Nu te inseli... chiar a dat dubla la debut ![]()
Nu te inseli... chiar a dat dubla la debut ![]()
E promitator baiatu, de-abia astept sa-l vad in oficiale.
Se pare ca Denilson e pa-pa.... am inteles ca l-a luat Sao Paolo....
Eu am inteles ca e imprumutat.
Imprumutat un sezon.
Da...la vremea aia nu era sigur daca e imprumutat sau vandut...e bine si imprumut..un sezon am scapat de el... ![]()
Abou Diaby out 10 saptamani.
Si uite cum plecarea lui Denilson incepe sa fie resimtita.
Diaby se accidenteaza mereu asa... sper sa nu urmeze Van Persie.
Astazi incepe noul sezon din Premier League, iar tunarii vor infrunta in deplasare pe Newcastle.
Echipele de start posibile:
NEWCASTLE UNITED:
Krul
Simpson, Coloccini, S Taylor, R Taylor
Gutierrez, Barton, Cabaye, Tiote
Ameobi, Ba
ARSENAL:
Szczesny
Sagna, Djourou, Vermaelen, Gibbs
Song, Ramsey, Rosicky
Gervinho, Walcott
Van Persie
Nasri si Fabregas nu fac parte din lot, ambii urmand sa paraseasca echipa.
In concluzie , se anunta vremuri grele pentru echipa, in special pentru jocul ei iar pronosticul meu pentru acest meci este 1x , desi o spun cu parere de rau.
Arsenal a obtinut semnatura costaricanului Joel Campbell , jucator ce evolua inainte la Deportivo Saprissa. Joaca pe pozitia de atacant , are 19 ani , 3 aparitii la Saprissa si 5 la echipa unde a fost imprumutat in 2011, Puntarenas.
Daca performantele de club lasa de dorit , in cadrul nationalei , Joel Campbell are rezultate bune : 8 goluri in 9 meciuri pentru Costa Rica U17, 8 goluri in 12 meciuri pentru Costa Rica U20 si 2 goluri in 6 meciuri pentru nationala mare.
Nu stiu care-i faza cu jucatorul asta care mie nu-mi spune nimic, poate Wenger stie mai multe.
Haha, Joey Barton e omu' lu' Arsenal din nou! ![]()
Urmeaza 2 etape pentru Arsenal in care joaca cu Liverpool si Manchester U. Cu lotul de acum.... e greu.
Arsenal l-a achiztionat astazi pe fundasul stanga Andre Santos de la Fenerbahce. Internationalul brazilian, care joaca din anul 2009 atat in Super Lig la Fener, cat si la reprezentativa cariocas, a imbracat de 22 de ori tricoul nationalei si a bifat 52 de prezente la Fenerbahce, pentru care a si marcat 10 goluri.
Andre Santos este recunoscut ca un fundas stanga cu veleitati ofensive, si va fi un adevarat castig pentru banda stanga a tunarilor. Inainte de a-si incepe aventura europeana la Fenerbahce, Andre Santos a jucat in Brazilia pentru Figureirense, Flamengo, Atletico Mineiro si Corinthians.
Sunt incantat ca am semnat pentru Arsenal. Acesta a fost unul dintre visele mele, sa joc la o echipa importanta a europei, iar acum am realizat acest lucru. Toti brazilienii care au venit la acest club au vorbit extraordinar despre el si sunt incentat sa fac parte din familia numita Arsenal., a declarat Andre Santos la parafarea contractului cu Arsenal.
Andre Santos va imbraca tricoul cu numarul 11 la Arsenal si va avea inscriptionat pe spate A. Santos.
Pai ai cam avut dreptate , ba chiar au fost de toata jena , 2 infrageri , 0-2 cu Liverpool si 8-2 in deplasare de pe Old Treford. Cred ca vor avea acelasi sezon slab , pe care l-a avut Liverpool in anul trecut.Eu nu ma asteptam sa ii scoata nici pe Udinese , dar uite ca in acel meci norocul a fost de partea lor.
Urmeaza 2 etape pentru Arsenal in care joaca cu Liverpool si Manchester U. Cu lotul de acum.... e greu.
