FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Dinamo - Steaua bilete

«1235»
Adygabitzu28.04.2013 19:29

Salut..

 

Ce facem in derby.ul cu Dinamo ...am observat ca s-au pus in vanzare...

 

Catzeii stau la peluza 1 , intrarea Maior Coravu, iar noi vom sta in peluza 2 inel 3. As dori sa-mi procur bilete online la tribuna langa peluza 2 :)

 

As dori sa stiu cate bilete vom avea ??? (poate am sanse sa prind bilet chiar in galerie..)

 

 

 

Asa ca preventiv imi voi lua la tribuna 1 inel 3 langa peluza II...:) ca sa fiu mai aprope de voi, in caz daca nu prind bilet in galerie :))

VD4729.04.2013 09:38
Salut..

 

Ce facem in derby.ul cu Dinamo ...am observat ca s-au pus in vanzare...

 

Catzeii stau la peluza 1 , intrarea Maior Coravu, iar noi vom sta in peluza 2 inel 3. As dori sa-mi procur bilete online la tribuna langa peluza 2 :)

 

As dori sa stiu cate bilete vom avea ??? (poate am sanse sa prind bilet chiar in galerie..)

 

 

 

Asa ca preventiv imi voi lua la tribuna 1 inel 3 langa peluza II...:) ca sa fiu mai aprope de voi, in caz daca nu prind bilet in galerie :))

 

Vad ca biletele de la peluza a 2-a nu s-au pus in vanzare inca, banuiesc ca galeria noastra va avea in jur de 2500 de bilete?

SebaSS29.04.2013 16:18

Eu mi-am luat la T2, inelul 3, relativ pe centru. Si-au mai luat si multi alti steliti tot acolo fular-campionii

DanielT30.04.2013 00:34

Din cate am inteles nu conteaza unde ai bilet , tot in sectoru' galeriei steliste intri .

Acum nu stiu , nu bag mana-n foc .

VD4730.04.2013 06:39
Din cate am inteles nu conteaza unde ai bilet , tot in sectoru' galeriei steliste intri .

Acum nu stiu , nu bag mana-n foc .

 

Pai asa ar fi cel mai bine dupa parerea mea, sa fim un nucleu. Totusi, mi se pare o dezorganizare totala la noi sincer, nimeni de la Nord/SUD nu vine cu vreun anunt... am tras cu ochiul la potai, iar ei deja au facut si rute pentru cei din provincie cum sa vina in Bucuresti, etc.

stelistul^30.04.2013 07:35

Cel mai indicat ar fi sa ne zica si noua unul din sefii de galerie cum procedam cu biletele, unde ne putem lua, si daca avem vreo sansa sa stam in galerie chiar daca avem bilet in alta zona a stadionului.

alex_serban30.04.2013 10:46
Cel mai indicat ar fi sa ne zica si noua unul din sefii de galerie cum procedam cu biletele, unde ne putem lua, si daca avem vreo sansa sa stam in galerie chiar daca avem bilet in alta zona a stadionului.

Daca asteptam dupa sefii nostri de galerie cu asta vom ramane...pentru trebuie s-o spunem p-aia dreapta nu avem un sef de galerie competent,de fapt nu avem un sef de galerie..

 

eu cred ca imi voi lua bilet in tribuna II inelul trei in unul din sectoarele 320,322,324.Ar fi ideal daca ne-ar distribui pe toti in peluza 2 alaturi de galerie

VD4730.04.2013 11:27
Daca asteptam dupa sefii nostri de galerie cu asta vom ramane...pentru trebuie s-o spunem p-aia dreapta nu avem un sef de galerie competent,de fapt nu avem un sef de galerie..

 

eu cred ca imi voi lua bilet in tribuna II inelul trei in unul din sectoarele 320,322,324.Ar fi ideal daca ne-ar distribui pe toti in peluza 2 alaturi de galerie

 

Daca e sa luam bilete in sectoarele alea ar trebui sa ne grabim cu totii ca vor fi si multe potai infiltrate din cate am vazut. Sa fim in majoritate!

