Am observat de-a lungul timpului ca exista intre utilizatorii acestui site multi sportivi. Ma refer la din aia care fac sport, nu la....
Propun topicul asta pentru discutii despre sport si tot ce inseamna: antrenamente, exercitii, accidentari, etc.
De mai demult aveam ideea asta dar ieri m-am decis. Va prezint contextul. Fac sport regulat, cam 3-4 sau chiar 5 zile pe saptamane. Joi ma odihnisem, vineri ma antrenasem normal (alergat vreo 6 km; evident, nu iontinuu. + niscaiva flotari), sambata dimineata cam o ora de fotbal asa mai usurel si sambata dupa amiaza fotbal mai serios. Evident, eram destul de obosit si cam pe la sfarsitul celor 2 ore, dupa amiaza, fiind deja super obosit si nu departe de a avea deja carcei, am primit o lovitura pe gamba, moment in care am cazut secerat. De atunci tot merg schiop si durerea pe care o simt e mai degraba musculara. Si e destul de mare.
Stie cineva ce am? Cum se trateaza?
voi ce sporturi faceti? Ce antrenamente recomandati? Haidem, sa-i dam drumul.
