pai cand sunt zvonuri ca te-ar vrea United? vrei si tu la o echipa mare, nu? iti creste pulsu')
Aia era .. united.
Probabil se gandeste la barca si real.
pai cand sunt zvonuri ca te-ar vrea United? vrei si tu la o echipa mare, nu? iti creste pulsu')
Aia era .. united.
Probabil se gandeste la barca si real.
si alea pot fi o optiune, echipe cu titluri, sau title cum le ziciea blindica:))![]()
In inima lui e doar ARSENAL, va ramane.
Daca-i da Arsenal bani precum i s-ar promite in alta parte, atunci asa e. ![]()
pai cand sunt zvonuri ca te-ar vrea United? vrei si tu la o echipa mare, nu? iti creste pulsu'![]()
exaaact ![]()
Se pare ca Arsenal mai adauga un jucator in colectia "mizerii de jucatori"... trist ce sa zic... mai ales cand in urma cu un an...declara ca nu o sa joace niciodata la un alt club din Anglia... bani cumpara tot...si demnitate,onoare,suflet... ii urez doar accidentari de care a avut parte si la Arsenal.
Gresit. Van Persie era gata la 30 de ani. Mai bine il dai si aduci in locul lui doi oameni ca Giroud si Podolski si te-ai scos. Arsene e baiat destept.
Cei care cred ca united va termina sezonul cu Rooney si Van Persie marcand fiecare cate 25 de goluri, sunt aiuriti rau. O sa vedeti ca unul va fi sacrificat pentru celalalt.
La United Chicharito si Wellbeck vor face banca si se vor duce dracului in timp ce la Arsenal Podolski si Giroud vor veni din spate cu pofta mare si vor trage echipa dupa ei. Veti vedea.
Si acum ca echipa a scapat de Van Persie, oamenii de la mijloc vor cauta si alte optiuni. Ca pana acum toate mingile mergeau la el. De aia ceilalti atacanti nu prea faceau nimic. O sa vedeti ca si Bendtner sau Chamack vor fi altii fata de ce au aratat cand Van Persie era rege in atac si aresta toate mingile.
p.s.
Cei care se indoiesc de ceea ce am zis eu, sa imi spuna ce a facut Van Persie la Arsenal cat timp imparat era Henry acolo. Si apoi sa imi spuna ce a facut dupa ce Henry a plecat ![]()
Sunt sigur ca nu or sa dea fiecare 25 de goluri...si cred ca persie nici nu se va acomoda acolo... nu o sa se inteleaga cu Rooney... dar ma refeream la gestul lui ... de a se duce la o rivala mai ales dupa ce se batea cu pumnul in piept vara trecuta.
Legat de perioada de pana se inceapa sezonul trecut..sa nu uitam ca persie a fost foarte mult timp accidentat..cred ca are vreo 2 ani lejer de accidentari acumulate... si hai sa nu ii punem pe persie si Henry in aceeasi propozitie
unul e un tradator oarecare si altul legenda ![]()
In 2012 nu mai poate fi vorba de tradatori. Fotbalul a devenit o afacere, oamenii se duc acolo unde sunt platiti.
Acum doar banul conteaza. Inainte multi fotbalisti aveau ambitie si trageau sa ajunga la echipe mari pentru a aduna trofee. Era modul prin care ei isi dovedeau ca au valoare. Acum asta nu ii mai preocupa. Conteaza doar banul.
Van Persie a crescut la Feyenoord. Nu te poti astepta de la el sa fie un tunar pana in maduva oaselor.
Omul avea poze cu el de mic copil in tricoul tunarilor si avea afise cu Arsenal pe peretii camerei lui..era o poza pe net legat de asta... oricum nu murea de foame la Arsenal... lua cativa saci de bani si acolo..probabil mai multi decat a visat vreodata...
In fine... abia astept sa ii vad la treaba pe Poldi si Giroud... Arsenal nu a inceput si nici nu se termina cu ghertoi ca van persie... ![]()
Apai si eu am poze in tricoul lui Juve sau Inter... ![]()
Eu ti-am zis, Arsenal a dat lovitura cu mutarea asta.
La United cel mai probabil Van Persie va fi impins iar Rooney va fi retras in spatele sau. Unul dintre ei va fi cu pasele, celalalt cu golul. Eu sper sa fie Rooney cu golul, ca il am in fatasy league ![]()
La Arsenal, daca joaca 4-2-3-1, o sa vedem o ofensiva foarte faina cu Giroud impins si oricare 3 dintre Podolski, Oxlade, Walcott, Cazorla sau Gervinho in spatele lor. Si Giroud va avea si el rezerve bune, pe Bendtner sau Chamack.
