FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Chelsea - Steaua 3-1 (1-1)

«12346»
MoWeed12.03.2013 12:06
0,,10268~10063128,00.jpg

 

Stadionul Stamford Bridge este un stadion situat in Londra, pe Fulham Road. Aici evoluează atat clubul Chelsea Londra, cat și echipa naționala de fotbal a Angliei. Arena a fost construita in anul 1876, pentru ca in 1877 sa fie data spre folosinta. Intre 1904"1905 a fost efectuata prima renovare, iar in 1990 a doua renovare. Are o capacitate de 42.055 de locuri.

Ultimul meci international al Angliei jucat pe Stamford Bridge s-a jucat in 1946. Cam invechita informatia.

Ronnie12.03.2013 12:14

Nu-mi aduc aminte cand o echipa a evoluat duminica, marti si joi ultima oara. Poate s-a intamplat tot prin Anglia in zilele de Craciun, dar atunci era diferenta asta doar intre 2 meciuri, nu 3. Foarte interesant de vazut echipele trimise de Benitez diseara si cu Steaua.

 

Revin, m-am pacalit cu livescoreul. Meciul nu e azi, e informatie gresita. Chiar ma miram.

axl12.03.2013 12:41
Logic este sa puna la dispozitie bilete contra cost. Daca nu ar fi contra cost ar insemna ca sunt invitatii, ceea ce nu e cazul. Steaua cumpara biletele, pe care le poate oferi gratuit membrilor galeriei. Pentru ca Steaua trebuie sa aiba sustinere la un meci cu o atat de mare incarcatura.

Pai atunci avem urmatoarea situatie:

Steaua a platit (sau va plati) englezilor 60.000 de lire pentru 2000 de bilete a cate 30 lire bucata. Un oficial de la Steaua a dat aceste 2000 de bilete lui Mustata, spre vanzare suporterilor stelisti merituosi. Mi-e greu sa cred ca Mustata a avut 60.000 de lire sa plateasca biletele pe loc, deci presupun ca a fost incheiat un targ: eu iti dau biletele, tu le vinzi si apoi imi dai banii. Mustata vinde biletele cu 100 de lire in loc de 30. Iar, mi-e greu sa cred ca le vinde pe toate 2000 la suprapret, presupun ca apropiatilor lui le vinde la pretul corect, de 30 de lire. Sa zicem, minimalizand calculul final, ca Mustata are 999 de apropiati, deci vinde 999 de bilete la pret normal si 1000 la pretul de 100 de lire. Mustata va avea la final o suma de 999X30 + 1.000X100 = 29.970 + 100.000 = 129.970.

 

129.970 de lire. O suta douazecisinoua de mii nouasutesaptezeci de lire sterline.

 

Din astia da clubului inapoi cei 60.000 cu care este dator, pentru cele 2000 de bilete. Ramane cu 69.970 de lire sterline. Din nou, mi-e greu sa cred ca va pastra el toti banii. Este o suma enorma. Cred ca ii va imparti cu oficialul de la care a primit biletele, e normal sa faca asa.

 

Unde e academia de sefi de galerie, ca vreau sa ma inscriu si eu.

 

Steaua plateste statului impozit pe venit doar pentru cei 60.000 de lire initiali. Ceilalti 69.970 sunt bani negri.

 

 

Si luati in considerare ca am folosit un numar minim de bilete vandute la suprapret, 1000, si un pret minim per bilet, 100 de lire. Profitul final poate fi mult mai mare, si sunt sigur ca este. De asemenea, am scazut din calcul 30 de lire, adica valoarea unui bilet, cel al lui Mustata. Dupa atata munca macar atat merita si el, un bilet moca.

Adrian12.03.2013 12:54
Logic este sa puna la dispozitie bilete contra cost.

 

Logic i-a pus biletele la dispozitia lu' Mustata ca sa le vanda asta la suprapret si apoi sa imparta banii cu infractorul mioritic. Ca doar pantofii aia de 4 mii de euroi nu se cumpara singuri.

 

 

In caz ca nu v-ati prins inca, pe becali il doare-n **** de vOI.

Virgil12.03.2013 14:37
Ultimul meci international al Angliei jucat pe Stamford Bridge s-a jucat in 1946. Cam invechita informatia.

 

Bine macar ca adresa stadionului si capacitatea sa sunt corecte, precum si anul in care a fost construit si anii in care a fost renovat.

