FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua-Molde 2-0 [2-0]

«12345»
dmb26.10.2012 18:59
dmb, echipele enumerate de tine nu dau doi bani pe aceasta competitie! Atletico Madrid a castigat de doua ori aceasta competitie in ultimii ani, dar intr-o scarba cum nu mi-a fost dat sa intalnesc.

Sincer cam care ar fi atunci motivul care-i face sa joace aici? Mai ales daca o fac in scirba? Pai iei un gol doua si ..ai scapat nu poti lungii scirba pina in finala si nici acolo nu renunti pina in ultima secunda!

Adevarul este ca nu se cistiga multi bani spre deosebire de CL dar la fel de adevarat este ca-ti scoti "marfa " la vedere si pe masura ce inaintezi in competitie apar si banii. Cluburile astea mari care privesc cu scirba la maruntis sunt in majoritatea lor falimentare! Intr-un fel sunt cam ca nobilii aia cu singe albastru si rupti in coate care paricipau cu dispret la masa unui burghez da mincu pe rupte ca le chioraiau matele de foame!

red&blue_boy26.10.2012 19:52

Vad ca tot va contrati in legatura cu interesul aratat pentru Europa League de multe echipe.

Doar un exemplu in acest sens, Moratti spunea desprea participarea Inter-ului in Europa League, dupa atatia ani de UCL, ca e ca si cum te-ai intoarce de la un televizor color la unul alb-negru. Si asta spune destule despre nivelul actual al fostei cupe UEFA.

 

In rest, nu vreau sa va rapesc din entuziasmul datorat marii victorii obtinute aseara, dar putina cumpatare n-ar strica, putin realism.

Da, Steaua a jucat bine, a castigat, e favorita la calificare.

Dar contra cui? A unei echipe din puternicul campionat norvegian, echipa care a avut tupeul sa vina la Bucuresti si sa joace cu vreo 2 titulari si vreo 2-3 debutanti...

Pfff, am inteles ca o asa victorie ar fi doar la indemana Barcelonei.

Sunt altii care aseara au facut egal cu Tottenham, au batut pe Napoli, cu mai multe sau mai putine rezerve, si cred ca sunt mai cu picioarele pe pamant decat multi dintre noi.

 

Desi echipa a evoluat penibil la Tg Jiu, in cel mai important meci din campionat pana acum, desi a fost ciudat ca toata lumea a fost multumita dupa acel meci, acum ca si autocarul echipei are numar de inmatriculare cu cifra 24 se pare ca zarurile sunt aruncate.

 

 

mountytoma26.10.2012 20:16

europa league este competitia saracilor, intr-adevar. insa este si o sansa de a juca fotbal international, chestie importanta pentru o echipa care vrea sa scoata nasul in lume. atunci cand te compari doar cu chiajna si Bistrita, normal ca te crezi ca esti ca Barcelona.

pe cat de adevarat este ca Steaua joaca mult mai bine anul asta, tot pe atat de adevarat este si faptul ca fata de nivelul cel mai inalt al fotbalului internationale mai e o distanta inca enorma.

daca pentru crapizi, javre si rivalii celor de la industria sarmei campia turzii participarea in cupele europene e doar un prilej de a face bani, si de a cauta scuze de genul "ce competitie e asta ?" atunci cand o iau in bot de la echipe straine, pentru Steaua participarea in cupele europene are o cu totul alta semnificatie. Steaua vrea sa revina unde a mai fost! unde anume? pai acolo unde la un moment dat nu mai ajungeau Barcelona sau bayern, pentru ca titlul il cucerea Steaua si toate echipele voiau sa fie in locul Stelei!

 

deci, cand esti inca doar un chior intre orbi, ciocul mai mic nu strica!

 

a nu se uita insa si ca odata ce ai avut regina in pat, nu iti mai place bucatareasa, oricat de frumoasa ar fi ea...

LDS26.10.2012 21:02
E o competitie europeana pe puncte si bani.

 

Punctele sunt niste bilute negre si mici, ca niste cacareze de oaie... Banii, ei bine, BANII il tin pe Gigi cu anii !

 

Sunt meciuri oficiale, nu amicale sau de binefacere. E problema cluburilor pe cine trimit in teren sa castige punctele si banii UEFA dati la victorie.

 

Problema cluburilor, problema "caselor" de pariuri... Cati bani da UEFA si cat banet dau aia cu ochiu' mai mult sau mai putin oblic... Sigur, aici nu-l bagam in oala si pe Ne-a Gigi, el e un bun crestin, are gura mare si de aia nu-l baga Prodanca in seama...

