FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Arsenal Londra

«12345610»
Arsenal1886Steaua194715.05.2012 17:21

Walcott- Van Persie- Podolsky

 

Or sa fie letali :D

gio_stgloria15.05.2012 17:32

Numai sa ramana Persie :oops: . Si in videoul de mai sus lasa impresia ca vrea sa plece si ca exista oferte.

Daie8615.05.2012 17:48

da cu M'Villa e ofiacial...a platit Wenger 17,5 milioane pe el....acum ma razgandesc, nu-l mai vreau pe Hamsik, sper sa ramana Persie

Arsenal1886Steaua194716.05.2012 12:34

Ramane Persie...omu' o sa fie o legenda !

red&blue_boy16.05.2012 19:01
Ramane Persie...omu' o sa fie o legenda !

Fara suparare, dar fara trofee nu prea are cum. Iar la Arsenal ma cam indoiesc ca le poate obtine, cel putin nu acum...

Arsenal1886Steaua194716.05.2012 20:11

O sa obtina si trofee... am incredere ca Wenger face o echipa buna vara asta. :)

red&blue_boy16.05.2012 20:58

Cine stie, poate chiar Wenger e problema...

Arsenal1886Steaua194717.05.2012 06:24

De ce ar fi problema? Nu e ca si cand cu el antrenor nu a castigat Arsenal trofee... tot el a facut si echipa fantastica cu 49 de meciuri fara infrangere ... asa ca nu cred ca el ar fi problema... problema a fost ca s-a construit un stadion din banii clubului... si pentru a acoperi cheltuielile a inceput proiectul asta cu tineri jucatori.... care a dat gres ... dar de acum situatia o sa se schimbe... :)

gio_stgloria29.05.2012 19:54

 

 

301799_336986439706155_1538442147_n.jpg

 

 

gio_stgloria13.07.2012 13:42

Pentru deplasare :

 

 

 

527980_361383933933072_585578232_n.jpg

 

 

 

O faza foarte tare (cititi de jos in sus in prima poza) :

 

320356_360378507366948_875508552_n.jpg

 

283770_361051410632991_1212420560_n.jpg

gio_stgloria20.07.2012 12:41
Arsenal1886Steaua194721.07.2012 14:21

Genial si acum :)

Ronnie21.07.2012 14:47

Si mai genial :))

 

309467_366598703409886_1627186476_n.jpg

gio_stgloria21.07.2012 15:08

Dragut , dar ati dat cu mucii-n fasole la scrierea cuvantului title. :yeahh:

blindica21.07.2012 16:49

Si nu numai cu ''titel''.

 

Robin van Persie cica este dorit intens de cele doua echipe din Manchester. Eu nu prea-l vad prin Manchester si as zice ca una din cele doua blufeaza. Juventus ar mai fi pe urmele lui van Persie.

gio_stgloria24.07.2012 12:22

Va las sa ghiciti cine e si ce legatura are cu Arsenal. :D

 

Santi-Cazorla_2769252-e1342881980327.jpg

Arsenal1886Steaua194724.07.2012 12:29

Cazorla, posibil viitor jucatorul al lui Arsenal :D suma se pare ca undeva la 20 milioane euro ( ceea ce e foarte mult pentru Wenger ) :D

gio_stgloria02.08.2012 08:53

Legenda vie a lui Arsenal, Thierry Henry, isi doreste sa-l vada pe Robin van Persie imbracand tricoul lui Arsenal si in sezonul urmator. Increzator in viitorul echipei de al carui nume se leaga, cel alintat de fanii londonezi Titi, a acordat un amplu interviu televiziunii Sky Sports in care a vorbit despre situatia internationalului olandez, precizand ca trupa lui Arsene Wenger poate face treaba buna daca nu vor exista atat de multi accidentati ca in anii trecuti.

 

Thierry, ce inseamna pentru New York si oamenii de acolo sa organizeze Barclays Cup ?

 

S-a vorbit foarte mult despre turneu. Luni dimineata, am vazut agitatia oamenilor in legatura cu acest eveniment. Bineinteles, este grozav pentru fanii din Statele Unite, ei au asteptat cu nerabdare sa vada echipele din Anglia.

 

Cum te astepti sa fie noul sezon pentru New York Red Bulls odata cu transferul lui Tim Cahill ?

 

Am pierdut in acest weekend in deplasare, 3-1, insa a fost o infrangere meritata. Pe Tim toata lumea il cunoaste. El este un tip modest, umil, iar legat de calitatile sale fotbalistice, este un jucator care da bine cu capul, este extrem de mobil si totodata inspirat cand are mingea la picior. La aceasta echipa se investeste serios, conducerea vrea nume mari in lot si se doreste performanta. Sunt convins ca vom avea un sezon mult mai bun.