 

Virgil13.03.2013 09:11
Pai atunci avem urmatoarea situatie:

Steaua a platit (sau va plati) englezilor 60.000 de lire pentru 2000 de bilete a cate 30 lire bucata. Un oficial de la Steaua a dat aceste 2000 de bilete lui Mustata, spre vanzare suporterilor stelisti merituosi. Mi-e greu sa cred ca Mustata a avut 60.000 de lire sa plateasca biletele pe loc, deci presupun ca a fost incheiat un targ: eu iti dau biletele, tu le vinzi si apoi imi dai banii. Mustata vinde biletele cu 100 de lire in loc de 30. Iar, mi-e greu sa cred ca le vinde pe toate 2000 la suprapret, presupun ca apropiatilor lui le vinde la pretul corect, de 30 de lire. Sa zicem, minimalizand calculul final, ca Mustata are 999 de apropiati, deci vinde 999 de bilete la pret normal si 1000 la pretul de 100 de lire. Mustata va avea la final o suma de 999X30 + 1.000X100 = 29.970 + 100.000 = 129.970.

 

129.970 de lire. O suta douazecisinoua de mii nouasutesaptezeci de lire sterline.

 

Din astia da clubului inapoi cei 60.000 cu care este dator, pentru cele 2000 de bilete. Ramane cu 69.970 de lire sterline. Din nou, mi-e greu sa cred ca va pastra el toti banii. Este o suma enorma. Cred ca ii va imparti cu oficialul de la care a primit biletele, e normal sa faca asa.

 

Unde e academia de sefi de galerie, ca vreau sa ma inscriu si eu.

 

Steaua plateste statului impozit pe venit doar pentru cei 60.000 de lire initiali. Ceilalti 69.970 sunt bani negri.

 

 

Si luati in considerare ca am folosit un numar minim de bilete vandute la suprapret, 1000, si un pret minim per bilet, 100 de lire. Profitul final poate fi mult mai mare, si sunt sigur ca este. De asemenea, am scazut din calcul 30 de lire, adica valoarea unui bilet, cel al lui Mustata. Dupa atata munca macar atat merita si el, un bilet moca.

 

Ai pus o intrebare capcana dupa cum remarc. Capcanagiule... :)

 

Virgil13.03.2013 10:01

Asa cum intuiam, partida Chelsea - Steaua va fi condusă de un central francez, Stephane Lannoy, care este cunoscut pentru faptul că acordă usor cartonase

 

Lannoy a aratat 55 de cartonase galbene in 13 meciuri in acest sezon in primele doua ligi franceze si in Cupa Frantei

 

UEFA a anuntat ieri că returul "dublei" Chelsea - Steaua va fi arbitrat de o brigadă franceza condusă la centru de Stephane Lannoy. În varstă de 43 de ani, Lannoy nu a mai arbitrat vreodată un meci al unei echipe romanesti si se află la primul meci international din acest sezon. Conform presei franceze, centralul este un adevarat "dictator" pe teren si acordă foarte usor cartonase galbene, aplicand regulamentul la sange. În cele 13 meciuri pe care le-a condus in acest sezon in primele două ligi franceze si in Cupa Frantei, Lannoy, al carui ultim meci international a fost semifinala dintre Germania si Italia de la Euro 2012, a aratat 55 de cartonase galbene!

 

prosport. ro

Lari13.03.2013 16:05

Meciurile Stelei eliminatorii impotriva echipelor englezesti

 

Sezonul Competitia Meciul Scorul Verdict

 

1997-1998 Cupa UEFA Steaua - Aston Villa 2-1 / 0-2 eliminare

1999-2000 Cupa UEFA Steaua - West Ham United 2-0 / 0-0 calificare

2003-2004 Cupa UEFA Southampton - Steaua 1-1 / 0-1 calificare

2003-2004 Cupa UEFA Steaua - Liverpool 1-1 / 0-1 eliminare

2005-2006 Cupa UEFA Steaua - Middlesbrough 1-0 / 2-4 eliminare

 

Victoriile echipelor romanesti impotriva celor din Anglia

 

Sezonul Competitia Meciul Scorul

1966-1967 Cupa Campionilor Petrolul Ploiesti - Liverpool 3-1

1979-1980 Cupa UEFA U Craiova - Leeds United 2-0, 2-0

1980-1981 Cupa Cupelor Poli Timisoara - West Ham United 1-0

1997-1998 Cupa UEFA Steaua - FC Aston Villa 2-1

1999-2000 Cupa UEFA Steaua - West Ham United 2-0

2003-2004 Cupa UEFA Steaua - Southampton 1-0

2005-2006 Cupa UEFA Dinamo - Everton 5-1

2005-2006 Cupa UEFA Steaua - Middlesbrough 1-0

2012-2013 Liga Campionilor Manchester United - CFR Cluj 0-1

 

Victoriile Romaniei impotriva Angliei

 

Anul Meciul Scorul

1980 Romania - Anglia 2-1

1998 Romania - Anglia 2-1

2000 Romania - Anglia 3-2

 

