FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

STEAUA - Dinamo: 3-2 (1-1)

«1345»
adioprea17.05.2012 21:23
@toronto, mi-a fost dor de tine, te pup

@ mariusmihet cum iti explici ca unii oameni gireaza prin prezenta actuala Steaua? Hagi, Cobra, Ilie etc

Mai aveti putin si ii injurati si pe Dan Petrescu, pe Ilie, Dumitrescu,Hagi, Lacatus ca tin cu Steaua lui Gigi, sunteti penibili, Forza STEAUAAAAAAAAA, superba atmosfera

danimarcu17.05.2012 21:24

Pe mine nici macar meciul asta nu ma mai face sa am vreo tresarire.

Eu in urma cu cativa ani tremuram de la adrenalina la un meci cu Dinamo,pus si simplu nu puteam sa imi stapanesc emotia!

Trebuie sa-i multumesc albanezului infect ca mi-a furat pasiunea fata de aceasta echipa!

Speranta totusi mai am si eu,dupa cum spunea Marius Mihet mai sus,dar e din ce in ce mai mica...

Lupta e grea si adversarul mult mai puternic,iar infrangerea cat se poate de posibila....

White_R17.05.2012 21:26
Referitor la Rusescu, eu cred ca ar avea un si mai bun randament langa un atacant gen Kapetanos.

100% adevarat, si eu cred asta si de fiecare data cand am avut ocazia am zis ca Rusescu cu un varf puternic e mult mai bun ! S-a vazut CLAR cand a fost cu Nicolici impreuna in teren desi Kapetanos e mai bun ca Nico

red&blue_boy17.05.2012 21:28

Sa fiu si eu in rand cu lumea, "Forza STEAUAAAAAAAAA, superba atmosfera" !

 

@toronto, mi-a fost dor de tine, te pup

Mai usor cu pupaturile, stai la rand, ca pe tine nu te-a salutat. :D

red&blue_boy17.05.2012 21:35
Mai aveti putin si ii injurati si pe Dan Petrescu, pe Ilie, Dumitrescu,Hagi, Lacatus ca tin cu Steaua lui Gigi, sunteti penibili.

Pai atunci injura-l tu pe Belodedici, ca nu tine cu echipa lui Gigi, declarand asta : ""Din pacate, Steaua a ajuns foarte jos. Patronului Becali ii place să se implice in alcatuirea echipei, se bagă peste antrenori si jucatori. Ă'sta e adevarul si nu-mi pare rau pentru Steaua"!

*Alecs*17.05.2012 21:35

E foarte interesant sa vezi ditamai coregrafia cu mesajul "Mori Mitica" si sa auzi tot stadionul strigand "Mitica la puscarie", MitiCA CAre nici nu a facut vreun rau principal Stelei (aceasta unitate in tara pornind de la dezafilierea Craiovei si problemele de la Timisoara) si care nu a afectat cu nimic suporterii din alte zone din afara peluzei prin Legea 4, in timp ce Becali a facut infinit mai mult rau dar contra caruia nu s-a strigat niciodata la unison "Becali la puscarie".

mountytoma17.05.2012 21:36
Tocmai, ziceam ca in campionatul nostru sunt buni, la ce e Steaua la ora actuala sunt ok, sa-i ai in lot. Ca ar fi titulari Geraldo si Chiriches, iar in conditiile astea merg ca rezerve Iliev sau Martinovic. :)

Referitor la Rusescu, eu cred ca ar avea un si mai bun randament langa un atacant gen Kapetanos.

 

Rusescu are tot ce ii trebuie unui golgeter, mai putin fizicul. parerea mea este ca e cam gras si cam lent. este insa foarte smecher si are simtul portii, plus o ambitie cum nu mai are nimeni in lotul actual. posibil ca in spatele lui Kapetanos sa dea un randament si mai bun. oricum sa dea 13 goluri intr-o echipa ca asta a lui Behaila este o uriasa performanta. si nu doar prin comparatie cu promovatul tatu, noul Banel Nicolita din Ghencea :-)

Adrian17.05.2012 21:50

Nu trebuia sa stergeti postarile lui Toronto, chiar daca l-ati fi banat.

Omul s-a purtat normal.

 

Ca sa ii raspund, ca probabil va mai citi, chiar daca nu va scrie, EU NU AM INCETAT NICIODATA SA FIU STELIST!

 

Sunt si voi fi stelist pana in maduva oaselor. De aia nu ma voi da batut pana cand jegul becalii va fi mort si ingropat si cat mai departe de Steaua.

