mai mult suflet in echipa asta.

Iar Protasov daca arfi venit imediat dupa Satana nu avea nici pe jumatate din rezultatele pe care le-a avut

cANAL04.05.2006 19:48

Oleg Protasov=profesionist adevarat.Poate si Zenga mi-ar fi placut daca ar fi avut coloana vertebrala si nu se lasa calcat in picioare de Gigi. Asa ca Oleg Protasov

alex_Ra204.05.2006 20:20

W A L T E R Z E N G A

 

el a inceput 'revolutoia' practic la Steaua, el a imprimat jucatorilor mentalitatea de invingatori si i-a facut sa creada ca pot mult mai mult.

 

Oleg a a reusit sa creeze un stil de joc cum rar se mai vede, dar zic eu claca in momentrele importante gen rosenborg, supercupa, meciul tur cu cainii...

«123»