Meciurile echipelor româneşti cu o deţinătoare la zi a Ligii Campionilor

 

64/65 CCE Inter Milano - Dinamo 6-0 1-0

65/66 CCE Dinamo - Inter Milano 2-1 0-2

70/71 CCE Feyenoord - UTA 1-1 0-0 CALIFICARE

79/80 CCE Nottingham Forest - FC Argeş 2-0 2-1

82/83 CCE Dinamo - Aston Villa 0-2 2-4

83/84 CCE Dinamo - Hamburg SV 3-0 2-3 CALIFICARE

12/13 EL Steaua - Chelsea 1-0

 

Palmares 13 3 2 8 12-24

 

gsp

besliud13.03.2013 16:38

Lari sper sa ai ocazia sa treci in capatul listei dupa 1-0 si un 1-1 CALIFICARE :D

drvladyk13.03.2013 16:56

Incepand de azi dimineata, am vazut pe fb vreo 3 cunoscuti ( care n-au treaba cu galeria ) postand poze cu bilete pe care scrie visiting suporters.... Am facut pe curiosu si am intrebat cat au fost, sa vedem... da' ma intreb de unde le-or fi luat....ca la magazinul romanesc sigur n-avea

 

Si a venit si raspunsul, Axl s-a inselat, biletul a fost 150.... :hmmm:

Lari13.03.2013 17:02

"Batută cu 1-0 la Bucuresti de Steaua, Chelsea si-a complicat foarte mult existenta si ar putea rata sferturile de finală ale Europa League. Statistica nu e de partea "albastrilor", trupa lui Benitez avand, conform cifrelor, sub 50% sanse de calificare. Din cele 825 de cazuri raportate din sezonul 1970-1971 pană in prezent, doar 41% din echipele care au pierdut prima manșă cu 1-0 s-au calificat mai departe", scriu francezii de la sport24.com.

 

"Victoria Stelei, care a pedepsit-o pe Chelsea prin golul marcat de Rusescu din penalty, a luat prin surprindere pe toată lumea, cu exceptia patronului Becali, care a declarat că formatia sa are puterea de a câștiga competitia. Actualul lider detasat in campionatul din Romania, Steaua, a jucat cu mult entuziasm contra englezilor, dar Terry&Co speră să steargă imaginea de echipă demotivată de la Bucuresti si să se califice."

 

ProSport

besliud13.03.2013 18:27

Daaaa..... Ciobanul a mai declarat ca Hazard sa hazardat, Terry sa teriat si ce cucu lui il intereseaza pe el de Abramovici? Oare de ce nu la invitat ciobanul pe Abramovici la Bucuresti? Poate draq se facea si cu asta frate de marmelada!!! :)) Mentionez ca nu am vazut flash interviul ciobanului dar am auzit la Sport Total FM cand spuneau aia, deci nu am facut audienta lui behaila!

Allyylla14.03.2013 01:29
Incepand de azi dimineata, am vazut pe fb vreo 3 cunoscuti ( care n-au treaba cu galeria ) postand poze cu bilete pe care scrie visiting suporters.... Am facut pe curiosu si am intrebat cat au fost, sa vedem... da' ma intreb de unde le-or fi luat....ca la magazinul romanesc sigur n-avea

 

Si a venit si raspunsul, Axl s-a inselat, biletul a fost 150.... :hmmm:

 

Deci eu am fost mai norocoasă că am luat biletul doar cu 100 :))))

Lays14.03.2013 02:19

Intr-un fel mai bland de-a spune, da, ai fost mai norocoasa...

axl14.03.2013 09:16
Si a venit si raspunsul, Axl s-a inselat, biletul a fost 150.... :hmmm:

Axl nu se inseala niciodata.

Si luati in considerare ca am folosit un numar minim de bilete vandute la suprapret, 1000, si un pret minim per bilet, 100 de lire

 

 

Ai pus o intrebare capcana dupa cum remarc. Capcanagiule... :)

It's what I do.

 

 

In alta ordine de idei, mintea imi spune ca Chelsea va trece mai departe lejer, inima ca Steaua are sanse si sufletul nu-mi spune nimic. Axl n-are suflet. Sufletul is for pussies.

besliud14.03.2013 09:39

Axl dai dovada ca nu esti Roman! La noi la Romania speranta moare ultima! Ce draq incepi si tu ca astia de la Sport Total FM? :))

besliud14.03.2013 11:02

Viitorul arata bine! :D

coeficient.jpg

 

Virgil14.03.2013 13:24

Mihai Nesu face un gest superb pentru Steaua. Fostul fotbalist, imobilizat intr-un scaun cu rotile, a venit la Londra pentru a fi alaturi de ros-albastri in incercarea acestora de a obtine o calificare istorica pe Stamford Bridge, in fata lui Chelsea.

