M-am referit strict la executia lui Chiriches
Strict la aia m-am referit si eu. Si daca ne indreptam atentia asupra parerii tale, ca pana la sfarsit nu mai inscriam, atunci intram pe teritoriul supozitiilor si, implicit, al teoriei haosului, si nu e nici locul, nici timpul, si mai ales contextului ii lipseste relevanta unei discutii de acest gen.
Dar daca dupa ratare Chiriches inscria de trei ori?
Dar daca dupa ratare olandezii se luau la bataie si erau eliminati 5 dintre ei?
Dar daca dupa ratare suporterii adevarati stelisti intrau pe teren si faceau dezastru, Steaua era eliminata din toate competitiile europene timp de 5 ani si Becali nu mai primea niciun ban?
Dar daca etc.?
Dint toate alternativele astea tu o alegi pe cea care-ti convine cel mai mult, cea care-ti slujeste cel mai bine interesele, ca Mila Jovovici jucand-o pe Ioana Darn in filmul lui Luc Besson, care din toate explicatiile posibile o alege pe cea mistica. De ce? Pentru ca-i slujeste cel mai bine interesele.
Dar divaghez si-s curios ce raspuns mi-a dat LSD, nu l-am citit inca.
Sa lasam Steaua '13 lu' Gigi, Meme, Reghe si Piti-Talent si sa nu-i mai adaugam aura trecutului nici macar atunci cand facem comparatii pasagere. Nu e bine, zic io...
Ok, de acord, am folosit un trop nefericit.