 

dinam0 e adversarul traditional al Stelei, ok. Asta e la fotbal.

In ceea ce priveste viata Stelei, dusmanul ei e becalii. Bagati-va ata in cap. Cat timp traieste asta, Stelei nu-i va fi bine.

 

Azi a batut pe dinam0, maine o sa se faca de rusine pentru ca oaia albaneza va decide ca mai bine vinde meciul decat sa joace pe bune. Ganditi-va un pic la asta inainte sa va puneti in pat in seara asta.

Pe langa bucuriile care vin de la victoria impotriva rivalelor, ganditi-va un pic si la asta!

Lari17.05.2012 22:42
INd1aNU17.05.2012 22:59

Sa jucat frumos in acesta seara. Se putea si mai bine :) Oricum Asteptam sa vedem rezultatul din ardeal :)

red&blue_boy18.05.2012 04:44

Am inteles ca s-a lasat aseara la greu si cu "Sus, sus pe Maybach" !!!

 

tiki-taka-barcelonaaa-becali-s-a-suit-pe

Maye18.05.2012 07:34

Suporterul stelist al anului 2012 :

 

ani-hello.gif

Adrian18.05.2012 07:50
Titlu netitlu, ce mai conteaza? Nu a fost doar o victorie, fara exagerare i-a cam spulberat ! Scorul e mincinos ! Si eu pariez ca vor pleca multi la vara si iar aduce dupa ureche luzeri ca doar nu va avea ciobanu creier sa aplice principii simple de genul:

- ce e bun nu schimbi

- dai ceva cand ai ceva mai bun

- nu dai jucatori la rivale, unde era CFR fara Kapetanos ?

Si imi e simpatic Tatarusanu dar nu pot sa ma intreb unde era Steaua daca avea si portar?

Si ciobanul normal ca e un prostanac, cine il poate aprecia vreodata? Dar cred ca mai grav decat prostia lui e cea a celor ce il sfatuiesc ! Asa prost si cioban daca e sfatuit de oameni competenti banii lui pot aduce rezultate !

 

 

Cainii au fost si sunt foarte slabi. Faptul ca ne-au dat 2 goluri ar trebui sa ii puna pe multi pe ganduri.

S-a vazut cat de organizati au fost aseara catelusii. O echipa mai hotarata le-ar fi dat 6 si i-ar fi pus cu botul pe labe.

 

La 3-2 nu cam spulberi pe nimeni. Mai ales ca in ultimele minute Stoichita urla ca bezmeticul sa vina toti in aparare. Asta cand dinam0 avea in teren mega panarame gen dragos grigore(cel mai umflat fotbalist din ultimii ani - Cum dracu a ajuns asta la nationala, nu voi stii niciodata!).

red&blue_boy18.05.2012 08:43

Bine c-a fost si doar 3-2, decat ca altadata cand Steaua a jucat mai bine, iar scorul i-a fost nefavorabil.

 

Ma intreb si eu ce echipa nationala avem, daca unul ca Tatarusanu e titular acolo. Mi-a confirmat si aseara ca e portar bun... :dry:

Korado18.05.2012 09:34
Bine c-a fost si doar 3-2, decat ca altadata cand Steaua a jucat mai bine, iar scorul i-a fost nefavorabil.

 

Ma intreb si eu ce echipa nationala avem, daca unul ca Tatarusanu e titular acolo. Mi-a confirmat si aseara ca e portar bun... :dry:

 

De unde atata , fericire ;)) :steag_sah_mic:

ALEXIS.194718.05.2012 12:05

Sunt de aceeasi parere , daca eram mai atenti pe aparare si totodata pe atac catelusii plecau cu mult mai multe , dar ca deobicei ... la noi niciodata nu este cum trebuie nici macar acuma in DERBY .

-in fine sa ne multumim ca i-am batut , asta e tot ce mai conteaza , restu' ? Total nesemnificativ. :)

Ronnie19.05.2012 11:51
Cand s-a terminat 3-2 m-am bucurat. Apoi am vazut-o pe jegoasa de MM Stoica zbatandu-se ca ultima curva si mi s-a facut greata.

 

S-a dus si si-a sarutat fata. Ce-i asa gretos?

drvladyk19.05.2012 11:54

sper ca esti doar ironic, nu?

DanielT19.05.2012 14:39

Are idee cineva unde pot gasi un torrent cu meciul la 720p ?

Dr.C0sm1n12.03.2013 20:45

stie cineva de unde pot face rost de inregistrarea meciului? multumesc

 

«1345»