FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Walter Zenga, EVENTUL cu Steaua Rosie in Serbia!

«1234»
cristian01414.05.2006 14:10

Nu va faceti iluzii.Oli n-o sa plece, iar Walter chiar daca ar fi ofertat de Steaua in momentul de fata, din prea mult bun simt ar refuza stiind ca l-ar inlocui pe unul din prietenii sai.

Imi pare rau pentru acest om extraordinar, care a reusit minuni pe unde a fost.Se pare ca e al 2-lea an consecutiv in cariera sa de antrenor cand nu poate, dupa ce a luat titlul, sa incerce o calificare in UCL.

Are o oferta de a prelua o echipa din Qatar, dar ar face o mare greseala sa mearga acolo, in ciuda milioanelor de dolari cu care ar fi platit.In acel colt al lumii, fotbalul se joaca pe bani multi, dar nu de vedete..ci de amatori.A antrena o echipa dintr-o asemena zona presupune pierderea contactului cu fotbalul modern.

E decizia lui si trebuie respectata, desi ma insel ca nu mai are si alte oferte din Europa.

Respect WZ !

Gaby15.05.2006 09:12
Oli este extraordinar de sustinut de conducere,cel putin de MM,de ce?Nu am nici cea mai vaga idee,probabil sunt impresionati de cat de dedicat este el.

 

Cred ca MM il sustine, ii cauta alibiuri si il lauda peste tot pe Olaroiu pentru ca Becali a spus ca pe Olaroiu nu-l va da nimeni afara de la Steaua. MM nu e prost deloc, si cu asa o "pila" pusa de Becali, normal ca MM il sustine. Pana cand ? Pana cand s-o razgandi Becali. Deci sustinerea nu e la MM, ci la Becali.

DTP-Ludacris25.05.2006 12:59

"Zenga - inlocuit

2006-05-25 15:00:00

 

Walter Zenga a fost demis din functia de antrenor al lui Steaua Rosie Belgrad, fiind inlocuit de Dusan Bajevici. Va reamintim ca fostul antrenor al Stelei a reusit sa castige cu Steaua Rosie Belgrad atat campionatul, cat si Cupa Serbiei-Muntenegru. Se pare ca demiterea lui Zenga are legatura cu declaratiile facute de sotia sa, Raluca, referitoare la modul de trai din Belgrad."

sursa:stelisti.ro

 

Ar fi super sa se intoarca la Steaua

ultras steaua01.08.2006 16:28
:o :o :o FELICITARI Walter Zenga ! MULTUMIM PENTRU PERFORMANTELE OBTINUTE CU Steaua .
«1234»