Eh... la partea cu rezerve bune..Bedtner si Chamack nu pot fi de acord cu tine
... Chamack daca ar fi cel de la Bordeaux ,da ..ar fi super...dar se pare ca nu se prea regaseste la Arsenal probabil din cauza ca joaca destul de rar... iar Bendtner...ar un sictir in el ... sigur o sa ii fie lene sa alerge dupa minge...
Mersi Persi ca ai tradat pe Arsenal . Ar fi putut trai ca un zeu la Arsenal si putea pleca la 30 de ani , dar a preferat banii. Sunt foarte dezamagit de alegerea lui , nu ma asteptam la asa ceva. Totti , Gerrad legende, pentru mine astia sunt adevaratii fotbalisti. Frumos acest fotbal in care banii dicteaza totul.
Omul avea poze cu el de mic copil in tricoul tunarilor si avea afise cu Arsenal pe peretii camerei lui..era o poza pe net legat de asta... oricum nu murea de foame la Arsenal... lua cativa saci de bani si acolo..probabil mai multi decat a visat vreodata...
In fine... abia astept sa ii vad la treaba pe Poldi si Giroud... Arsenal nu a inceput si nici nu se termina cu ghertoi ca van persie...
S-a ales praful , iti zic eu. Bendtner e bun , dar nu foarte bun sa faca fata. Podolski e nou si oricum nu era in forma, Giroud la fel e nou . Bine ca vine Vermaelen sa dea gol cu capul din corner.
Trebuia sa va asteptati ca Van Persie va pleca. Chestia nasoala e c-a plecat la un alt club din PL.
Pana la urma si jucatorul , si Arsenal au fost de acord cu plecarea.
La United Chicharito si Wellbeck vor face banca si se vor duce dracului in timp ce la Arsenal Podolski si Giroud vor veni din spate cu pofta mare si vor trage echipa dupa ei.
La fel cum ramane de vazut cum se va adapta Van Persie la United, asa si cu Podolski sau Giroud.
Deocamdata cei doi sunt buni doar pe hartie.
hai fiti barbati, nu va mai tot alintati atata:P
Eh... la partea cu rezerve bune..Bedtner si Chamack nu pot fi de acord cu tine... Chamack daca ar fi cel de la Bordeaux ,da ..ar fi super...dar se pare ca nu se prea regaseste la Arsenal probabil din cauza ca joaca destul de rar... iar Bendtner...ar un sictir in el ... sigur o sa ii fie lene sa alerge dupa minge...
Ti-am zis ca acum vor sta altfel treburile. Ceilalti jucatori nu vor mai privi atacul ca Van Persie si restul. Pana nu va iesi la suprafata un lider dintre ei, o masina de dat goluri, lucrurile vor fi foarte diferite pentru toti.
Nu e obligatoriu ca Giroud sa fie titular incontestabil. Sau Podolski.
Si Bendtner si Chamack pot face surprize. Si daca dau goluri, e greu sa ii scoti ca sa ii bagi pe primii doi.
Atacanti rai oricum nu-s. Ca nu ar fi ajuns la Arsenal daca erau.
Bine, exista exemplul ala Park Chu Young. Ala e dubios rau. Nu stiu ce i-a trecut lui Wenger prin cap cand l-a luat pe ala. O lovitura de marketing, poate...
A plecat omu` dupa trofee. Ca Torres. ![]()
Nu mai fiti suparati, cica vrea Wenger sa-l aduca pe Llorente .
Eu il vreau pe Lisandro Lopez de la Lyon decat pe Llorente... dar pana la urma ar fi bun si Llorente.
Nu inteleg ce naiba tot plageti atat, doar acum fara van Persie n-o muri Arsenal/
Aresnal moare nu are cine sa mai de-a gol acum,chiar daca vine Llorente nu mi se pare un mare marcator.Mai bine scoate 50 milioane si il ia pe Falcao care e peste RVP
Cum nu are cine marca?? Podolski , Giroud astia ce-s?? gropari , eu stiam ca-s atacanti??
In loc sa te bucuri ca ti-a venit Van Persie, tu ai grija cine va da gol pentru Arsenal. ![]()
Transferul asta se poate transforma intr-o mare lovitura pentru Arsenal peste cateva luni ![]()
Aici nu e vorba cu nu au atacanti ca numar eu ma refer valoric,Giroud nu da goluri nici jumate cat a dat RVP in campionatul anul trecut.Despre Podolski tu crezi ca de fraieri l-au dai aia de la Koln, va fi cum a fost Torres la Chelsea adica 0 barat.
Eu cred ca Arsenal o sa o duca mai bine sezonul asta ca sezonul trecut ![]()