Apara Tatarusanu! Apara Tatarusanu ! ![]()
Apara Tatarusanu! Apara Tatarusanu ! ![]()
Face parte din plan. Ca sa nu mai jucam prelungiri sa oboseasca jucatorii. Pac-pac.
mi se pare mie sau Steaua nu a avut nici o ocazie?
Ti se pare.
se pare ca dupa gafa din seara asta o sa zboare portarul
pacat olandezii erau de batut asta e Capul Sus ne-a mai ramas sa ne batem in campionat sa urcam cat mai Sus in clasament,Respect pentru cei care au facut deplasarea pe banii lor,ati dominat fondul sonor destule minute.
See you next year!
Conteaza ca s-au luat niste bani, ne-a Jiji e multumit.
Da, Twente erau de batut, dar nu de catre noi. Nu au impresionat nici ei, dar cu atat mai mult ne arata cat de jos suntem noi.
se pare ca dupa gafa din seara asta o sa zboare portarulpacat olandezii erau de batut asta e Capul Sus ne-a mai ramas sa ne batem in campionat sa urcam cat mai Sus in clasament,Respect pentru cei care au facut deplasarea pe banii lor,ati dominat fondul sonor destule minute.
Erau de batut olandezii? la ce meciuri te-ai uitat tu ma ?
se pare ca dupa gafa din seara asta o sa zboare portarulpacat olandezii erau de batut asta e Capul Sus ne-a mai ramas sa ne batem in campionat sa urcam cat mai Sus in clasament,Respect pentru cei care au facut deplasarea pe banii lor,ati dominat fondul sonor destule minute.
A alunecat Tatarusanu,se poate intampla oricui!
In seara asta,ca si in alte seri,Steaua nu s-a calificat din multe alte cauze decat gafa lui Tatarusanu!Twente era de batut daca avea cine sa o bata,adica orice echipa decenta din Europa o putea face,nu si Steaua unde amatorismul face legea!
Imi pare rau pentru voi ca inca nu vedeti ca Steaua este in prapastie,visati numa cai verzi pe pereti ...
Erau de batut olandezii? la ce meciuri te-ai uitat tu ma ?
adica nu erau de batut? bai unii exagerati rau. voi aveti impresia ca sunteti realisti si altii sunt prea optimisti...da voi asa v-ati invatat "Steaua nu poate, nu mai e aceeasi ca acum cativa ani"...e adevarat, da sa nu spuneti ca a fost o victorie meritata a lui twente. auziti pe la televizor, toti specialistii spun ca am jucat mai bine dar am pierdut doar din cauza a doua greseli stupide de neatentie, si tot pe a voastra o tineti. si generalizez pentru ca sunt multi care fac asa. scorul final trebuia sa fie invers, adevar pur...
am incetat sa ma agit de cand mi-am dat seama ca multa lume nu cunoaste fotbal.
Steaua a fost clar echipa mai slaba, nu ii putea bate decat cu noroc.
adica nu erau de batut?
Repet, era de batut Twente, dar nu de catre noi .
adica nu erau de batut? ... scorul final trebuia sa fie invers, adevar pur...
QED.
adica nu erau de batut? bai unii exagerati rau. voi aveti impresia ca sunteti realisti si altii sunt prea optimisti...da voi asa v-ati invatat "Steaua nu poate, nu mai e aceeasi ca acum cativa ani"...e adevarat, da sa nu spuneti ca a fost o victorie meritata a lui twente. auziti pe la televizor, toti specialistii spun ca am jucat mai bine dar am pierdut doar din cauza a doua greseli stupide de neatentie, si tot pe a voastra o tineti. si generalizez pentru ca sunt multi care fac asa. scorul final trebuia sa fie invers, adevar pur...
Nu dau 2 bani pe specialistii tai ma.Nu o puteam bate pe Twente nici daca jucam 100 de meciuri.Eu nu am zis ca Twente este nu stiu ce echipa, dar noi am fost mult mai slabi decat ei.
Si da, Steaua nu mai este echipa din momentul in care becali a preluat echipa. Parerea mea!
