Arhimede ai scris mult acolo si, de fapt, nu ai spus nimic concret. Mai mult, te contrazici.
nu-l ignora, dar nu ignora nici echipa!
Cum poti sa spui asta? A nu ignora ceva inseamna, din punctul meu de vedere, a-ti pasa de ceva, a fi interesat de soarta acelui ceva. Mi se pare imposibil sa spui ca iti pasa de Steaua dar ca poti trece peste ceea ce face becali. Pentru ca asta fac cei care se duc sa incurajeze echipa. Prin prezenta lor acolo ei spun ca sunt de acord cu ceea ce face becali.
Pozitie fata de echipa nu exista. Ori esti stelist, ori nu esti. Daca esti stelist, atunci iti pasa de Steaua, atunci vrei sa o scapi de cioban pentru ca e clar ca nu se poate cu el.
Adi Rocha a marcat 9 goluri in acest inceput de sezon dar a fost inlaturat pentru a le face loc unor jucatori mai slabi dar care sunt placuti de patron: Nikolic si Costea. Asta e spre binele Stelei?
Aaa... a dat Nikolic un gol norocos si echipa a avut noroc in Liga 1 si EL, asta inseamna ca lucrurile merg bine?
Steaua nu a intalnit momentan o echipa cu adevarat puternica. A fost Vasluiul, o echipa cam de acelasi nivel.
Atunci lucrurile nu s-au terminat prea bine. Totusi, ce se va intampla cand vor veni pe National Arena echipe cu adevarat puternice? Si nu vorbesc de Barcelona. E destul orice echipa europeana de talie medie.
"Suporterii de rezultat" sunt cei care tin cu echipa(cu Steaua, in general) numai cand castiga.
Adica aia care intra pe site ca sa comenteze doar cand echipa castiga, nu si cand pierde. Adica o mare parte din voi 
Restul suporterilor, ramane stelist indiferent de prestatia echipei, dar se manifesta/protesteaza daca clubul nu se preocupa ca imaginea si echipa sa fie la un nivel de bun simt.
Fara virgula intre subiect si predicat!
Imaginea echipei si echipa sunt la un nivel de bun simt acum?
In vara era vorba sa vina Sinama-Pongolle la echipa. A iesit becali in presa si a zis ca nu vrea nici un negru la Steaua. Cum era treaba aia cu imaginea?
Suporterii sunt rasisti pentru ca au cantecul ala cu infinitul si rapidul? Pai da, ei sunt rasisti. Nu patronul care e tot cu "ti" in gura. Ei strica imaginea clubului, nu patronul.
Dar pe "restul suporterilor" nu ii intereseaza partile astea. Tot ce conteaza e victoria! A batut Steaua rezervele lui Molde? Da. Atunci totul e bine.
In alta ordine de idei, la AC Milan, dupa ce au fost vanduti Ibrahimovic si Thiago Silva, niste suporteri si-au cerut inapoi banii dati pe abonamente.
Sunt sigur ca lor nu le pasa de Milan. Sau poate nu le-a placut imaginea clubului...
Niciodata existenta unui club nu a fost legata de suporterii care nu sunt actionari.
E foarte amuzant ce spui aici.
Uita-te la Sportul, Vaslui, Astra etc. Aia crezi ca tin echipa si nu renunta la ea, datorita suporterilor care le "umplu" stadioanele?
Vorbesti fara sa stii. Sportul supravietuieste pentru ca face Siman prostii. Si niciodata Sportul nu va avea ca obiectiv performanta. Doar banul. Ala e un club care se ocupa cu negotul de sclavi, nu cu fotbalul.
Vasluiul are stadionul destul de plin, chiar daca echipa a fost infiintata acum o mana de ani.
Astra are destui suporteri, stai tu linistit. Astea sunt exemple proaste.
Mai bine dadeai pe dinam0 drept exemplu. Ce realizari mai are dinam0 de cand nu mai vin oamenii la stadion?
Iti zic eu, in caz ca nu stii. A scapat de Borcea, turcu, fratii becali, etc. Astea sunt realizari.
Si uite ca ultima ta fraza se dovedeste a fi doar fictiune.
Cu sau fara suporteri in tribuna, ciobanul nu va renunta la Steaua decat atunci cand nu-i va mai aduce imagine care sa-l tina in centrul atentiei media.
Imaginea Stelei e vanduta suporterilor stelisti. Daca ei refuza sa o cumpere, ce va mai suge becali? Va suge p... Aia va suge. Pentru ca in rest nu va mai avea parte de nimic. Nici de bani, nici de imagine.
Poate textele tale intortochiate ii fac pe altii sa se piarda, Arhimede. Dar mie imi place sa citesc. Nu ma deranjeaza sa iti citesc toata postarea. Cand vei mai scrie, incearca sa nu te mai contrazici atat si, mai ales, incearca sa vorbesti argumentat, pe fapte reale, nu din amintiri.