Twente Enschede - FC Steaua Bucuresti
Joi, 23 februarie 2012, ora 20:00, saisprezecimile Europa League
Meciul va fi transmis de Pro TV.
Twente Enschede - FC Steaua Bucuresti
Joi, 23 februarie 2012, ora 20:00, saisprezecimile Europa League
Meciul va fi transmis de Pro TV.
Pfff, nici un mesaj, batem, ne calificam, 2-0, 3-0, steaguri, campionii, etc ? ...
Pesimistilor! ![]()
parca mai postasem asta, da e de bine:
23 J Sf. Mc. Policarp, Ep. Smirnei; Cuv. Gorgonia (Dezlegare la oua lapte si branză)
E dezlegare mare nu are cum sa piarda Jiji, degeaba rade red si restul de pe forumul asta, ca nu stiu ei cu astea cu religia. Le dam 3-1 cred eu, ca n-are cum altfel in zi mare ca asta.
In mare parte pentru ca:
1. Nu se mai permit provocari la adresa free-gigistilor, ei oricum o sa fie eliminati treptat daca vor continua in acelasi stil.
2. Nu se mai permit nici ironii in exces, de genul "tiki taka", "le dam 14-0", "sus pe maibac" (asta tinand cont ca noul tip de suporter stelist chiar crede ca vorbim pe bune - vezi bogdinho si nici nu vrem sa mai amplificam si noi starea asta de prostie culturala ce se mentine si domina in Romania)
1-3 scor final. Goluri Banel si Dica!
revenind la normal... cine vine antrenor ?
In mare parte pentru ca:
1. Nu se mai permit provocari la adresa free-gigistilor, ei oricum o sa fie eliminati treptat daca vor continua in acelasi stil.
Eu de la acestia asteptam cate un mesaj, o postare, o incurajare,nu ziceam de cei care spun ironic c-o sa batem cu 3-0. ![]()
Pfff, nici un mesaj, batem, ne calificam, 2-0, 3-0, steaguri, campionii, etc ? ...Pesimistilor!
Incep eu : Twente -Steaua 2-0 !
Incep eu : Twente -Steaua 2-0 !
continuarea de la eu : twente-Steaua 4-1;
continuarea de la eu : twente-Steaua 4-1;
merge pe'un Jack virtual ca bate Steaua?
Trist... Unde am ajuns. Inainte si daca jucam cu o echipa mare tot mai aveam o speranta, dar acum cu ciobanul asta s-a dus tot, chiar si cu echipele mici nu mai suntem atat de puternici.
Cum cine vine antrenor? Antrenor am avut dintotdeauna : ne-a gi-gi !
on topic: 1-1
oierul,new coach of Steaua:
Tatarusanu / Vrea să-l vandă
Desi l-a criticat aspru pe portarul stelist după meciul din tur, atunci cand, in opinia lui, Tatarusanu a fost invins prea usor de Ola John, Ciobanul nu consideră că este necesară inlocuirea acestuia din poarta Un argument ar fi si faptul că o eventuală prestatie de exceptie a portarului l-ar face mai usor de vandut, acesta fiind obiectivul principal al conducerii in ceea ce-l priveste pe goalkeeper.
Martinovic / Din nou in gratii
Dacă in toamnă se gandea să ii dea drumul gratis de la Steaua, Becali pare că s-a razgandit in privinta sarbului. "Este om de caracter, el e unul dintre strainii care vor ramane la echipă si din vară", si-a marturisit patronul aprecierea pentru fundas Astfel, Martinovic ramane singura solutie logică pentru banda dreaptă a apararii, in conditiile in care Dananae a jucat prost in tur.
Chiricheș / Numarul unu!
Poate jucatorul cel mai sigur de postul de titular in acest moment, internationalul adus de la Pandurii in această iarnă nu va lipsi din partida cu Twente. Evolutia sigură din tur i-a garantat lui Chiricheș prezenta pe teren la Enschede, el fiind vazut drept o solutie pentru neutralizarea lui Luuk de Jong.
Geraldo / "Raul" necesar
Cu toate că a declarat in mai multe randuri că nu ii va mai prelungi contractul fundasului portughez, Ciobanul acceptă titularizarea acestuia in returul cu Twente deoarece este constient că este cea mai bună variantă din acest moment, pe langă Chiriches Cifrele meciului de la Bucuresti au confirmat impresia bună lasată de Geri, el fiind stelistul cu cele mai multe dueluri câștigate in fata lui de Jong.