VD4730.04.2013 19:01

Mare atentie, multe potai isi iau bilete la inelul 3 de la tribuna a 2-a si I. Daca ne-ar zice si noua cineva cum sta treaba cu biletele pentru galerie, vad ca unii dintre javre sunt panicati ca avem toata parte dinspre basarabia, e ceva adevar in asta?

SADI01.05.2013 08:01

pe 4 Mai se pun in vanzare la stadion , mergem si cumparam toate biletele la peluza care se pun in vanzare separat de cele pe care le va primi clubul.

DanielT01.05.2013 12:28

De ce neaparat pe 4 mai ? Se pot cumpara si online la peluza . Imi scapa mie ceva ?

Simi1902.05.2013 12:33

am vazut ca la peluza (unde sta SUD-Steaua la meciurile de acasa) unde stau oaspetii biletele sunt scoase la vanzare ... pentru inelul 3 ... ce spanac?!?! si sunt toate scoase la vanzare. La peluza unde sta NORD-Steaua la meciurile de acasa, nu e nici un bilet scos la vanzare.

 

Stie cineva exact cum sta treaba?!?!

Arian02.05.2013 13:22
Eu mi-am luat la T2, inelul 3, relativ pe centru. Si-au mai luat si multi alti steliti tot acolo fular-campionii

 

"multi" e putin spus. :)

 

@Simi19...stii de ce n-au scos la vanzare bilete la peluza a II-a (SUD - intrare Bd. Basarabia) unde stau la meciurile de "acasa" cei din nord? Pentru ca acea zona va fi ocupata de galeria mare si galeria mica a Stelei Bucuresti. Inca nu se stie daca ne vor ceda toata peluza sau numai sectoarele de deasupra.

Simi1902.05.2013 13:56
"multi" e putin spus. :)

 

@Simi19...stii de ce n-au scos la vanzare bilete la peluza a II-a (SUD - intrare Bd. Basarabia) unde stau la meciurile de "acasa" cei din nord? Pentru ca acea zona va fi ocupata de galeria mare si galeria mica a Stelei Bucuresti. Inca nu se stie daca ne vor ceda toata peluza sau numai sectoarele de deasupra.

 

si galeria lu Dinamo va sta la peluza unde sta SUD-ul la meciurile de acasa?

ULTRASSICK02.05.2013 14:18

Sper sa primim o informatie mai "oficiala" cat de curand , sincer n-as vrea sa stau printre potai .

VD4702.05.2013 14:53

Baieti, cred ca vom avea inelul 2 si 3 de la peluza II (unde sta Nord Steaua), pentru ca altfel ar fi fost puse in vanzare bilete, eu asa gandesc.

VD4702.05.2013 15:55

via Peluza Nord Steaua: Nu mai asteptati sa se puna biletele pt stelisti,ca or sa ne dea foarte putine si plangeti ca nu apucati.Intrati rapid pe www.biletedinamo.ro si luati online la tribuna 2,nu conteaza unde aveti,o sa intram toti in acelasi loc,in sectorul reervat oaspetilor.Nu se mai verifica unde aveti bilet,va iau biletul si intrati,asa au facut si ei la noi,au luat unde au apucat si i-au bagat e toti la un loc.Nu isi permite jandarmeria sa lase afara stelisti intre dinamovisti sau la tribune amestecatiPuneti mana si luati cat mai multe,ca o sa ramaneti fara.Nu mai puneti alte intrebari,am scris tot ce trebuie sa stiti.

 

 

povblack04.05.2013 15:36

Vesti bune!

 

quote: ,,Suporterii Stelei au primit o veste excelenta inaintea confruntarii cu marii rivali. Chiar dacaa pina acum fanii oaspetilor primeau 5% din capacitatea stadionului, lucrurile se vor schimba din acest an.

 

Astfel, Steaua primeste 10.000 de bilete pentru Derby de Romania fata de cele 2.500 tichete, atit cit ar fi primit in mod normal.