 

Vezi ce mari cluburi sunt si la editia asta de EL. In ultimii ani, au fost grupe de EL mai tari decat in CL.

 

Nume mari au fost si in Cupa Intertoto... Prin '99, Ceahlau' Piatra Neamt a facut doua egaluri cu MAREA Juventus Torino.

 

Apoi, in 2006-2009, Steaua a fost 3 ani consecutivi si in CL, si nu moka.

 

Aferim ca a fost, da' chifla lu' Banel de pe Bernabeu ne-a facut de... moka. Banel, ala care radea la glumele lu' Argaseala, cand facea el misto de aia de la Bate Borisov.

 

Asta e creatia ciobanului, screme ceva, iese un pic de... moka, lumea face valva, vrea sa guste, da' le moare la intrare... speranta.

 

Ne place sa urinam pe performante si victorii. Trist!

 

Si daca am vrea, tot n-am putea... Asta e privilegiul Creatorului, sa faca ce vrea cu performantele lui... Care performante ?

 

In Europa nu mai e vorba de Steaua, ci de Romania.

 

Trei culori cunosc pe lume,

Rosu, galben si-am uitat.

Arhimede26.10.2012 21:03
Aaa, si inca ceva. Ca am auzit ca tinerii intrati aseara sunt ba cei care au jucat in barajul U21 cu Franta, ba in meciurile de la U19.

Stiti cati jucatori de la Molde au jucat in acel 5-3 cu Franta la U21? Unul.

Cum il cheama? Berget.

A jucat aseara contra Stelei? Nici macar pe banca nu a fost.

Stiti cati jucatori au jucat acum la inceputul lui octombrie in cele 3 meciuri de calificare ale Norvegiei U19? Unul.

Cum il cheama? Furu.

A jucat aseara contra Stelei? A intrat in minutul 90.

Parca reclamai dezinformarea si deformarea :)

Eu am spus de valoarea nationalei Norway U21, in care sunt si pustii de la Molde.

Nationala care a ocupat locul 2 in grupe si batut si Franta la baraj.

 

In perioada oct 2011-sept 2022, in lotul U21, au fost/sunt de la Molde :

Etzaz Hussain, 19 ani, 1 meci/1 gol- a jucat ieri

Magnus Stamnestro¸, 20 ani,2 meciuri/2 goluri- a jucat ieri

Magnar Odegaard, 19 ani, 2 meciuri/0 goluri- a jucat ieri

Nu au jucat ieri:

J. Berget, 21 ani, 16/5

Magnus Wolff Eikrem, 22 ai , 8/1

Martin Linnes, 21 ani, 2/0

...

Delecteaza-te aici:

- http://en.wikipedia.org/wiki/Norway_nation...1_football_team

- http://ro.soccerway.com/

 

La U19, in 2010-2011, au fost cei de sus, care au jucat ieri.

Magnar Odegaard, 12 meciuri/1 gol

Etzaz Hussain, 10/0

...

 

Mai sunt la U19:

Sivert Viken Beinset

Furu

...

Arhimede26.10.2012 21:29
Trei culori cunosc pe lume,

Rosu, galben si-am uitat.

De asta tindem sa ne pierdem identitatea ca neam. Orbiti de ura si interese marunte "uitam" sau mistocarim si ceea ce pentru orice popor e sfant! Apoi ne intrebam revoltati de ce ne calaresc toti. De la popoare la minoritati.

LDS26.10.2012 21:42

A' nostru zicea ca iarna nu-i ca vara, Ho Chi Minh... sau Mao a zis ca una-i una si alta-i alta.

 

Steguletele din tribune n-au nicio treaba cu flamura de pe Mausoleu.

Arhimede26.10.2012 21:58
A' nostru zicea ca iarna nu-i ca vara, Ho Chi Minh... sau Mao a zis ca una-i una si alta-i alta.

Steguletele din tribune n-au nicio treaba cu flamura de pe Mausoleu.

Contextul nu era steguletele din tribuna, ci chiar o flamura ... :)

Arhimede @ Oct 26 2012, 02:09 AM

In Europa nu mai e vorba de Steaua, ci de Romania.

Replica ta mistocarita a fost legata de Romania din afirmatia mea, nu de stegulete sau Steaua:

Trei culori cunosc pe lume,

Rosu, galben si-am uitat.

