FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Arsenal Londra

«15678910»
red&blue_boy17.08.2012 09:43

Ronnie, inteleg asta, c-a vrut sa plece si pentru lipsa trofeelor. Dar le putea obtine si cu alte echipe. Pana la urma nu cred ca n-a mai avut oferte si din alte campionate , cel putin se tot vorbea de Barcelona sau Juventus. Chiar la Barcelona ar fi avut loc, posibil ca Villa sa isi revina cu greu...

Daca e adevarat ca singurele oferte au fost de la City si United, daca a vrut sa plece neaparat, da, si eu as fi ales United.

Insa, de ce-a stat atat timp la Arsenal, vazand ca nu se bate la trofee? De ce n-a plecat mai repede?

Pana la urma cine stie exact cum au stat lucrurile. Poate si Arsenal a cautat sa-l vanda. Daca nu spuneau ca nu-l dau si gata. De ce n-a declarat Wenger ceva in sensul asta inainte de vanzarea olandezului, ca e bun, ca e indispenasbil echipei etc...

gio_stgloria17.08.2012 09:58

 

 

 

 

 

Arsenal1886Steaua194717.08.2012 12:17

Dar de ce nu a vrut sa plece ma nene cand statea 3/4 din sezon accidentat? ... atunci nu mai voia omul trofee sau mai multi bani ?

drvladyk17.08.2012 19:01
Daca am condus masina cu volanu' pe dreapta se pune? Pot sa ma pis pe el? Virtual, desigur :D

 

daca a fost opel ( vauxhall cum ii zice aici ) la 2-300 de lire cum au toti romanii pe aici, NU

 

Scuze Mariuse stii ca te respect nu vreau sa te intep, da' mi se pare ca se face prea mare tam tam pe faza asta, a fost si Figo au fost si altii, de la echipe mai mari ca asta.

 

V-am mai zis de vreo 3 ori ca va alintati, ce tot plangeti atata? Voua daca va da unu 2,3 mil in plus nu schimbati jobu? Ce dracu bai asta e economia de piata te duci unde esti mai bine platit, ca tot munca aia o faci nu?

 

PS vorbeam cu Marius doar la partea cu scuzele, in care ii explicam ca nu vreau sa il intep, in rest ma refeream mai mult la arsenal si gio, ca voi va alintati de vreo 3 zile pe aici :P

gio_stgloria17.08.2012 19:49

Eh , as vrea sa vad united intr-o situatie asemanatoare cu cea de la Arsenal , sa plece toti jucatorii importanti rand pe rand la barca , real , city.

Marius18.08.2012 08:12
daca a fost opel ( vauxhall cum ii zice aici ) la 2-300 de lire cum au toti romanii pe aici, NU

 

Scuze Mariuse stii ca te respect nu vreau sa te intep, da' mi se pare ca se face prea mare tam tam pe faza asta, a fost si Figo au fost si altii, de la echipe mai mari ca asta.

 

V-am mai zis de vreo 3 ori ca va alintati, ce tot plangeti atata? Voua daca va da unu 2,3 mil in plus nu schimbati jobu? Ce dracu bai asta e economia de piata te duci unde esti mai bine platit, ca tot munca aia o faci nu?

 

PS vorbeam cu Marius doar la partea cu scuzele, in care ii explicam ca nu vreau sa il intep, in rest ma refeream mai mult la arsenal si gio, ca voi va alintati de vreo 3 zile pe aici :P

 

Inseamna ca un Land Rover se pune :D

 

Ma, ideea e simpla. Mie daca mi-ar da cineva doua miliona de iepuroi, sigur as schimba jobul. Daca as avea insa 6 milioane pe an si as primi o oferta cu 2,5 milioane mai buna... sincer sa fiu nu stiu. Nu stiu cum e, dar ma gandesc ca de la un anumit nivel, nu prea mai ai ce sa faci cu aia 2,5 mil in plus.

 

Eu zic ca e o problema mai mult de impresari, am impresia ca aia l-au "fortat" sa plece pentru ca una e sa iti iei 500.000 - un milion comision la prelungire de contract si alta e sa iei 7-8 milioane cand intermediezi transferul :)

 

Oricum, RVP a demonstrat ca e cretin. Asta nu inseamna ca nu ramane cel mai bun atacant din Anglia, dar e cretin :D

Maye18.08.2012 09:18

Ultimul trofeu al tunarilor a fost Cupa Angliei din 2005, iar voi va intrebati de ce a plecat RvP?

drvladyk18.08.2012 11:33

in loc sa-si incurajeze echipa si la bine si la greu, ei isi scriu frustrarile pe forum..ca aia " 7-8 " antiSteaua

 

gio_stgloria18.08.2012 11:46

Unii au statuie in fata stadionului pentru ca n-au plecat de la Arsenal decand atunci cand li s-a spus ca trebuie sa faca loc altora mai tineri. Van Persie se va alege doar cu injuraturi cand va veni pe Emirates.

 

Imi place ca fanii lui united le explica fanilor lui Arsenal de ce a plecat Persie.

