Ce imi doresc eu:
Imi doresc sa avem o galerii care arata ca in meciurile
Noii Zeelande la rugby.
Multi inca nu au inteles si nu vor intelege ce inseamna sa fii suporter adevarat, majoritatea nu se ridica prea mult de la nivelul de semintari si alcolisti.
Un suporter adevarat este acela care reuseste sa aplaude o actiune frumoasa a adversarului (chiar daca se termina cu un gol) si isi aplauda echipa chiar daca e condusa cu 3-0. Care sta linistit in scaunul lui, canta din toata inima imnul formatiei pe care o sustine si care nu este capabil sa gandeasca rau despre echipa, jucatori sau antrenor. Fraze gen: besi ma Nicolita de cioroi imputit (asa cum am auzit) ne arata in primul rand de ce noi ca si suporteri nu suntem ascultati.
Uneori imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand vad
pe Dica cum rateaza, urlu, musc dar toate astea le fac pentru mine, unele in sinea mea, dar mereu voi striga cat ma tine gura, plamanii: FORTAAA STEAUUAAA.