 

Sa vorbim putin si despre fosta ta echipa, Arsenal. Unde ii vezi pe tunari in acest moment ?

 

In acest moment, ei s-au intors din Asia, deci ii vad la Londra (rade).

 

Ce parere ai despre situatia lui Robin van Persie ?

 

Nicio parere, nu stiu ce sa spun. Sunt in aceeasi postura ca si oamenii obisnuiti, citesc ziarul si aflu ce se intampla. Toata lumea vrea ca el sa ramana, dar asa stau lucrurile. Nu sunt genul de om ce sa vorbesc despre problemele echipei, vreau doar ca Arsenal sa o duca bine. Pot sa dezvalui ca din postura de fan, as vrea ca el sa fie in continuare jucatorul nostru. Cand eu am plecat, toata lumea a plans, dar in stagiunea urmatoare, Arsenal a avut un parcurs foarte bun, asa ca se poate intampla orice.

 

Ce spui despre transferul lui Lukas Podolski ?

 

Toti stim la ce sa ne asteptam. Sa speram ca se va adapta cat mai bine la stilul din Premier League si ca va juca bine pentru noi. Cum am mai spus, stim la ce sa ne asteptam din partea lui. In momentul in care aduci un fotbalist cu peste 100 de prezente in nationala Germaniei, nu transferi orice fel de jucator.

 

Jack Wilshere va juca din nou doar prin octombrie. Cat de ingrijorator este asta pentru Arsenal ?

 

Este foarte ingrijorator. Cand am revenit la Londra sub forma de imprumut, vedeam cat de mult se straduieste sa revina pe gazon. Ai nevoie de Jack Wilshere prin preajma. Imi reaminteste de mine cand am ajuns la Arsenal si erau vechii jucatori. In primul rand, el este un fan al echipei de cand era mic si cu siguranta ai nevoie de acest gen de jucator in vestiar. Nu doar ca este englez si un suporter al nostru, ci si un fotbalist de mare clasa. Pentru a avea un sezon bun, trebuie sa avem toti jucatorii apti, in special Jack Wilshere.

 

Sa intelegem ca pentru a avea un sezon bun, Arsenal nu are voie sa aiba accidentati ?

 

Voi spune un lucru destept ce l-a spus acum cateva saptamani si Arsene Wenger. Sa speram ca ii vom transfera cat mai repede pe Abou Diaby si Jack Wilshere. Da, ai mare nevoie de toti jucatorii. Anul trecut am suferit la mijloc, dar Mikel Arteta s-a descurcat admirabil. Cand ai toti fotbalistii la dispozitie, lucrurile stau diferit.

 

Tunarii au terminat la o distanta destul de mare in sezonul trecut de cele doua reprezentante din Manchester, City si United. Ce trebuie sa faca baietii lui Arsene Wenger in stagiunea ce sta sa inceapa ?

 

Cred ca le lipseste increderea. As vrea sa reamintesc ca atunci cand eu am ajuns la Arsenal, am terminat la 18 puncte sub Manchester United si in anii urmatori ne-am revenit, deci este realizabil orice

Danut710.08.2012 08:39

Arsenal are nevoie de van Persie, deci Wenger trebuie sa faca tot ce-i sta in putinta sa ramana olandezul!

Joker2410.08.2012 12:22

Van Persie o sa ramana!

gio_stgloria10.08.2012 13:13

Nu zi hop pana nu sari parleazul. Pana nu trece perioada de transferuri nu poti fi sigur de nimic.

 

Persie,Giroud, Podolski ,Arteta, Cazola, Wilshere,Song,Koscielny,Vermaelen,Song,Scezny ,posibil si Sahin. Daca suntem feriti de accidentari si nu pleaca nici Persie ne batem la titlu.

Joker2410.08.2012 13:16

In inima lui e doar ARSENAL, va ramane.

Ronnie10.08.2012 13:20

Cum era si Liverpool pentru Torres.

gio_stgloria10.08.2012 13:22

Este posibil sa ramana , dar asta nu inseamna ca isi doreste neaparat asta. Daca vrea sa ramana isi prelungeste contractul si cu asta basta. Ori mie mi se pare ca se cam coteste.

drvladyk10.08.2012 13:34
Ori mie mi se pare ca se cam coteste.

 

pai cand sunt zvonuri ca te-ar vrea United? vrei si tu la o echipa mare, nu? iti creste pulsu' :)):))

«12345610»