FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Schalke 04 0-0 (0-0)

«12345»
boggie15.09.2011 19:06

Doamne, cat de frumos este din nou cu "Inima" Stelei in peluza.

Roger15.09.2011 19:08

Niste nesimtiti, nici macar nu scrie pe o banda "a picat semnalul, vom reveni".

M-a sunat un prieten care acum a ajuns acasa, sa ma intrebe pe ce post e meciul, ca pe Pro TV nu e...

dalexandru2015.09.2011 19:22

Cum naiba au putut nemtii sa construiasca o echipa cu Raul si marica in teren? E blasfemie, ca si cum Lacatus si Nicolita ar fi fost contemporani si ar fi jucat in aceeasi echipa. Nu inteleg.

David15.09.2011 19:34

Ce atmosfera. :D

danimarcu15.09.2011 19:38

Numai o manea buna ii mai trezeste pe baietii lui Gigi! :))

 

DanStan15.09.2011 19:44

Sa-mi bag ! Pe bune, cred ca si la un Sportul - Mioveni s-ar juca mai mult fotbal ! N-am mai vazut de mult o prima repriza atat de slaba ...

danimarcu15.09.2011 19:50

Bine ca au pus bilete scumpe, muuuult peste nivelul jocului Stelei...Ar trebui ca la jocul urmator intrarea sa fie gratis!Ca sa vezi o asa bataie de joc,chiar nu e cazul sa mai si platesti...

 

blindica15.09.2011 19:50

Plasati acum pariurile :

-cate minute nu vedem din repriza a 2 a

-daca Bicfalvi va fi primul jucator introdus

-daca Florin Costea intra in locul lui Mihai Costea

 

Vorba lui Dan Stan,meci plictisitor,dar parca tensiunea din jurul sau a facut sa treaca destul de repede prima repriza.Poate in ''ajutor'' a venit si calupul de publicitate de la inceput.Ma asteptam la o prestatie mult mai impresionanta din partea nemtilor,dar,ce-i drept,meciul nu s-a terminat.

Steaua Bucuresti nu conteaza pe faza de atac.

axl15.09.2011 19:50

Imi place la nebunie tricoul lui Tatarusanu. Meciul imi pare cam plictisitor.

Ronnie15.09.2011 19:58

La fiecare 5 minute aud "Steaua are noroc!".

axl15.09.2011 20:00

Mi-a placut aia cu jucatorii Stelei care ar trebui sa-i arate mai mult respect lui Raul. Da, da, si daca se poate sa-l lase si liber, sa-i dea si pase, sa-l invite la poarta.

1on15.09.2011 20:18

Si sa-i mai faca si-o m˘ie.

axl15.09.2011 20:24

Hai c-am avut o faza de atac frumusica adineauri.

A47V15.09.2011 20:28

Dinamo ue Dinamo...doar atat am auzit din peluza :worthy::worthy: i-au acoperit aia cu "hauuuuu,baaaaaa,ihuaaaa etc...

Andrei-Cristian15.09.2011 20:38

Astia au pus'o de un blat ,ce dracu ?!

Cel mai urat meci din istoria E.L

 

Cica pe cine fluiera..pe ma'ta ma!

Sper sa se califice Larnaca si Maccabi dupa ce meci ne'au oferit astia

Macar am luat 80 lei amarati la pariuri

DanStan15.09.2011 20:47

Mda. Fotbal cu lingurita. Bara lui Huntelaar plus inca vreo 3-4 tentative de faze. In rest ... se vedea ca Schalke face experimente iar Steaua nu poate mai mult. Cam enervanta neputinta asta, dar nu cred ca cineva se astepta la cine stie ce minuni. Rezultat bun, avand in vedere ce-am vazut pe teren. Oricum, calificarea se va decide in meciurile directe cu Maccabi si cipriotii.

 

p.s : Geraldo l-a cam luat la misto pe "marele" Marica.

stockton15.09.2011 20:53

Foarte solida echipa germana...e bun 0-0.