 

Henry-unveil_2080444i.jpg

Arsenal1886Steaua194718.08.2012 12:53

Cum spuneam ...de ce masa in cur nu isi dorea ma trofee si cand lua salariu doar sa stea de pomana? atunci nu ii mai spunea vocea interioara ca vrea la united? pai cand in viata lor, Manchester ar avea incredere intr-un jucator care sta atata timp accidentat?

drvladyk18.08.2012 13:50
in loc sa-si incurajeze echipa si la bine si la greu, ei isi scriu frustrarile pe forum..ca aia " 7-8 " antiSteaua

 

:))

Ronnie18.08.2012 16:15
Imi place ca fanii lui united le explica fanilor lui Arsenal de ce a plecat Persie.

 

Pai ca esti simpatic ma, d-aia. Daca venea Suarez la United faceam un misto de Kellerman de nu mai intra pe forum 3 ani. ;))

gio_stgloria18.08.2012 17:54
Pai ca esti simpatic ma, d-aia. Daca venea Suarez la United faceam un misto de Kellerman de nu mai intra pe forum 3 ani. ;))

apreciez , apreciez :beer2:

gio_stgloria30.08.2012 16:28

Grupa B

 

Arsenal

Schalke

Olympiakos

Montpellier

 

 

Giroud da piept cu fosta lui echipa.

Arsenal1886Steaua194730.08.2012 20:07

Grupa buna... voiam cu CFR dar e ok si asa.

drvladyk30.08.2012 22:06

Schalke si grecii... a treia mai merge in UEFA? sunt curios.. :)):)):))

gio_stgloria30.08.2012 22:09
Schalke si grecii... a treia mai merge in UEFA? sunt curios.. :)):)):))

Schalke si grecii ce ? Ce insinuezi ? :thumbdown:

Arsenal1886Steaua194731.08.2012 10:35

Mah ... nu stiu ce sa zic... noi nu suntem United sa ne scoata echipe gen Basel totusi ... :sleep::hmmm:

gio_stgloria22.09.2012 10:10
564304_481316018575286_1869665867_n.jpg
Ronnie22.09.2012 11:00

Va da City 5 boabe maine si va reveniti.

gio_stgloria22.09.2012 12:29

Funny :))

Arsenal1886Steaua194727.09.2012 08:37

Arsenal- Coventry 6-1 in Cupa Ligii

 

Urmatorul adversar este Reading.

gio_stgloria02.10.2012 11:44

Zvonuri :whistle:

 

550383_373266106087553_579990109_n.jpg

 

 

Lari25.10.2012 16:01

Frustrated Arsenal fans accused the board on Thursday of "putting profit before performance" after enduring another trophyless season at the Premier League soccer club and the departure of striker Robin Van Persie.

 

Chief Executive Ivan Gazidis told shareholders that soccer's "pointless spending race" was ending and tried to reassure them that Arsenal would have the financial resources in the next two years to compete with the best. "We can and we will return the club to winning trophies and drive it to new heights," said Gazidis, flanked by manager Arsene Wenger and American owner Stan Kroenke at a fractious annual shareholder meeting at the Emirates Stadium.

 

The north London club have failed to win a trophy since 2005 and slumped to a 2-0 defeat in the Champions League on Wednesday

against Germany's Schalke 04, their first home loss in the competition since 2003. Arsenal are the envy of many clubs off the field thanks to their ability to generate a profit. Gazidis said that new financial rules designed to force European clubs to cut their losses would play into their hands. However, fans are angry that Van Persie, who joined Manchester United in August, has been allowed to move after the

club lost captain Cesc Fabregas to Barcelona a year ago.

 

Wenger, who has been at the club for 16 years, told the meeting that Arsenal had "hit the wall" in the last two games, the defeat to Schalke and a loss to Norwich City in the Premier League last weekend.

 

"I believe this team can deliver," he said to applause from several hundred shareholders. "I am personally optimistic we will have a good season."

 

Wenger described qualification for the Champions League as a trophy in itself, saying it was higher on his list of achievements than winning a domestic cup. Arsenal have qualified for the Champions League for 15 years in a row.

 

KROENKE CRITICISED

 

One shareholder clashed with Kroenke, the owner of a number of U.S. sports teams including NFL's St Louis Rams, over whether

he had honoured commitments to meet fans.

 

"I've met with the Arsenal Supporters Trust and other fan groups," Kroenke said before he was interrupted from the floor by his questioner. Arsenal fans have dubbed Kroenke "Silent Stan" for his low-profile ownership after he became the club's largest shareholder in April 2011.

 

Kroenke, who owns almost 67 percent of the club, said he had a record of investing in his sports clubs and defended his

involvement with Arsenal.

 

"I have never put debt on the club, I have never said in any meeting that money wasn't available," Kroenke said. "My one regret with Arsenal was that I didn't get involved earlier," he added.

 

The board has been at loggerheads with shareholder Alisher Usmanov, the Uzbek-born billionaire who together with partner Farhad Moshiri owns a stake of almost 30 percent.

 

Usmanov has accused the board of under-investment and some fans questioned why he did not have a presence on the board.

Gazidis tried to play down talk of splits between the two major shareholders.

 

"I think this issue of conflict is vastly overstated," he said.

Alex88pl30.10.2012 23:23

dupa ce in minutul 45 arsenal era condusa cu 4-0, a reusit sa intoarca si sa castige in prelungiri cu 7-5 in optimile cupei ligii angliei. fantastic meci!

«15678910»