MariusMihet
Da' de ce sa nu se joace pe National Arena? Pai, sa se joace pe un stadion cat mai mare, sa vina cat mai multi oameni si sa castige Gigel cat mai multi bani.
Care e problema?
Ca nu se joaca acasa la Steaua? Pai asta conteaza? Conteaza suporterul stelist adevarat? Nu. Banul conteaza.
Eu, de fapt, nu inteleg de ce a ales Gigel national arena. Eu as fi ales Camp Nou, ca are aproape 100 de mii de locuri. Iti dai seama cati bani ar fi scos Gigel din meciul asta?
Totusi, cica nu el ar fi fost primul care a ales sa se joace pe NA
Stoichita ar fi vrut ca derby-ul sa se joace acolo, ca, atentie, n-am fost si eu niciodata acolo, si vreau sa vad cum e
era intr-o declaratie data la TV.
Si apropo de ce am zis mai sus cu dinamovistii ca vor sa ocupe Peluza Nord a NA; cica vin in grupuri organizate incepand de azi la stadion, sa cumpere toate biletele din sectoarele peluzei. Si daca o sa li se indeplineasca dorinta asta, ma intreb cum o sa se simta ei fara gard de protectie intre celelalte sectoare ale stelistilor ![]()
![]()