In fine, nu are rost sa mai insistam pe tema asta ... Fiecare e liber sa simta patriotismul cum vrea.

ebonyc27.10.2012 01:08

E la moda internetul oaierless.

torontocanada27.10.2012 04:18

@Arhimede

 

Lasa-i frate....ei sunt stelisti adevarati, noi astia care ne bucuram pentru o victorie ca orice suporter normal la cap suntem dusmanii...

*Alecs*27.10.2012 16:20

@xray

 

Si Reghecampf a jucat la nationala...

 

Hai sa luam si perioada 2008-2010, poate ii gasim si pe ceilalti jucatori de 22-23 de ani ca au jucat candva pentru nationala. Si o sa aflam ca n-am jucat cu Molde U21, nici cu Molde, ci cu nationala Norvegiei.

 

Nu mai incerca sa te scoti, ca oricum nu vede nimeni care sunt cei 7 titulari.

 

Cu putin noroc pentru mine, discutia asta nici nu trebuia sa aiba loc. A fost sincronizarea proasta. Ca vad ca nu se mai ocupa nimeni de banat.

MoWeed27.10.2012 23:10

Cine sa se ocupe, Alecs?

Nu ti-a fost destul de clar cand Gandalf a luat ban si xray nu? Site-ul asta trebuie sa "redevina site-ul tuturor suporterilor"(vezi si revenirea lui Toronto).

Asteptam disparitia rezultatelor si "adevaratii" de acum(incluzand aici pe adminul pacifist) vor redeveni protestatari. Spunand, desigur, ca protestul nu se datoreaza lipsei rezultatelor, ci tapeniilor facute de Jiji.

Abia atunci o sa dispara si xray, cel mai periculos tip de oaie...

Arhimede28.10.2012 00:39

@MoWeed

 

Nu iti raspundeam, dar constat ca, din ce in ce mai des, imi ti socoteala. :)

Ma intreb, retoric, cat de frustrat trebuie sa se simta un om sa turuie zilnic, ca o flasneta, aceeasi placa cu clone si mioare?

 

La acest topic, Alecs macar a avut un scop in replica. Sa arate ca Steaua a batut o echipa de copii desculti debutanti si ca Gunnar Solskjaer nu a declarat la conferinta de presa chestia cu 7 titulari. Eu am auzit-o, nu doar am citit-o! El nici macar atat.

Eu ii demonstrez, cu probe, ca 3 din jucatori tineri(19-20 ani) de la Molde, care au jucat cu Steaua, sunt la nationala U21 calificata la turneul final, el o da cotita ca si Reghe a fost ... :)

E problema lui. In fond mie putin imi pasa ce crede el sau altii. Important este ca Steaua a batut categoric si este pe locul 1 in grupa EL.

 

In schimb, tu nici macar nu emiti ceva. Doar plangi non-stop. La fiecare comm vinzi lana oilor din padurea unde iti rataceste ura oarba.

In fond, tu nu faci nimic anti-cioban. Tu iti duci razboiul doar cu stelistii, nu cu ciobanul.

De sub poalele Tampei te strofoci in virtual, ca un jadarm fara pulan, sa vopsesti un user in clona sau oaie si sa o belesti.

Stii de ce, viteazule?

Nu ai curajul sa te duci la palat si sa-l infrunti si sa-l jignesti face-to-face pe cioban, asa cum de dai cocos pe forum cu un user. Altfel ai face-o! E mai simplu si "safety" sa-ti versi veninul din taste pe userii care nu scriu ce vrei sa auzi.

 

Pentru tine stelismul manifest a devenit doar un virtual "abator ovin" de suporteri stelisti, pentru ca esti un suporter fara echipa, ca un sot fara nevasta.

Sincer, te compatimesc!

torontocanada28.10.2012 04:11

@MoWeed

 

nene, cand o sa vina lipsa de rezultate eu tot stelist raman si voi sustine echipa asta pana la ultima suflare...victorii, infrangeri, egaluri nu conteaza frate STELIST sunt si STELIST o sa mor, tu esti de pe alta planeta...vorba lui arhimede tu te razboiesti cu stelistii, asa protestezi tu impotriva ciobanului ?

Adrian28.10.2012 07:52

Cei care il "ignora" pe cioban si care nu sunt impotriva lui si dernjati de ceea ce face pot fi numiti stelisti?

 

De fapt, am alta intrebare.

