Se pare ca anul acesta Ligue 1 nu o sa mai fie pe Digi Sport.
Se pare ca anul acesta Ligue 1 nu o sa mai fie pe Digi Sport.
Se pare ca anul acesta Ligue 1 nu o sa mai fie pe Digi Sport.
Oricum Ligue 1 este slab, mai bine ar transmite Bundesliga.
Urmeaza negocieri cu un grup din Orient, grup care detine drepturile pt Ligue 1. Cel putin asa am inteles. Vom afla.
@CubDeGheata Bundesliga ramane la Eurosport si e foarte bine asa.
Se pare ca anul acesta Ligue 1 nu o sa mai fie pe Digi Sport.
Pentru mine nu e o tragedie. Ori urmaresc pe net daca gasesc un stream bun, ori il ascult la PSG pe site.
Rezultatele etapei a 2 a din Ligue 1, sezonul 12/13:
Lille 1 - 1 Nancy
Olympique Lyonnais 4 - 1 Troyes
Lorient 2 - 1 Montpellier
Bastia 2 - 1 Reims
Brest 1 - 0 Evian TG
Toulouse 2 - 1 Saint-Etienne
Valenciennes 0 - 0 Nice
Bordeaux 1 - 0 Rennes
Olympique Marseille 2 - 0 Sochaux
Ajaccio 0 - 0 PSG
Multimiliardarii de la PSG au facut progrese si reusesc in acest meci sa nu mai primeasca gol, desi partida a durat nu mai putin de 100 minute, dupa acestea meciul fiind suspendat. Acestia termina la egalitate ultimele 6 partide, fie amicale sau oficiale.
Lyon, Marseille, Bastia si Bordeaux sunt singurele echipe cu punctaj maxim dupa doua etape.
Campioana sezonului trecut, Montpellier, are doar un punct dupa doua etape si, cel mai probabil, in acest sezon va reveni undeva pe la mijlocul clasamentului.
Joaca PSG zici ca-i Steau lui Gigi. N-am vazut demult joc asa de prost, e de 10 ori mai slab ca in sezonul trecut. Miliardarii astia investesc fara cap.
Stati pana isi dau drumul la joc.
Plus ca etapa asta parca Ibrahimovic n-a jucat.
Eu bag de seama ca Ancelotti nu mai stie sa antreneze.
Eu bag de seama ca Ancelotti nu mai stie sa antreneze.
Uitasem sa-l mentionez pe Ancelotti. Echipa asta e pe un trend descendent de cand a plecat Kombouare.
Eu spun rabdare, ca nici City sau Chelsea n-au plecat imediat ca din tun dupa infuzia oamenilor cu bani .
Asa dadeam si eu cand eram in forma. Bara gol la coltul lung ![]()
Ligue 1 se intoarce la Digi. Din acest weekend.
Ligue 1 se intoarce la Digi. Din acest weekend.
Si Serie A.
Seria A de aseara.
La rénovation du Parc des Princes voulue par les investisseurs qataris depuis leur arrivée dans la capitale connaitra une première phase qui débutera en novembre et s'étalera jusqu'en 2015. Cette partie des travaux sera assurée par la Mairie de Paris afin de mette aux normes le stade en vue de l'Euro 2016. Il s'agit de revoir l'étanchéité de la couverture et d'insonoriser l'enceinte pour ne pas gêner les riverains. Une opération qui va se chiffrer à 20 millions d'euros et sera suivie d'une deuxième phase à partir de fin 2013 avec des travaux à l'intérieur du Parc (loges, sièges, espace média, ...).
Clubul Paris Saint-Germain si sponsorul Nike au anulat, din motive de securitate, minicroaziera pe Sena a echipei pariziene, in timpul careia jucatorii ar fi urmat să ii salute pe fani si să le arate trofeul de campioni, informează AFP.
