Nu va faceti iluzii.Oli n-o sa plece, iar Walter chiar daca ar fi ofertat de Steaua in momentul de fata, din prea mult bun simt ar refuza stiind ca l-ar inlocui pe unul din prietenii sai.
Imi pare rau pentru acest om extraordinar, care a reusit minuni pe unde a fost.Se pare ca e al 2-lea an consecutiv in cariera sa de antrenor cand nu poate, dupa ce a luat titlul, sa incerce o calificare in UCL.
Are o oferta de a prelua o echipa din Qatar, dar ar face o mare greseala sa mearga acolo, in ciuda milioanelor de dolari cu care ar fi platit.In acel colt al lumii, fotbalul se joaca pe bani multi, dar nu de vedete..ci de amatori.A antrena o echipa dintr-o asemena zona presupune pierderea contactului cu fotbalul modern.
E decizia lui si trebuie respectata, desi ma insel ca nu mai are si alte oferte din Europa.
Respect WZ !