 

Presupunand ca Steaua ar fi fost acum pe 10 in campionat si afara din europa, cati dintre cei de aici l-ar mai fi "ignorat" pe cioban?

 

Si suporterul de rezultat e suporter.

terente28.10.2012 08:05

Dupa victoria superba cu suedezii am toata speranata ca vom invinge sin celelante 4 meciuri care nea mai ramas de jucat in grupa. sunt sigur can meciul retur , suedezii v-or baga ceea mai buna garnitura dar daca antrenorul lui Steaua are aceiasi inspiratie c-a acum sil v-a baga pe Cioara adik Florin Costea el v-a marca sigur.

Prognostic retur Molda-Steaua 1 -3 (1 gol Carew si 2 goluri Cioara si un gol va fi autogol defapt dat de Rise).

Forzza Steaua!!! :steag_cruce_invers:

P-S

Noi sintem adevrati suporterii!

Arhimede28.10.2012 10:33
Cei care il "ignora" pe cioban si care nu sunt impotriva lui si dernjati de ceea ce face pot fi numiti stelisti?

De fapt, am alta intrebare.

Presupunand ca Steaua ar fi fost acum pe 10 in campionat si afara din europa, cati dintre cei de aici l-ar mai fi "ignorat" pe cioban?

Si suporterul de rezultat e suporter.

In opinia mea tu omiti ceva esential.

Marea majoritate a suporterilor este impotriva ciobanului, nu-l ignora, dar nu ignora nici echipa!

Pozitia fata de echipa creaza acum "ruptura" dintre suporteri, nu cea fata de cioban.

Exact cum este evidenta si pe site!

 

"Suporterii de rezultat" sunt cei care tin cu echipa(cu Steaua, in general) numai cand castiga. Cand incepe sa piarda ... o injura cu ciobanul in frunte sau se dezic de ea si o ignora total.

Ei isi consuma momentul pe stadion, fie la TV, si apoi, unii dintre ei, la scoala, la serviciu sau pe forumuri de socializare unde se dau mari fata de caini, rapidististi, CFR-isti etc. Atat!

 

Restul suporterilor, ramane stelist indiferent de prestatia echipei, dar se manifesta/protesteaza daca clubul nu se preocupa ca imaginea si echipa sa fie la un nivel de bun simt.

 

Dar problema Stelei nu este legata de suporteri, cum gresit se tot induce pe aici.

Niciodata existenta unui club nu a fost legata de suporterii care nu sunt actionari.

Uita-te la Sportul, Vaslui, Astra etc. Aia crezi ca tin echipa si nu renunta la ea, datorita suporterilor care le "umplu" stadioanele? :)

Cu sau fara suporteri in tribuna, ciobanul nu va renunta la Steaua decat atunci cand nu-i va mai aduce imagine care sa-l tina in centrul atentiei media.

Adrian28.10.2012 12:38

Arhimede ai scris mult acolo si, de fapt, nu ai spus nimic concret. Mai mult, te contrazici.

 

nu-l ignora, dar nu ignora nici echipa!

 

Cum poti sa spui asta? A nu ignora ceva inseamna, din punctul meu de vedere, a-ti pasa de ceva, a fi interesat de soarta acelui ceva. Mi se pare imposibil sa spui ca iti pasa de Steaua dar ca poti trece peste ceea ce face becali. Pentru ca asta fac cei care se duc sa incurajeze echipa. Prin prezenta lor acolo ei spun ca sunt de acord cu ceea ce face becali.

 

Pozitie fata de echipa nu exista. Ori esti stelist, ori nu esti. Daca esti stelist, atunci iti pasa de Steaua, atunci vrei sa o scapi de cioban pentru ca e clar ca nu se poate cu el.

Adi Rocha a marcat 9 goluri in acest inceput de sezon dar a fost inlaturat pentru a le face loc unor jucatori mai slabi dar care sunt placuti de patron: Nikolic si Costea. Asta e spre binele Stelei?

Aaa... a dat Nikolic un gol norocos si echipa a avut noroc in Liga 1 si EL, asta inseamna ca lucrurile merg bine?

 

Steaua nu a intalnit momentan o echipa cu adevarat puternica. A fost Vasluiul, o echipa cam de acelasi nivel.

Atunci lucrurile nu s-au terminat prea bine. Totusi, ce se va intampla cand vor veni pe National Arena echipe cu adevarat puternice? Si nu vorbesc de Barcelona. E destul orice echipa europeana de talie medie.