Ronnie15.09.2011 20:56

Blat, antijoc, antifotbal, nu a vrut mingea sa intre, Steaua 86 batea la orice ora Schalke 04 etc.

rosalbastru194715.09.2011 20:57

Rezultat bunicel , meci de rahat! Vreau sa cred ca tactica a fost facuta pentru 0-0 si nu suntem chiar asa de impotenti in atac

12stefy15.09.2011 20:59

Cine zice ca Steaua n-a fost in stare de nimic? :| Inainte de meci toata lumea zicea ca n-avem nicio sansa si ca ne luam 2-3 lejer. Bai, am facut egal cu echipa care a jucat in semifinalele Champions League sezonul trecut, cum naiba poti sa spui ca n-am fost in stare de nimic? Cica "Steaua nu conteaza in atac"...off...

blindica15.09.2011 21:05
Astia au pus'o de un blat ,ce dracu ?!

Cel mai urat meci din istoria E.L

 

Cica pe cine fluiera..pe ma'ta ma!

Sper sa se califice Larnaca si Maccabi dupa ce meci ne'au oferit astia

Macar am luat 80 lei amarati la pariuri

Tinere,apreciaza mai mult acei 80 de lei,ca n-ai muncit pentru ei !

Cum sa se califice Larnaca si Maccabi?! Pe sistemul asta,sa mearga Plzen si BATE mai departe din grupa lui AC Milan si Barcelona.

 

Cat despre meciul de la Cluj,din partea mea rezultatul este neasteptat. Ma asteptam la o reprezentatie mai buna pe plan ofensiv din partea nemtilor,acestia introducand pe teren cam ce aveau mai bun in lot.

Sincer,trebuie remarcat faptul ca la Gardos s-a vazut lipsa jocurilor din ultimul timp,in ciuda tuturor eforturilor comentatorilor de a ridica la rang de perfectiune evolutia lui defensiva. Fazele cele mai periculoase ale nemtilor i-au avut in prim-plan pe Raul ( lovitura de cap ) si Huntelaar ( bara ),in ambele cazuri Gardos fiind depasit. Eu sunt convins ca isi poate reveni daca va mai avea sanse.

In rest,am mai vazut un meci care-mi intareste parerea ca Geraldo este cel mai bun fundas din Liga1,acesta avand o evolutie impecabila,pe un post mai putin obisnuit pentru el,impotriva unor adversari cu cel putin o viteza mai rapizi.

Din pozitia de spectator din fata televizorului,nu am ce le reprosa lui Tatu,Brandan si Bourceanu. Mi-ar fi placut ca Tanase si M. Costea sa aiba o posesie mai buna sau macar mai eficienta.

Levy a mutat introducandu-l pe Rusescu la mijloc,undeva pe stanga si lasandu-l pe M. Costea in atac,parerea mea este ca mai buna ar fi fost solutia inversa,cu coborarea lui Costea la mijloc,avand in vedere plusul in gabarit pentru Rusescu si faptul ca nu e un jucator cu probleme de mobilitate.

Cum ramane ? A jucat Steaua cu o organizare foarte buna si o determinare admirabila sau nu a jucat Schalke la potential maxim,desi aveau o formula de baza pe teren,sau poate au tratat meciul cu lejeritate?

 

 

 

Comentariul partidei a fost de o calitate indoielnica,parca din ce in ce mai slab de la meci la meci.Din punctul meu de vedere,defectiunea tehnica ar trebui sa le aduca o mica amenda de la CNA ( practic,si-au luat bani din publicitatea bagata pe gat ).

 

red&blue_boy15.09.2011 21:08

MM e multumit. Asta e tot ce conteaza.

Plus ca are si tricoul lu' Marica.

zob7915.09.2011 21:12

Golul din privirea lui Mihai Costea ma sperie mai mult decit o suta de ciori/caini veniti la interventie...

*Alecs*15.09.2011 21:17
MM e multumit. Asta e tot ce conteaza.

Plus ca are si tricoul lu' Marica.

 

Eu sincer cred ca vorbise dinainte cu Marica sa-i faca rost de tricoul lui Raul. Iar prietenia cu Marica e alibiul perfect. Prea il tinea mototolit sa nu se vada numele si numarul.

DanStan15.09.2011 21:19

E simplu : grupa se joaca in 3, Steaua, Maccabi si cipriotii. Teoretic, Steaua ar trebui sa nu aiba probleme. Sa vedem ce va fi.

 

p.s : CFR Cluj a reusit acum 3 ani un 0 - 0 cu Chelsea la Cluj. Care Chelsea era finalista Champions League din anul respectiv. Ulterior, Clujul s-a facut de kko, pierzand 4 meciuri consecutiv. Acest 0 - 0 cu Schalke e bun, dar ramane de vazut ce va fi mai departe.

«12345»