FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Ajax Amsterdam 2-0 (1-0), 4-2 la loviturile de departajare!

«13456»
rehcram23.02.2013 22:14

In loc sa va bucurati pentru tampitul care baga bani si va face zilele frumoase (ce tine de fotbal) il blestemati si va rugati sa-l ia mama gaia. Parerea mea e sa va uitati in curtile vecine (vezi Dinamo si rapid) unde nesuferitii de patroni chiar sant buni de spanzurat. Pentru voi, stelistii, becali cu relele si bunele, cu fanfaronadele si iesirile lui, inseamna totusi un prezent pentru fotbal. Pentru noi ceilalti fotbalul a cam tras cortina. Mai ganditi-va

Adrian23.02.2013 22:16

Cine e tampitul care baga bani si ne face zilele fericite?

HonestHooligan24.02.2013 01:37

bine tu desteptule care sti multa gramatica..nu ai mai vazut altcv in comm meu decat greseala de care am ras si eu..tu chiar nu vezi ce clisee folosesti? :)) macar straduieste-te si tu sa comentezi cv din meci

Azzido24.02.2013 05:32
In loc sa va bucurati pentru tampitul care baga bani si va face zilele frumoase (ce tine de fotbal) il blestemati si va rugati sa-l ia mama gaia. Parerea mea e sa va uitati in curtile vecine (vezi Dinamo si rapid) unde nesuferitii de patroni chiar sant buni de spanzurat. Pentru voi, stelistii, becali cu relele si bunele, cu fanfaronadele si iesirile lui, inseamna totusi un prezent pentru fotbal. Pentru noi ceilalti fotbalul a cam tras cortina. Mai ganditi-va

Cu o adiere de vant nu se face primavara.

 

Adrian24.02.2013 07:19
bine tu desteptule care sti multa gramatica..nu ai mai vazut altcv in comm meu decat greseala de care am ras si eu..tu chiar nu vezi ce clisee folosesti? :)) macar straduieste-te si tu sa comentezi cv din meci

 

 

 

As fi fost bucuros daca aia era doar o greseala. Ca a gresi e omeneste. Din pacate...

drvladyk24.02.2013 11:57
bine tu desteptule care sti multa gramatica..nu ai mai vazut altcv in comm meu decat greseala de care am ras si eu..tu chiar nu vezi ce clisee folosesti? :)) macar straduieste-te si tu sa comentezi cv din meci

 

O, cu siguranta am vazut cu totii mai multe in comm tau... Dar in aceste vremuri tulburi ale istoriei, oile nu se mai baneaza ca acum un an si ceva. Deci spor la scris

clausblaus24.02.2013 12:15

 

"Ilie Marian Zaria Pr cei ce vor sa nu umple buzunarele nu stiu ciu cu bani ,,Ramaneti aksa ,nu va cheama nimeni,nu e nevoie de limbisti ,,!"........

 

Astia nu au nevoie de concurenta,este deja mare ingramadeala la bucile ciobanului!!!

DanielT24.02.2013 13:45
Avem cei mai penibili suporteri din lume!

 

 

Daniele, te astept la anu, cand Steaua nu mai castiga nimic, sa urli alaturi de mine cat de mult il urasti pe becali. Pana atunci, cat inca te mai ajuta rezultatele ca sa iti bati joc de prietenii tai dinamovisti, spor la ignorare.

 

N-am vrut sa zic nimic despre protestatarul online numarul 1 , Adrian . El mereu este aici , critica pe forum , dar nu misca un deget . El duce un protest virtual de toata frumusetea ! "Respect" , bajatule !

Adriane , dupa cum ai vazut ce am zis eu acolo era si ingrosat . Te las pe tine sa-ti dai seama de ce .

Ma astepti la anu' sa strig alaturi de tine la protest ? Da ? De unde ? Eu la protest si tu din fata calculatorului ?

Propun o petitie online pentru inlaturarea ciobanului ! Scuza-ma , Adriane , asta era ideea ta probabil .

Adrian24.02.2013 14:22

Ti-ai luat bilet pentru meciul cu Chelsea?

drvladyk24.02.2013 15:48
Bah da ai si tu niste replici...."vremuri tulburi ale istoriei"....."oile nu se mai baneaza ca acum un an si ceva".

Ce dracu mah? Faceti cursuri pentru asa replici? Sau pur si simplu va luati unu dupa altu'?

Esti mod...arde-l ca poti!

 

asa ma exprim eu ma, mai pompos, e un fel de psiho-labuiala.

Acuma, pe un ton mai serios:

Eu il ard daca merita, nu pentru ca pot, aia e pt labagii frustrati, am puterea deci o folosesc. Eu am acces la niste butoane, nu pt ca mi-am dorit ci pt ca ma saturasem sa fiu acuzat ca latru dar nu ma implic. Si am zis hai sa ajut, mare c..at n-am facut decat ca i-am sters niste comentarii lu' betivu ala mic din Canada. Apropos de mistoul cu " faceti cursuri"... de fapt, da fac chiar in timp ce scriu... se cheama Bells si am gasit o oferta super meseriasa la indianu din primu giratoriu... stai sa-l termin sa vezi ce fraze imi mai vin, alea de mai sus erau dim la cafea... Deci pregateste-te pt ce poate fi mai rau

drvladyk24.02.2013 16:05
Stiu ca ai fost "invitat" la butoane si nu te-ai autopropus. Poti sa spui matale ce doresti dar fazele astea cu "oile" sunt cateodata prea mult. Va inteleg aversiunea fata de aceste biete animale insa cateodata parca cadeti in ridicol.