 

De altfel, aceasta va deveni o regula la partidele dintre Dinamo si Steaua. Echipa oaspete va primi 10.000 de bilete la fiecare Derby de Romania, mai ales ca ambele combatante evolueaza pe National Arena."

 

sursa: gsp.ro

 

Suntem in stare sa ne strangem 10.000? Se vor strange bani si pt coregrafie? Cantam si noi cat de cat? (sau doar lupta Steaua si m%$ Dinamo?) Sper ca toti cetatenii sa stea acasa.

elfangel04.05.2013 18:45

Si de unde le putem lua?:|

SuperstaR1804.05.2013 18:56

La meciul tur, dinamovistii au fost impartiti in 2 de un cordon de jandarmi si au ocupat cam tot inelul de sus de la Electroaparataj. Unii dintre ei intr-adevar nu aveau bilete luate acolo, din cate stiu eu. Si eu astept vreo veste, sa vad daca ne luam bilete in sectoarele de langa zona rezervata noua sau ni se dau biletele mai multe.

 

Later edit: sunt 5 sectoare langa zona rezervata noua, sunt curios daca ne luam si noi langa, putem intra cu "grosul", la fel cum au intrat si dinamovistii.

bogdan7105.05.2013 09:06

Din ce am inteles vom avea la dispozitie toata peluza "a-||-a "..acum sper sa fac rost de 2 bilete ....FORTA Steaua.. :steag_cruce_invers:fular-campioniifular-campioniifular-campionii

Azzido05.05.2013 10:33

eu mi-am luat la t2

SuperstaR1805.05.2013 11:03

Eu si niste baieti am luat bilete de pe biletedinam0 la peluza 1, electroaparataj (unde stau echipele vizitatoare). Teoretic acolo trebuie sa stam, ca sunt oprite oricum 3-4 sectoare pe site. Desi am vazut altii pe net ca vorbesc de Peluza Sud ( a IIa, intrarea dinspre Basarabia)Bine, biletele nu sunt platite, sunt prin ramburs. Deci daca intr-adevar e la Peluza a IIa, nu e mare bai.. In momentul asta, sunt tare confuz.

 

 

LE: Ah, c..t. Acum am realizat ca pchul sta acolo, la Peluza 1. Pe site-ul de bilete, intreaga peluza a IIa este blocata.

Arian05.05.2013 11:46
Eu si niste baieti am luat bilete de pe biletedinam0 la peluza 1, electroaparataj (unde stau echipele vizitatoare). Teoretic acolo trebuie sa stam, ca sunt oprite oricum 3-4 sectoare pe site.

 

N-au oprit niciun sector la peluza I. Pur si simplu s-au epuizat biletele din acele sectoare. Cred ca pana la urma ne vor da numai inelul 3 de la peluza a II-a. Ce vedeti prin presa sunt intoxicari venite din partea spurcatilor. Cel mai bine ar fi sa va comandati bilete la tribuna a II-a, inelul 3 in jumatatea dinspre peluza a II-a.

 

Daca citeai mesajul celui care a deschis topicul...

SuperstaR1805.05.2013 12:40
N-au oprit niciun sector la peluza I. Pur si simplu s-au epuizat biletele din acele sectoare. Cred ca pana la urma ne vor da numai inelul 3 de la peluza a II-a. Ce vedeti prin presa sunt intoxicari venite din partea spurcatilor. Cel mai bine ar fi sa va comandati bilete la tribuna a II-a, inelul 3 in jumatatea dinspre peluza a II-a.

 

Daca citeai mesajul celui care a deschis topicul...

 

 

Da , intre timp m-am lamurit. La Peluza 1 sta pch, la peluza 2 inel 1 sta Sudul dinamovist, iar oaspetii la inelul 3.

 

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/Liga-...anzare-10846200

 

Aici scrie ca sunt, cum era de asteptat, 2800 de bilete. Nu 100000, nu 100000000000000000000 cat viseaza gesepe.

«1235»