Viitorul Constanta a obtinut primul punct in Liga I in meciul cu FC Brasov incheiat cu scorul de 2-2 dupa ce a fost condusa in doua randuri. Golurile Viitorului au fost marcate de Rusu si Cristea.
La echipa lui Gica Hagi evolueaza 9 fosti stelisti: Dica, Vatca, Bejan, Lazar, Rusu, Albu, Onicas, Iacob si Tosca.
Ii urmaresc de doua sezoane in Liga a II-a si nu ascund faptul ca-mi sunt favoriti in ciuda echipei ciobanului. Am o presimtire ca in cateva sezoane dupa ce va pleca creditorul fara functie la club se va petrece o fuziune sau poate ca doar vom scapa de cioban.
Pana atunci urmarim un proiect de Viitor.


