FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Fantasy Premier League - Mod Standard

«123»
iNsTiGaToR19.08.2013 12:06
@Adrian: da, sunt de acord cu tine, mai ales ca si eu il am pe Lukaku. La ora actuala mi se pare mult peste Torres.

 

E drept ca spaniolul a castigat multe la viata lui si inca mai are un cuvant de spus, mie insa mi se pare bagat strict pentru a-l bucura pe patron. Un fel de Cristea, doar la nivel de "pila" , ma refer.

 

In presezon Torres s-a reunit tarziu cu echipa, astia de la Cupa Confed. au avut vacanta prelungita. In orice caz, ramane un mister si pentru ce l-au luat anul trecut pe Demba Ba, omu' chiar ar putea fi de folos [ sper ca nu cu Villa ]

Eu sper ca da.

Oricum, nici eu nu inteleg de ce l-au luat avand in vedere ca acum l-au pastrat pe Lukaku si au 3 jucatori care se bat pe acelasi post. Iar aia mai buni stau pe bara.

drvladyk20.08.2013 13:36
Arsenal1886Steaua194728.08.2013 10:04

O duc cam prost se pare in clasament pana acum :thumbdown: ... dar am revenit si pot sa am grija de echipa asa ca "lasati-ma sa ma pregatesc pentru Sampion Lig" :D

 

 

Cum vi se pare pana acum concursul ? :)

 

 

 

gio_stgloria28.08.2013 10:35

Ce sa zic , nu-mi merge prea bine. Nu ma asteptam ca Bryan Ruiz sa faca tusa la Fulham. Si nici Soldado sau Sturridge nu marcheaza la foc automat.

Arsenal1886Steaua194728.08.2013 12:41

Nici eu nu ma gandeam la Ruiz... dar na... eu inca astept sa intre :))

blindius28.08.2013 19:09

Eu ma lupt pentru evitarea retrogradarii in fantasychampionship.

 

 

Am inceput slab, nu renunt pana in ultima etapa.

 

@gio-stgloria: ce zici, ca nu marcheaza Soldado si Sturridge? pai au marcat in ambele etape, seems ok! Naiba, mie nu mi-a marcat nici un atacant!!! :)

 

Cred ca folosesc wildcard-ul.

gio_stgloria28.08.2013 19:37

Stii cum e , chiar daca au inscris cate un gol pe etapa voiam mai mult :D.

Arsenal1886Steaua194728.08.2013 20:58

Sa dea si ei goluri macar ca Piovaccari :D

Ronnie29.08.2013 19:13

Catelele mele joaca neasteptat de bine.

Arsenal1886Steaua194729.08.2013 22:29

Ai pus biciul pe ele, ai ? Ce le dai de mancare :D ? Sa le dau si io la ale mele :))

blindius31.08.2013 04:13

Mi-am activat wildcard-ul, am investit zeci de milioane de lire in atacanti care chiar sper sa marcheze.

 

Practic, Altidore, Anelka si Cisse au fost pe la echipa ca Bibiskov si Pedriel pe la Steaua.

 

Macar pe Adrian sa il intrec si eu in etapa asta. :naughty:

Arsenal1886Steaua194731.08.2013 08:19

Eu etapa asta ma bazez pe Walcott,Santi si Wilshere. Arsenal joaca cu Spurs si ma astept la o victorie facila :D

gio_stgloria31.08.2013 09:13

L-am luat pe Campbell de la Cardiff, la revedere Ruiz. :cursing:

blindius03.09.2013 22:18

Chiriches este cotat la 5.5, cine se risca?

 

Eto'o 9m, Lukaku a trecut la Everton si redevine interesant, mai ales ca are si pretul scazut, 7.4 m

iNsTiGaToR04.09.2013 00:05
Chiriches este cotat la 5.5, cine se risca?

 

Eto'o 9m, Lukaku a trecut la Everton si redevine interesant, mai ales ca are si pretul scazut, 7.4 m

Eu :D. Avand in vedere ca Whittaker,fundasul de rezerva, e titular de cand a inceput sezonul , a fost o miscare foarte inspirata sa-l iau costand si doar 4.0.

Ma indoiesc ca va intra cu Norwich, dar sa speram ca o va face.

Arsenal1886Steaua194704.09.2013 13:57

Am facut transferuri seriose eu :)) am schimbat 4 jucatori. Aveam nevoie de un soc la echipa :))

blindius13.09.2013 21:21

Nu il luati pe Chiriches din etapa aceasta!

 

Pe joc l-au lasat "albastru", dar jucatorul inca nu a primit permisul de munca.

iNsTiGaToR14.09.2013 09:19

Cunoastem, cunoastem. Macar in Fantasy Europa League sa faca puncte :))

blindius14.09.2013 16:51

@INsTIGaToR: exista si fantasy europa league? :D

 

 

Giroud in mare forma, sper sa il tina inca 30 de etape!

 

Multi accidentati in gameweek-ul acesta.

gio_stgloria14.09.2013 20:00

Sa-l frec pe Wilshere, nu produce nimic. Numai cate 1 punct, 2. La fel si Mirallas. Etapa asta noroc cu Zabaleta si Benteke ca au facut ceva. Am vrut si eu sa-l iau pe Giroud azi si cand am dat click mi-am dat seama ca facusem deja o modiciare. Ghinion.:)

iNsTiGaToR14.09.2013 21:04
@INsTIGaToR: exista si fantasy europa league? :D

Da, si UCL si EL. Aceleasi reguli, singurele diferente sunt ca poti sa iei maxim 2 jucatori de la o echipa si nu ai vicecapitan.

Intra pe UEFA.com

Poate o punem de o Liga si acolo :))

blindius22.09.2013 11:47

INsTIGaToR: ai prins bine cu Baines la capitanie!

gio_stgloria22.09.2013 18:19

Cine nu s-a prins pana acum , Ramsey e in super forma. Daca il jucam pe el de la inceputul sezonului si nu pe wilshere probabil eram pe primul loc. :D Si ca sa ma laud, Oscar mi-a facut 22 de pct fiind si capitan.

Ronnie22.09.2013 18:34

Am facut inspirat schimbul Wilshere/Ramsey inainte de etapa asta. Am nimerit-o si cu Dejan Louvren. Azi am intrat insa cu tancul in echipa si am facut 3 transferuri, aruncand la gunoi niste puncte.

 

Mi-am facut placerea, Rooney + RVP in atac :D

iNsTiGaToR22.09.2013 19:09
INsTIGaToR: ai prins bine cu Baines la capitanie!

Da, oscilam intre Baines si Coleman. Amandoi au jucat bine in ultimele 3 etape si a fost destul de grreu sa aleg :))

«123»