 

422722_196895253750158_9395628_n_9182760

 

Mihai Nesu nu a mai ajuns la Bucuresti pentru returul cu Ajax Amsterdam, dar a reusit acum sa mearga la Londra pentru duelul Chelsea-Steaua..

 

"Felicitari Steaua si multumesc pentru ca ati sustinut din nou fundatia Mihai Nesu! Lato, esti EROUL meu", a fost mesajul lui Mihai Nesu postat pe Facebook dupa victoria la penalty-uri a Stelei in fata lui Ajax.

 

Chelsea-Steaua se joaca joi, de la ora 22:05, in direct la DOLCE SPORT, DIGI SPORT si Pro TV.

 

Laurentiu Reghecampf a convocat un lot de 22 de jucatori pentru Chelsea-Steaua. Reghe i-a lasat acasă pe Gabriel Matei si Stefan Nikolic (aflati in recuperare), dar si Doru Bratu, Ionuț Nastasie, Valeriu Lupu, Cristian Puscaș si Iulian Rosu.

 

Portari: Ciprian Tatarusanu, Razvan Stanca, Valentin Cojocaru

 

Fundasi: Paul Pirvulescu, Daniel Georgievski, Iasmin Latovlevici, Cornel Rapa Lukasz Szukala, Florin Gardos Vlad Chiricheș

 

Mijlocasi: Mihai Pintilii, Alexandru Bourceanu, Lucian Filip, Andrei Prepeliță, Adrian Popa, Alexandru Chipciu, Cristian Tanase, Gabriel Iancu

 

Atacanti: Raul Rusescu, Mihai Costea, Leandro Tatu, Adi Rocha.

 

sursa: realitatea.net

 

 

GRYG14.03.2013 13:47
:steag_cruce_invers: cu putin noroc si multa vointa poate reusim :steag_cruce_invers:
Korado14.03.2013 14:49
Chelsea - Steaua- 0-3. :yeahh:

Hai ca te corectez eu 1-2 , repede toata lumea la pariuri! :bananadance:

blindius14.03.2013 17:01

Sunteti prea optimisti!

 

Nu va puneti in fata TV-ului cu gandul ca "daca Steaua marcheaza, e gata meciul". Asta a fost o mare abureala aruncata pe piata pentru naivii de serviciu, de parca londonezii ar fi epiderma organului genital masculin.

 

Poate marcheaza Steaua un gol si dau aia 4-5. Eu nu sper la nimic, la fel ca si inaintea returului cu Ajax si turului cu Chelsea.

 

E o situatie bi-winning: se califica Steaua si ma bucur pentru lupta jucatorilor / nu se califica si ma bucur ca pentru o perioada nu ii mai vin bani creditorului.

besliud14.03.2013 17:14

Dupa cum puteti observa Nesu se deplaseaza pentru Steaua, numai ciobanul nu poate sa se duca cativa km sa-l viziteze. Si treaba aia cu Nesu Fundation de pe tricoul jucatorilor este doar de complezenta si pentru like pe facebook pt MM ca oricum pe cioban il doare in cur ce seminifica gestul lui de complezenta. Respect Nesu si Dumnezeul sa-i dea multa sanatate si vointa, poate scapa si el de scaunul ala!

Hai Steaua!!! :):steag_cruce_invers:

dmb14.03.2013 18:30

2-1 este un scor pe care-l putem obtine daca il dorim.HAI Steaua!

besliud14.03.2013 18:37

Vlad uite raspunsul la intrebarea ta cu biletele!! O diversiune mai proasta intradevar nu am mai vazut demult!

biletefurate.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Vai saracu de oficial, si ce oameni la lasat fara 30 de bilete care acum sa vandut la suprapret. Deci poftiti gogosi pentru curiosi (UN OFICIAL?)! Oare acel oficial nu era Mustata? Daca da, de unde avea masina si cum si-a permis luxul sa-si plateasca si parking? :))

Virgil14.03.2013 19:50

Chelsea

1

ĂŒech(GK) - 3 A. Cole, 4 David Luiz, 26 Terry©, 28 Azpilicueta, 7 Ramires, 11 Oscar, 12 Mikel, 17 Hazard, 9 Torres, 10 Juan Mata

 

Steaua

12 Tatarusanu(GK) - 16 Rapa, 4 Szukala, 21 Chiriches, 14 Latovlevici - 55 Bourceanu, 5 Pintilii - 77 Popa, 7 Chipciu, 10 Tanase - 24 Rusescu

 

Bafta Steaua!

 

 

«12346»