Trofeul Hexagoal, cu care sunt recompensati campionii Frantei la fotbal, a fost inmanat, luni seara jucatorilor echipei PSG, in piata Trocadero din Paris, in prezenta a mii de suporteri, evenimentul fiind marcat de incidente.
Capitanul Thiago Silva a primit trofeul din partea presedintelui Ligii de Fotbal Profesionist (LFP), Frederic Thiriez, pe un podium ridicat in piață pentru această ocazie.
Această festivitate a fost precedată de incidente: fanii au aruncat cu mai multe fumigene si au vrut să treacă de o barieră instalată in zona În asteptarea jucatorilor, unii suporteri s-au cățărat chiar pe o schela Speaker-ul evenimentului le-a cerut fanilor să coboare. "Dacă nu coborâți schela se va prabusi. Nu putem să ii primim pe jucatori in astfel de conditii", a spus el, in timp ce autocarul cu care se deplasa echipa se afla in apropierea pietei. După scurt timp, spatiul rezervat reprezentantilor mass-media a fost invadat de multime.
În timp ce jucatorii imbracati in costume primeau trofeul de campioni, mai multi fani recalcitranti au afisat un banner cu mesajul: "Libertate pentru ultras", cu referire la politica de securizare a arenei Parc des Princes stabilită in urmă cu trei ani de presedintele de atunci al PSG, Robin Leproux.
Jucatorii nu s-au adresat multimii si au ramas doar cinci minute pe podiumul in fata caruia se aflau mai multe mii de suporteri incadrati de un numar insuficient de forte de ordine.
Fanii au vandalizat mobilierul urban din zona au distrus trei vitrine si au avariat mai multe masini.
Tocmai am vazut si eu o stire care spunea ca AS Monaco a platit/va plati clauza de 60 milioane de euro pentru Radamel Falcao. ![]()
Si, daca e sa ne luam dupa zvonuri, l-au luat deja pe Valdes de la Barcelona.
Cat de curand tre' sa apara si cei care simpatizeaza cu Monaco de ani buni.
Si pe Joao Moutinho de la Porto.
E oficial: s-a gasit antrenorul mai prost ca Wenger!
Culmea, tot francez este. Laurent Blanc, PSG, face 1-1 acasa cu Ajaccio, avandu-i pe Moura, Lavezzi, Cavani, Pastore, Zlatan.
Nu ca mi-ar pasa foarte mult de parizieni, dar m-au scos de la pariuri, jucasem si eu dupa 7-8 luni.
Ceilalti "giganti", Monaco, se tin bine: 4-1 cu Montpellier. S-ar putea ca, in sfarsit, Mister Ranieri sa nu mai termine pe locul doi.
Mie imi placea mult de Blanc, nu stiu ce-o face la acum la PSG. Nu inteleg de ce au dat 30 de milioane pe Marquinos cand tu ai deja 3 fundasi centrali foarte buni (Silva, Alex, Sakho), dar pe partea dreapta n-ai nimic (Jallet e expirat de la 25 de ani si Van der Wiel nu poate face fata la o echipa de top).
Sunteti la fel de suparati ca mine din cauza biletelor de la pariuri?
Imi venea sa sparg TV-ul aseara. Dupa egalare, au avut vreo 6 ocazii mari de gol.
Blindius...as dori ceva argumente cand numesti unul dintre cei mai mari antrenori ai istoriei drept unul prost...
@Lorimer: ma intrebi despre Wenger sau Blanc?
Despre Blanc am zis-o la nervi, dar cred ca suntem de acord ca trebuia sa isi ia toate masurile pentru victorie.
Daca vorbim despre Wenger: eu nu contest faptul ca a ridicat foarte multi jucatori, transformandu-i in vedete din necunoscuti, dar nu i-a valorificat prin castigarea de competitii, mai ales in ultimii ani.
La un moment dat, cred ca Arsenal era printre singurele doua-trei echipe care sa poata pune probleme serioase Barcelonei din ultimii ani.
De altfel, Arsenal a castigat 0-2 si la Bayern, anul trecut.