FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Ajax Amsterdam 2-0 (1-0), 4-2 la loviturile de departajare!

«12346»
Lari21.02.2013 19:59

ECHIPELE DE START:

 

Steaua: Tatarusanu - Rapa Gardos Chiriches Latovlevici - Tatu, Prepeliță, Tanase - Ad. Popa, Rusescu, Chipciu. Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

 

Ajax Amsterdam: Vermeer - Van Rhijn, Alderweireld, Moisander, Blind - Poulsen, De Jong, Eriksen - Cuenca, Sigthorsson, Fischer. Antrenor: Frank de Boer.

Joga Bonito21.02.2013 20:29
Nu stiu de ce dar am asa un sentiment ca ne calificam! Mintea imi spune ca pierdem cu 3-1 dar ...dar inima simte ca ne calificam! Nu stiu cum s-ar putea asta, cine sa dea gol de la noi, cum sa-l faci pe Lemn Tanase sa judece, pe Tartarusarun sa nu doarma, pe ceilalti sa-si doreasca calificarea...NU stiu si la urma urmei asta-i treaba lui Reghe nu a mea!

Scenariul meu ar fi un autogol al lor pentru inceput, un gol impiedecat de-al nostru, ocazii uriase ratate de ei si calificarea la 11m.

Nu ma intrebati ca n-am luat nici-un drog si nici baut nu sunt....

Probabil sunt somnambul si scriu in somn! :steag_cruce_invers:

 

Si eu simt ca ne calificam, dar victoria va veni in prelungiri. La mijloc e o nostalgie.

Lari21.02.2013 20:32

Ma bucur ca nu v-a disparut pasiunea, baieti.

 

Numa' ca se vede treaba ca nu prea ati urmarit meciurile astora din Liga... :console:

rtj21.02.2013 21:36

Iar incep astia cu henturile lor imaginare.

Gata, a gasit memeu' ce sa puna pe feisbuc ca scuza.

Joga Bonito21.02.2013 21:48
Ma bucur ca nu v-a disparut pasiunea, baieti.

 

Numa' ca se vede treaba ca nu prea ati urmarit meciurile astora din Liga... :console:

 

Ce ziceai?

Lari21.02.2013 21:53

Dooom'leee, jos palaria pana acum. Ma bucur mult pentru jucatori si pentru anumiti oameni din tribuna. :D

 

E de departe cel mai slab facut de Ajax in deplasare, in sezonu' asta. Si cu Real au fost mai infipti.

dmb21.02.2013 21:57

N-am vazut toate meciurile Stelei (ce apuc si eu pe net) dar am vazut meciul tur si spre surprinderea mea Ajaxul nu-i chiar asa departe de Steaua. Desigur au mai multa determinare, sunt mai seriosi dar nu-s mult peste cum ma asteptam. Asa ca avem sanse. Din pacate Lemn Tanase nu se dezminte face doar umbra terenului. Adi Popa e departe de ce a aratat in Olanda. Si lipseste Bourceanu. Acum daca Reghe nu-i vine vreo idee "geniala" sa bage unul dintre catastrofele numite Costea , Rocha, Nikolici...raminem in carti!

White_R21.02.2013 22:00

toata echipa lui Ajax pe linia portii = de nepretuit :)

corner in ultimul minut dupa mult timp de procesare, se pun sa execute si le fluiera finalul = de nepretuit :)

 

Oricum singurul regret ca nu au batut indirecta in stil Lacatus, tare si sub bara, macar daca o scoate cineva sa regrete :)

 

A...si acuma e clar ca Steaua nu mai au nici o sansa ca doar au explicat expertii ca doar daca dau golurile pe final sau macar in repriza a doua se poate minunea

 

Lays21.02.2013 22:13

OMFG!

Lari21.02.2013 22:14

Ce-nseamna o farama de profesionalism...

White_R21.02.2013 22:33

vai de capu capurilor ce gol !!!!!!!!!!!!

Lays21.02.2013 22:33

OMFG! Scuze, altceva n-am de zis.

iNsTiGaToR21.02.2013 22:34

Iar il vinde Gigi pe Chiriches cu 50 de milioane.

 

Dar totusi, ce gol frumos...

Lari21.02.2013 22:34

S E N Z A T I E ! :huh:

White_R21.02.2013 22:38

si daca nu se califica oricum i-au bagat in vitrina pe olandezi

Lari21.02.2013 22:39
Iar il vinde Gigi pe Chiriches cu 50 de milioane.

 

 

Bai, si cat de mult m-am chinuit, pana acum, sa ma bucur pentru jucatori, chiar si pentru Reghecampf.

 

iNsTiGaToR21.02.2013 22:45
Bai, si cat de mult m-am chinuit, pana acum, sa ma bucur pentru jucatori, chiar si pentru Reghecampf.

Asta incerc si eu, dar dupa imi aduc aminte de ala de la loja.

Lari21.02.2013 22:48

Same here... :(

White_R21.02.2013 23:02

Chipciu e bestial

White_R21.02.2013 23:38

FORMIDABIL !!!!!!!!

Lari21.02.2013 23:40

Emotionant!

 

BRAVO LOR!!! :thumbup:

dmb21.02.2013 23:43

CUM SPUNEAM!!!!!! :steagcruce:

iNsTiGaToR21.02.2013 23:46

Intr-adevar emotionant. Cel mai frumos meci al Stelei pe care l-am vazut in ultimii ani.

Bravo jucatorilor, si mult respect pentru Reghe.

 

Sper ca jj sa aiba o laringita si sa nu behaie vreo 3 zile.

Vreau sa ma bucur de moment

mountytoma21.02.2013 23:46

sincer, cine mai credea?

a fost un meci superb, cu Chipciu si Latovlevici in zi magica

Astristul21.02.2013 23:48

Pur si simplu S U P E R B!

«12346»