Old Treford
Olt Trei Ford mai degraba.
Referitor la Santos, numa' fundas stanga nu este el.
Arsenal a mai facut 4 achizitii in tot acest timp :
CHU-YOUNG PARK de la AS Monaco
YOSSI SHAI BENAYOUN de la Chelsea
MIKEL ARTETA AMATRIAIN de la Everton
PER MERTESACKER de la Werder
Cred ca Arsenal poate intra in cartea recordurilor sezonul asta... sa dai 5 goluri si sa pierzi cu 4-3 ? ... nu stiu cate echipe reusesc asa ceva ...
Arsenal reported pretax profits of 14.8 million pounds (?17.1 million; $23 million) in the year ending May 31, 2011, as reduced gains from player and property sales led to a drop in the Premier League club's earnings.
Arsenal released the numbers Friday, revealing a drop from the record 56 million pounds (?65 million; $87 million) profit in 2010 as it failed to generate much revenue in players sales, with Eduardo's transfer to Shakhtar Donetsk the lone standout fee of last season.
The biggest drop was in the club's property segment as it generated only 30.3 million pounds (35.2 million; $47.3 million) from Highbury land sales compared to 156.9 million pounds (182.2 million; $245.1 million) the year before.
It's a good set of results again, Arsenal chief executive Ivan Gazidis said. It doesn't reflect the activity that happened during the summer"and the transfer window in particular"but it does show another good year for the club.
Arsenal's player revenue will rebound next year after the north London club sold Cesc Fabregas and Samir Nasri for a combined 50 million pounds (58 million; $78 million).
The club added in a statement that overall revenue also dropped from 379.9 million pounds (440 million; $592 million) to 255.7 million pounds (255.7 million; $398.4 million). It also has 160 million pounds (186 million; $250 million) in cash in the bank with Gazidis hinting more players could be coming if necessary.
We do have money that would be available to spend in the transfer market as Arsene decides is necessary, Gazidis said.
The Gunners have struggled to start Wenger's 15th season in charge but club director Stan Kroenke backed the Frenchman.
Arsene's our man, Kroenke said. That's who we put our confidence in.
Henry, ofertat de Arsenal
Atacantul francez Thierry Henry ar putea reveni la Arsenal Londra, echipa la care a cunoscut gloria fotbalistica, dupa ce tunarii i-au propus un contract valabil pe doua luni.
Henry ii va suplini pe Gervinho (Coasta de Fildes) si Marouane Chamakh (Maroc), care vor evoulua in ianuarie la Cupa Africii pe Natiuni.
Managerul londonezilor, Arsene Wenger, s-a decis sa il oferteze pe Henry, dupa ce acesta s-a intors din vacanta petrecuta in Mexic. Henry are un contract de 4,5 milioane de dolari cu New York Red Bulls, dar s-a antrenat alaturi de "tunari" in luna noiembrie.
În cazul in care va accepta oferta, el ar putea evolua in sapte partide de Premier League, in meciurile din Cupa Angliei, dar si in prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor, contra italienilor de la AC Milan. Printre partidele din Premier League in care ar putea evolua, se afla si cele cu Manchester United si Tottenham Hotspur.
Fost capitan al londonezilor, Henry a inscris 226 de goluri in perioada 1999-2007, fiind cel mai bun marcator din istoria "tunarilor".
Henry, in varsta de 34 de ani, a fost desemnat de catre suporteri cel mai bun jucator din istoria echipei Arsenal, in 2008. El joaca la New York din iulie 2010.
Onlinesport
![]()
Pune manuta si ajuta si el echipa?
Mai repede pune piciorul si ajuta echipa
... ma bucur foarte mult ca a revenit...chair si pt 2 luni ...
@david
du-te pe luate-as la misto.
Arsenal = Henry !
E legenda lor dar isi atinge varful carierei la Barcelona.
Si acum probabil ca si echipa sa de suflet e tot varzelona.
E legenda lor dar isi atinge varful carierei la Barcelona.
E parerea ta, dar varful carierei lui Henry a fost la Arsenal. Dupa mine, odata cu transferul la Barcelona a inceput regresul lui.