Prietene , nu s-a creat acest topic pentru a veni tu sa ne luminezi, ci dupa cum vezi mai sus, pentru a discuta. I-am recomandat sa mearga la farmacista pentru ca nu este ceva grav si cu siguranta va stii sa-l indrume. Este vorba de o entorsa, eu am avut cateva accidentari de genul si totdeauna am fost ajutat, pentru ca de felul meu mi-e lene sa merg la doctor pentru asemenea lovituri.
In primul rand, alea care vand la ghiseu nu sunt farmaciste - adica nu sunt absolvente de farmacie, nici macar nu sunt studente (exceptie vreuna care face practica).
Doi la mana, pana nu-i face un medic examen clinic si eventual un examen imagistic, n-avem de unde sa stim ce are cu exactitate. Dar pana atunci eu ma simt indreptatit sa-i dau sfaturi medicale, decat pulimea cu cunostinte medicale distorsionate de pe google.
Trei la mana, daca tu esti ignorant si nu mergi la medic nu trebuie neaparat ca si Raul sa-ti urmeze filosofia si sa-si futa viitorul din cauza unora ca tine. Sau faza asta tare cu atomedicatia de pe forumuri si prospecte (!?).
Patru la mana, cum i-am explicat lui Adrian mai sus, poti sa discuti despre box, despre nationalism - ca practic la asta ne pricepem toti, dar cand e vorba de medicina nu discutam, ci ne prezentam la medic. Punct.
Cinci la mana, "va stii"? Analfabet pot sa te fac sau ma banezi? ![]()
@Cristi, nu merg povesti de genul "am vazut la o prietena de a mea" & "am patit eu si stiu ce fac". Esti baiat destept. Sa lasam omul sa mearga la un specialist in ortopedie pentru un consult. Bafta, in caz ca-ti mentii decizia sa dai la medicina....
Adi, in medicina 1+1 nu e egal cu 2 si e bine sa te astepti la ce e mai rau. Intelege-ma, si pe mine, nu merge cu jumatati de masura....