Nu cred ca mai mira pe cineva: cica Jiji ar fi spus ca Tatarusanu e out. De parca in alte conditii am fi castigat. Scoteam un 0-0 cel mult...Asa, ar putea sa spuna ca si Tanase e out, la ce-a jucat.
cine ghiceste cine m-a scos de la pariuri ?? hai ca e simplu ![]()
Iarba din Olanda e de vina ca am pierdut. Adica gazonul. Si Deliric.
F. Costea : ei au reusit sa inscrie 2 goluri, noi nici unul. Si s-au calificat. ![]()
M. Stoichita: Twente e o echipa oarecare. Steaua i-a dominat chiar copios in prima repriza.
M. Stoichita: Twente e o echipa oarecare. Steaua i-a dominat chiar copios in prima repriza.
Hai Slugarita ca poti mai mult,mai doua-trei declaratii pe placul lui Gigi si poate iti da un os!...
Conform site-ului UEFA :
Twente - Steaua
Suturi : 8 - 8
Suturi pe poarta : 4 - 2
Cornere : 3 - 5
Goluri : 1 - 0
In tur, Steaua - Twente
Suturi : 11 - 6
Suturi pe poarta : 2 - 1
Cornere : 5 - 4
Goluri : 0 - 1
Total Steaua - Twente
Suturi : 19 - 14
Suturi pe poarta : 4 - 5
Cornere : 10 - 7
Concluzia : cand tragi la poarta de 19 ori, o nimeresti doar de 4 ori (cu zero goluri), si iei doua goluri din 5 suturi pe poarta ... se poate spune ca
1. n-ai cine stie ce portar
2. defensiva a functionat foarte bine
3. mijlocasii ofensivi si atacantii au vrut, dar n-au valoarea necesara pentru primavara europeana.
4. per total, echipa a jucat la potential maxim, au facut eforturi ... dar degeaba vrei daca nu poti
5. olandezii nu-s o mare echipa, dar chiar si asa, s-au calificat fara sa se intrebuinteze prea mult.
Concluzia e cea exprimata de F. Costea : ei au reusit sa inscrie 2 goluri, noi nici unul. Si s-au calificat. ![]()
Bineinteles,Tatu a fost selectionat pe teren dupa bunul plac al patronului. Ilie Stan s-a batut cu pumnii in piept cateva luni ca dupa ce va face pregatirea de iarna alaturi de dansul,Florin Costea va fi ''vechiul Florin Costea''. Eh,iata,ca si dac-o fi,momentan Tatu are prioritate si,oricum,dansul il tine pe Florin Costea pe banca. Chiar si-asa,omu` intra pe teren si nu gaseste poarta.
Sa nu uitam ca Tatarusanu a fost promovat pe rand titular,apoi capitan,de acelasi patron ''atotstiutor''.De ce? Pentru a produce bani din specula si dvd-uri catre straini si a profita de pe urma relatiilor fratilor Becali,un triunghi vicios,nicidecum cerc,care stoarce acum ultimele picaturi din mentalitatea puternica pe care o vedeam la Steaua.
Mai jucam 10 meciuri cu baietii astia si tot nu le dam gol. In dubla asta Steaua a fost imaginea neputintei. A fost o confruntare intre un Twente care nu prea s-a omorat cu firea si o echipa a Stelei care a fost complet debusolata. Mult timp am trait cu impresia ca Steaua asteapta acele spatii prin care sa-si creeze ocazii , dar usor usor mi-am dat seama ca de fapt ei nu pot sa ajunga la poarta.
In afara de 2-3 baieti in aparare si Florin costea , care a parut mai fresh ,restul echipei a fost pe dinafara.
"Aș vrea să jucam mereu cu Steaua. Nu putem si in meciul urmator? De fapt, cu oricine vom juca, ne vom gindi că este Steaua si poate vom cîștiga (McLaren , antrenor Twente) .
Cam asta am ajuns...
"Aș vrea să jucam mereu cu Steaua. Nu putem si in meciul urmator? De fapt, cu oricine vom juca, ne vom gindi că este Steaua si poate vom cîștiga (McLaren , antrenor Twente) .Cam asta am ajuns...
Si-a batut p*** de noi in ultimul hal. Se pare ca si el a vazut acea echipa neputincioasa impotriva lui Twente.