Latovlevici / Alibi pentru Brandan
Becali a insistat ca Latovlevici să fie titularizat pe postul de fundaș stanga, insă nu pentru că are o simpatie deosebită pentru acesta. Prin revenirea lui Lato in primul "11" se realizează una dintre cele mai mari Dorinte ale patronului, si anume trecerea lui Brandan in centru liniei de mijloc. Asta desi, in primă faza Ilie Stan nu a fost de acord cu titularizarea celui care a fost aproape de un transfer la Saint-Etienne in această iarna
Prepeliță / "Nu vezi? Treci pe dreapta!"
Desi in tur a jucat pe postul de mijlocaș central, fostul capitan al Craiovei va incerca o altă pozitie la Enschede. După ce a gafat decisiv la golul lui Ola John, Prepeliță a fost banuit că nu a vazut mingea din pricina problemelor de vedere si a fost luat in primire de patron. "Bai, baiatule, n-ai voie să nu vezi bine in centru! Dacă nu vezi, treci pe dreapta!" , i-a spus Becali.
Bourceanu / Omul patronului
Cu toate că a evoluat numai zece minute in acest an alaturi de titularii Stelei, capitanul impus de patron va intra incă din primul minut cu Twente. "De Bourceanu nu trece nimic la mijloc, e vital pentru noi", a spus Becali, revenirea fostului jucator al Timisoarei fiind una dintre deciziile pe care Ilie Stan nici nu s-a obosit să le conteste.
Brandan / Pohta ce-a pohtit
"Ilie mi-a zis că nu l-a trimis pe Brandan la mijloc in primul meci pentru că nu era Latovlevici refacut si nu voia să riste", a spus Becali după infrangerea suferită la Bucuresti in fata olandezilor. Desi fundaș stanga de meserie, argentinianul este, in viziunea patronului, cea mai bună variantă pentru centrul liniei de mijlocasi, iar Ilie Stan se pare că se va conforma si va respecta "sugestia" lui Becali.
Tanase / E peste Florin Costea
Desi Ciobanul a spus de mai multe ori că Ilie Stan ar trebui să incerce mutarea lui Tanase in centru pentru a-i face loc pe stanga lui Florin Costea, in ultima perioadă patronul a parut să fi inteles că Dodel nu poate da randament decat in banda Astfel, profitand si de faptul că "Cioară" nu este incă la sută la sută din potential, Tanase este sigur de locul pe care il va ocupa in meciul de maine seara
Rusescu / Jolly Joker
Partida de la Bucuresti s-a jucat cu un Raul Rusescu titular pe postul de mijlocaș dreapta. Cu toate că nu a avut un joc slab, fotbalistul este vazut de patron drept o solutie bună pentru linia de atac, acolo unde ar fi mult mai util decat Nikolic, cel care "a dormit pe teren".
Tatu / "Are clasa dar nu poate singur"
Brazilianul a fost printre putinii remarcati ai patronului după meciul tur, de la Bucuresti. Becali l-a criticat pe Ilie Stan pentru că l-a introdus in atac si pe Nikolic, cel care a fost, in viziunea omului cu banii, vinovat pentru că Tatu nu s-a putut exprima la adevarata valoare.
oierul,new coach of Steaua
Old coach. ![]()
Sa le fie invatatura de minte celora care le trece prin cap sa accepte o eventuala oferta de la Steaua, de la Becali.
Old coach.![]()
buna observatia ta;
Petre Grigoras cel mai tare din oras
Dan Petrescu Bursucul
Amandoi nu vor veni niciodata nu au cum sa se inteleaga cu ciobanu,ei nu accepta sa stea capra la cioban,Jos palaria pentru amandoi care unul este cel mai bun din Romania celalalt din Europa din toti antrenori romani
Nea Jiji el apasa pe butoane mai mereu cu cateva exceptii
Sper ca echipa sa joace mai bine in Olanda si sa ne calificam trebuie sa marcam in prima repriza altfel nu prea mai vad sanse !!!
Petre Grigoras cel mai tare din orasDan Petrescu Bursucul
Amandoi nu vor veni niciodata nu au cum sa se inteleaga cu ciobanu,ei nu accepta sa stea capra la cioban,Jos palaria pentru amandoi care unul este cel mai bun din Romania celalalt din Europa din toti antrenori romani
Nea Jiji el apasa pe butoane mai mereu cu cateva exceptii
Sper ca echipa sa joace mai bine in Olanda si sa ne calificam trebuie sa marcam in prima repriza altfel nu prea mai vad sanse !!!