 

Spor la curs...a fost ieftin?

 

12£ coane, sticla mare, de nerefuzat.

Da si voi picati in ridicol ca le tolerati, asta apropo de bovine. Si zi pe ce pozitie te situezi fata de bietele ovine, ca nu mi-e clar. Nu e ridicol nimic aici, nu le suport si gata. Dar nici nu pot bana oaia pt ca e oaie, vad ca sunt tolerate pe aici, mai au sa fie prasite si e totu complet. De ce sa ma pis eu impotriva vantului?

dee24.02.2013 18:12
Lays: dee, scuza-ma, dar unii s-au saturat sa tot auda clisee de genul ''cu ajutorul lui Dumnezeu bla bla bla'', ''nimic fara Dumnezeu'', ''cu Dumnezeu inainte'' etc., la orice succes nesemnificativ.

Te inteleg, exista un abuz evident in privinta numelui lui Dumnezeu pentru interese care n-au nimic de a face cu interesele sale, insa se pot face unele distinctii intre useri, nu toti mitraliati . Se pare ca limita dintre a ingadui si a provoca este extrem de difuza pentru unii astfel incat, eu, una, abia astep sa vad ce vor spune in cazul in care Steaua pierde cu Chelsea: Dumnezeu a provocat infrangerea Stelei pentru a pune capat apogeului trufiei si idolatriei marelui invingator Becali? Insa pana atunci, constat ca divinul are umor, i-a ajutat pe diavolii rosii in cupa Angliei.

Lari24.02.2013 18:44

Stucan...

stucan.jpg

Korado24.02.2013 19:15

Comica rau poza :):steag_sah_mic:

Adrian24.02.2013 21:48

Hai ca le-a tras-o bine la faza cu "controlata de conducerea clubului".

DanielT25.02.2013 00:24
Ti-ai luat bilet pentru meciul cu Chelsea?

 

Penibilule ! :)))))))))))))))

 

 

Steaua Bucuresti ! :steag_cruce_invers:

Adrian25.02.2013 09:39
Penibilule ! :)))))))))))))))

 

 

Steaua Bucuresti ! :steag_cruce_invers:

 

 

Daniele, eu n-am nimic cu tine. Ca nici nu stiu ce as putea avea cu un copil de 17 ani care a crescut practic cu becali. Poate nu e vina ta ca esti cum esti.

 

Totusi, sa te puna dracu' la anu' sau cand echipa nu mai castiga sa nu fii pana la moarte cu Steaua, sa nu fii pe stadion in fiecare meci, sa nu canti pentru echipa in fiecare meci, sa nu faci bannere la fiecare meci.

 

Ce vreau sa spun e ca iti promit ca, daca faci pe viceversa cu noi, o sa pornesc intr-o cruciada speciala prin care te voi face doar pe tine de rahat pe siteul asta.

 

Nu e jignire, nu e amenintare, e o simpla promisiune.

 

Eu va respect pe voi, cei care ati ales sa sustineti echipa. Ii includ aici pe Azzido, pe south-side,Toronto, pe toti. O sa respect alegerea voastra. De acum inainte, promit ca nu mai fac un misto de voi. Fiecare cu alegerea lui.

Si daca voi o sa ma jigniti pe mine pentru alegerile mele, foarte bine. Promit sa nu va raspund.

 

Insa, daca schimbati din nou tabara ca niste.....

 

 

p.s. Cer moderatorilor sa nu stearga acest mesaj. Nu e cu intentia de a jigni, de a provoca, nimic. E doar o promisiune de-a mea.

DanielT25.02.2013 11:19

Ceea ce nu intelegi tu este ca eu nu m-am dus pe stadion cum au aparut rezultatele . Ti-am spus asta de cateva ori .

Foarte bine , sunt de acord cu tine .

Insa , nu cred ca o sa ai ocazia sa ma vezi pe mine zicand "gata cu sustinerea echipei , protest pana la capat" .

mountytoma25.02.2013 18:07

cel mai nociv efect al rezultatului cu Ajax (care dpv sportiv este unul excelent dealtfel), este ca iarasi ne umplem de "suporteri adevarati", aia care isi aduc aminte ce mult iubesc Steaua abia atunci cand Steaua bate tot ...

 

mountytoma25.02.2013 18:20

intr-o tara in care sportul cel mai practicat este pupincurismul, nu e de mirare ca langa Steaua se aduna atatia suporteri cand sunt rezultate bune.

sper ca de data asta atunci cand rezultatele vor inceta, tot ei sa fie cei care protesteaza!

calatorul27.02.2013 17:07

Cea mai frumoasa seara pe care ne-a putut-o oferi Steaua si sper sa mai vina asemenea clipe si cu Chelsea mai ales, sa le aratam ce inseamna Steaua..recunosc ca la meciul cu Ajax, am avut emotii mari, si traiam cu gandul ca se va califica mai departe si asa a fost si ma bucur ca s-a intamplat asta, bafta si respect baietilor, tineti-o asa :D

rehcram01.03.2013 20:00
Cu o adiere de vant nu se face primavara.

Atunci sa vi-l dea Dumnezeu pe Badea si savulescu si iti garantez c-ai sa-i pupi mana lui becali.

Lari01.03.2013 20:06

Ooo, RedDog, ne-ai lipsit! :D

Azzido02.03.2013 13:16
Atunci sa vi-l dea Dumnezeu pe Badea si savulescu si iti garantez c-ai sa-i pupi mana lui becali.

Adevarat. Tot timpul e loc de mai rau.

Lays02.03.2013 13:24
:))
«13456»