 

"Suporterii de rezultat" sunt cei care tin cu echipa(cu Steaua, in general) numai cand castiga.

 

Adica aia care intra pe site ca sa comenteze doar cand echipa castiga, nu si cand pierde. Adica o mare parte din voi :)

 

 

Restul suporterilor, ramane stelist indiferent de prestatia echipei, dar se manifesta/protesteaza daca clubul nu se preocupa ca imaginea si echipa sa fie la un nivel de bun simt.

 

Fara virgula intre subiect si predicat!

 

Imaginea echipei si echipa sunt la un nivel de bun simt acum?

In vara era vorba sa vina Sinama-Pongolle la echipa. A iesit becali in presa si a zis ca nu vrea nici un negru la Steaua. Cum era treaba aia cu imaginea?

Suporterii sunt rasisti pentru ca au cantecul ala cu infinitul si rapidul? Pai da, ei sunt rasisti. Nu patronul care e tot cu "ti" in gura. Ei strica imaginea clubului, nu patronul.

 

Dar pe "restul suporterilor" nu ii intereseaza partile astea. Tot ce conteaza e victoria! A batut Steaua rezervele lui Molde? Da. Atunci totul e bine.

In alta ordine de idei, la AC Milan, dupa ce au fost vanduti Ibrahimovic si Thiago Silva, niste suporteri si-au cerut inapoi banii dati pe abonamente.

 

Sunt sigur ca lor nu le pasa de Milan. Sau poate nu le-a placut imaginea clubului...

 

Niciodata existenta unui club nu a fost legata de suporterii care nu sunt actionari.

 

E foarte amuzant ce spui aici.

 

Uita-te la Sportul, Vaslui, Astra etc. Aia crezi ca tin echipa si nu renunta la ea, datorita suporterilor care le "umplu" stadioanele?

 

Vorbesti fara sa stii. Sportul supravietuieste pentru ca face Siman prostii. Si niciodata Sportul nu va avea ca obiectiv performanta. Doar banul. Ala e un club care se ocupa cu negotul de sclavi, nu cu fotbalul.

Vasluiul are stadionul destul de plin, chiar daca echipa a fost infiintata acum o mana de ani.

Astra are destui suporteri, stai tu linistit. Astea sunt exemple proaste.

 

Mai bine dadeai pe dinam0 drept exemplu. Ce realizari mai are dinam0 de cand nu mai vin oamenii la stadion?

Iti zic eu, in caz ca nu stii. A scapat de Borcea, turcu, fratii becali, etc. Astea sunt realizari.

 

Si uite ca ultima ta fraza se dovedeste a fi doar fictiune.

Cu sau fara suporteri in tribuna, ciobanul nu va renunta la Steaua decat atunci cand nu-i va mai aduce imagine care sa-l tina in centrul atentiei media.

 

Imaginea Stelei e vanduta suporterilor stelisti. Daca ei refuza sa o cumpere, ce va mai suge becali? Va suge p... Aia va suge. Pentru ca in rest nu va mai avea parte de nimic. Nici de bani, nici de imagine.

 

 

Poate textele tale intortochiate ii fac pe altii sa se piarda, Arhimede. Dar mie imi place sa citesc. Nu ma deranjeaza sa iti citesc toata postarea. Cand vei mai scrie, incearca sa nu te mai contrazici atat si, mai ales, incearca sa vorbesti argumentat, pe fapte reale, nu din amintiri.

kaspersky28.10.2012 12:47
Si suporterul de rezultat e suporter.

 

In Romania,cu siguranta.

mountytoma28.10.2012 13:10
Cu sau fara suporteri in tribuna, ciobanul nu va renunta la Steaua decat atunci cand nu-i va mai aduce imagine care sa-l tina in centrul atentiei media.

 

ma intreb ce fata ar face ciobanul sa fie "iubit" in gura de 55.000 de suporteri pe arena nationala... dar asa ceva nu se va putea intampla, din pacate, pentru ca, nu-i asa?, suporterii adevarati incurajeaza echipa, nu se preocupa de rahatul care o manjeste :-)

 

nu conteaza cate victorii aduna Steaua in campionat, cupa, europa league, Liga Campionilor, atata timp cat Steaua va fi asociata cu PROSTUL UNIVERSULUI eu nu pot sa ma mai bucur decat atunci cand maimuta VA MURI. in chinuri, preferabil, si in direct la TV.

Arhimede28.10.2012 17:36

@Adrian

Nu ma mai lungesc si sa nu intelegi.

