Dinamo - Steaua 0-2, la pauza, goluri Latovlevici (voleu minunat) si Fai (autogol).
Steaua:
Tatarusanu 6 - sigur in putinele situatii in care a fost solicitat; a rezistat bine in vociferarile fanilor dinamovisti aflati la peluza din spatele portii sale;
Georgievski 6 - a jucat in nota obisnuita;
Szukala 7 - stapanul jocului aerian;
Chiriches 6 - cateva iesiri din aparare usor hazardate;
Latovlevici 8 - cu bonus pentru gol; pacat de galbenul primit in prelungirile primei reprize;
Pintilii 6 - util, ca de obicei;
Bouceanu 6 - parca mai putin sigur ca in alte ocazii, dar poate ma insel;
Tanase 5 - a iesit din joc in anumite momente;
Ad.Popa 5 - slab, are meritul ca l-a presat pe Fai la faza autogolului;
Cristea 5 - nu pare a fi un castig; a incercat un assist pentru Piovaccari;
Piovaccari 4 - nu poate sa ajute echipa, din pacate.
In atari conditii, meciul nu este inca rezolvat in fata unui adversar de mijlocul clasamentului.