Si euuuuuuu! Abia astept sa ne calificam! iti dai seama ce o sa fie la Universitate TURQOAZ? Poate vii si tu in Bucuresti ca na, trebuie facute sacrificii pentru echipa.
Ce sa zic!
Daca Steaua prinde zi buna rupe orice echipa, mai ales daca dam golul cand trebuie.
Eu zic ca olandezi astia nu sunt chiar o formatie de speriat, chiar aseara ma uitam daca intra sutul ala lui Niko eram la alta discutie acum.
Si ei chiar nu prea au aratat a fi vreo forta, pe Jhon ala daca-l mai pui de vreo 10 ori si nu-i mai intra sutul ala. Iar ala De Jong sau cum il cheama parca nici nu a fost pe teren.
Cum le spunea si norocosul ala de antrenor, daca ne iau de sus este posibil sa fie 2-3 la 0 chiar mai devreme de pauza!
HAI Steaua - TWENTE orice scor dar de calificare pentru noi sa fie!
Ce sa zic!Daca Steaua prinde zi buna rupe orice echipa, mai ales daca dam golul cand trebuie.
Eu zic ca olandezi astia nu sunt chiar o formatie de speriat, chiar aseara ma uitam daca intra sutul ala lui Niko eram la alta discutie acum.
Si ei chiar nu prea au aratat a fi vreo forta, pe Jhon ala daca-l mai pui de vreo 10 ori si nu-i mai intra sutul ala. Iar ala De Jong sau cum il cheama parca nici nu a fost pe teren.
Cum le spunea si norocosul ala de antrenor, daca ne iau de sus este posibil sa fie 2-3 la 0 chiar mai devreme de pauza!
HAI Steaua - TWENTE orice scor dar de calificare pentru noi sa fie!
Despre cine vorbesti , Barcelona ? Eu stiam despre ei ca intr-o zi buna pot bate pe oricine nu si despre Steaua actuala. Jhon ala e cam fotbalist si de aceea i-a iesit executia la care toti de la Steaua viseaza s-o realizeze o data in viata, de jong clar e slab
iar in concluzie n-am inteles cine are 2,3-0 la pauza ?
Daca Steaua prinde zi buna rupe orice echipa, mai ales daca dam golul cand trebuie.
Tot timpul daca ala e mare cand e vorba de noi...
Eu zic ca olandezi astia nu sunt chiar o formatie de speriat, chiar aseara ma uitam daca intra sutul ala lui Niko eram la alta discutie acum.
![]()
Pai noi ce suntem atunci? O adunatura de speriati eventual...
Si ei chiar nu prea au aratat a fi vreo forta, pe Jhon ala daca-l mai pui de vreo 10 ori si nu-i mai intra sutul ala.
Posibil. Dar alor nostri nu le iese poate niciodata...
Iar ala De Jong sau cum il cheama parca nici nu a fost pe teren.
Ce prosti sunt si aia de prin Premier League care umbla dupa el, Liverpool parca...
Cred ca dupa meciul tur s-au razgandit si-l iau pe Nikolic...
Cum le spunea si norocosul ala de antrenor, daca ne iau de sus este posibil sa fie 2-3 la 0 chiar mai devreme de pauza!
Cu siguranta daca ne iau de sus o sa fie 2-3 la 0 la pauza. Pentru ei...
Scor final : Twente 1 - 2 Steaua calificare sa ne bazam pe spiritul de echipa si sa nu uitam ca in situatii criza Steaua de acum a facut ceva treaba.
Daca Steaua prinde zi buna rupe orice echipa
Bai, ce fumezi? Parca ma vad pe mine din repriza a doua din meciul tur. Beat mort, am uitat ca s-au schimbat portile si abia in prelungiri am realizat ca Twente conduce.
Daca Steaua prinde zi buna rupe orice echipa, mai ales daca dam golul cand trebuie.
Mie mi-e sa nu prinda Twente o zi buna. Nu-s in stare ei sa "rupa orice echipa", dar ... pe noi ne fac lejer daca joaca la juma' din potential.
tot ce imi doresc este sa pierdem cat mai decent cu putinta. la o calificare nu putem visa din pacate, chiar daca in alte conditii aceiasi jucatori ai Stelei cu acelasi antrenor (nici unii nici altul nu sunt extraordinari) ar putea oricand bate lejer o echipa ca twente.
ce urs e tatarusanu =))
Las' ca i-a tras-o lu' Jiji ! Sigur o sa-l vanda dupa meciul asta. ![]()