Pe scurt:

1. Eu doar am insirat categoriile, nu ce ai batut tu apa in piua.

2. Am spus "... nu-l ignora, dar nu ignora nici echipa!".

E vorba de suporterii care il urasc pe cioban, au participat la protest, dar le pasa de echipa si merg la meciuri. Ca tu nu poti intelege asta ... e problema ta. Oricum ei exista si fara permisiunea ta. :)

 

Fiecare face ce vrea! E numai treaba lor "cum si de ce". Nu am cautat explicatii si nici nu am judecat pe nimeni. Vad ca ai facut-o tu. Sa fii sanatos!

mountytoma28.10.2012 17:41
Si suporterul de rezultat e suporter.

 

suporterul de rezultat este suporterul rezultatului, nu al echipei. el e suporterul rezultatului unei echipe azi, suporterul rezultatului unei alte echipe maine, si tot asa.

 

din cate stiu eu, femeia care azi pleaca cu ala care o plateste, maine cu altul care o plateste, se cam cheama curva. si daca isi zice dama de companie sau escorta tot curva e... analogia cu suporterul de rezultat este total lipsita de substanta :-)

*Alecs*28.10.2012 17:59
Formula de aseara:

 

Soderberg - 5 meciuri ( 5 ca titular)

 

Steenslid - 4 (1)

Simonsen - 12 (9)

Odegaard - 1 (0)

Johansen - 0

 

Ekpo - 11 (7)

Stamnestro- 8 (5)

Hussain - 7 (5)

Hollingen -0

 

Angan - 24 (20)

Gatt - 17 (14)

 

Abia astept sa vad formula de start din meciul lor de duminica cu Rosenborg.

 

Formula cu Rosenborg:

 

12 O. Søderberg

2 K. Vatshaug

23 K. Rindarøy

5 V. Forren

6 D. Hestad

29 P. Diouf

7 M. Eikrem

14 M. Linnes

9 M. Mostrøm

11 J. Berget

27 D. Chima

 

UN SINGUR jucator apare in ambele meciuri. Portarul. End of story.

ebonyc28.10.2012 19:04
@MoWeed

 

nene, cand o sa vina lipsa de rezultate eu tot stelist raman si voi sustine echipa asta pana la ultima suflare...victorii, infrangeri, egaluri nu conteaza frate STELIST sunt si STELIST o sa mor, tu esti de pe alta planeta...vorba lui arhimede tu te razboiesti cu stelistii, asa protestezi tu impotriva ciobanului ?

 

Ultima suflare e mai aproape decat crezi. Nu a ta bineineles, ci a Stelei.

Adrian28.10.2012 20:57
@Adrian

Nu ma mai lungesc si sa nu intelegi.

Pe scurt:

1. Eu doar am insirat categoriile, nu ce ai batut tu apa in piua.

2. Am spus "... nu-l ignora, dar nu ignora nici echipa!".

E vorba de suporterii care il urasc pe cioban, au participat la protest, dar le pasa de echipa si merg la meciuri. Ca tu nu poti intelege asta ... e problema ta. Oricum ei exista si fara permisiunea ta. :)

 

Fiecare face ce vrea! E numai treaba lor "cum si de ce". Nu am cautat explicatii si nici nu am judecat pe nimeni. Vad ca ai facut-o tu. Sa fii sanatos!

 

Nu cred ca le-am interzis eu sa existe. Fiecare cum il doare capul.

Vorbesti de categorii, exista doar 3. Unii sunt stelisti. Altii tin cu Steaua doar cand castiga sau pentru ca castiga. Si altii nu tin cu Steaua.

 

Doar prima categorie are boala pe becali. Celelalte 2 nu au, nu le pasa, ignora, "sustin" echipa.

 

Si ca tot vorbim de sustinerea echipei, sa le dea Dumnezeu sanatate suporterilor de rezultat, ca tare dragi mi-s.

Cu Gloria Bistrita vad ca frigul si ora tarzie i-a convins sa stea acasa, ca e cam gol stadionul.

Sau poate nu sunt multumiti cu rezultatele. Sau poate schimbarea orei. Sau poate stiau ca o sa fie blat cu Gloria si au zis ca e mai bine sa-si tina banii pentru meciul cu dinam0.

 

Vad oricum ca cei 40-50 de mii nu mai sunt chiar 40-50 de mii.

 

Steaua are cei mai tari suporteri din lume! hi hi hi

«12345»