FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Discutii generale despre Liga 1/2

«123456»
pytycrys31.07.2011 19:59

Cainii 4-0.

danimarcu31.07.2011 20:07
Cainii 4-0.

5.

Adrian31.07.2011 20:11

dinam0 isi rezolva incet, incet existenta. De cand s-a intors borcica de la Miami.

He he... doar nu se lasa finul la nas, nu? Dupa 4-0, trebuia sa fie cineva mai cu mot. :D

Ronnie31.07.2011 20:18

Isi revin ei joi.

Raul...31.07.2011 20:54

pana aici le-a fost victoria cainilor...de saptamana urmatoare simt ei gustul eliminarii din Europa League..:))

Daniel-Ionut03.08.2011 09:22

Cele doua serii din Liga 2, prima foarte slaba, a 2-a foarte puternica:

 

Seria 1

1. Victoria Branesti

2. Sageata Navodari

3. Delta Tulcea

4. Dunarea Galati

5. CS Otopeni

6. FC Botosani

7. Viitorul Constanta

8. Astra II Giurgiu

9. FC Snagov

10. Dinamo II Bucuresti

11. CF Braila

12. Gloria Buzau

13. Farul Constanta

14. ACSMU Politehnica Iasi

15. FCM Bacau

16. Callatis Mangalia

 

Seria 2

1. FC Timisoara

2. Gloria Bistrita

3. FC Bihor Oradea

4. ALRO Slatina

5. CSM Rimnicu Vilcea

6. FC UTA Arad

7. Ariesul Turda

8. Gaz Metan CFR Craiova

9. Unirea Alba Iulia

10. FC Argeș Pitesti

11. Muresul Deva

12. Juventus Bucuresti

13. Chindia Tirgoviste

14. CSM Slatina

15. Luceafarul Oradea

16. FC Baia Mare

David03.08.2011 09:33

Timisoara, Bistrita, Bihor. Tare. :w00t:

Daniel-Ionut04.08.2011 14:11

Ce Bistrita, Bihor... un singur meci: UTA - Timisoara :boxing:

cristy.steaua2104.08.2011 16:30
Ce Bistrita, Bihor... un singur meci: UTA - Timisoara :boxing:

 

:boxing::boxing::boxing:

Meci tare. Si in teren si in afara lui.

navodarean04.08.2011 19:58

Sageataaaa Navodaaaaaariii OOOOOOOO Sageata Navodaaaaari

Daniel-Ionut05.08.2011 12:27

Pantilimon, de la Timisoara la Manchester City.

bogdinho'08.08.2011 09:56

Conform celui mai specializat site de fotbal din lume " www.transfermarkt.de " , am reusit sa constat cu surprindere ca avem unul dintre cele mai tinere loturi de jucatori din Liga 1 , cu exceptii foarte mici ( Ceahlaul cu o medie de 24,3 ani , Otelul 24,6 ani ) . Media de varsta a Stelei este undeva la 24,8 ani , o diferenta foarte mica. Desi nu pare , asta spun cifrele. Mai mult , cel mai valoros lot este tot al Stelei 29.150.000 euro , urmat de CFR Cluj 25.500.000 euro , Rapid 24.050.000 euro si Dinamo 22.075.000 euro.

 

Constat cu suprindere ca si Otelul , U Cluj , Astra sau Gaz Metan au loturile destul de valoroase , insa in acelasi timp mai cred ca valorea jucatorilor nu este exact tocmai cea aratat pe teren , aici incluzand toate echipele din Liga 1.

 

Altceva interesant este faptul ca Liga 1 este un campionat mai valoros pe foaie ca Serbia , Cehia , Bulgaria , Suedia , Danemarca sau Norvegia , insa majoritatea acestor campionate sunt inaintea noastra in clasamentul coeficientilor.

 

Untitled.jpg

Daniel-Ionut12.08.2011 10:43

Presedintele LPF, Dumitru Dragomir, ridică standarele pentru cluburile din Liga I, cu scopul de a creste calitatea jocurilor si confortul spectatorilor. Șeful Ligii a propus ca una dintre conditiile obligatorii in vederea obtinerii licentei să fie, incepind din campionatul viitor, 2012-2013, existenta instalatiei de incalzire a terenului.

 

În plus, gruparile trebuie să investească si in amenajarea arenelor. Concret, să asigure minimum 3.000 de locuri acoperite pentru stadioanele cu 10.000 de locuri si 5.000 de locuri acoperite pentru stadioanele care au o capacitate mai mare de 10.000 de locuri.

Adrian20.08.2011 08:49

198.jpg

 

 

Lazar si fostii stelisti fac spectacol pentru Hagi. La pauza, Viitorul Constanta - Dunarea Galati 4-0

Goluri: Cristocea de doua ori, Albu din pasa lui Lazar si Ninu cu lob de la 40 de metri.

 

12. COSTEA Cosmin

2. NINU Ducu gol

3. TURCU Lucian

4. BEJAN Florin

5. ONICAȘ Mihai

6. LARIE Ionuț

7. ALBU Marius gol

8. LAZÂR Alexandru cartonas galben

10. Cristocea Vasilică (cpt.) gol gol

11. CHIȚU Aurelian

22. PANTELIE Cristian

 

1. BOLBOAȘĂ' Mirel

9. HERTU Nicolae

14. CURETEU Radu

16. PÂCURARU Vasile

18. VAJOU Nicolas

23. MUSCĂ' Marco

25. Simion Valentin

 

 

Scor final, 4-1.

ebonyc20.08.2011 14:46

PFf, am dormit de am spart. A fost difuzat meciul undeva?

Daniel-Ionut02.09.2011 14:22

Vaslui s-a pus pe treaba. Dupa ce au semnat cu Marius Constantin, si sunt in discutii avansate cu Gangioveanu si Ghioane, se discuta si despre venirea argentinianului Lucho Figueroua :blink:

bogdinho'02.09.2011 15:05

Ar fi chiar o lovitura daca l-ar aduce pe Lucho , mi-aduc aminte de el de la acea dubla Steaua-Villareal din 2005 , atunci era pletos.

 

Porumboiu chiar nu se uita la bani , pacat ca au fost interzisi la transferuri in perioada asta. Cu siguranta ar fi adus jucatori de mare valoare. Insa de la avea jucatori valorosi , lot valoros , pana la a avea o echipa puternica e cale lunga. Vom vedea , macar sa ii bata pe caini etapa viitoare :D

 

 

Ronnie02.09.2011 16:27
Porumboiu chiar nu se uita la bani , pacat ca au fost interzisi la transferuri in perioada asta.

 

Ptu dracie, mare pacat.

Daniel-Ionut28.09.2011 14:01

Vineri, UTA - Poli Timisoara, de la ora 19:00 :boxing:

Daniel-Ionut01.11.2011 11:37

Sumudica, noul antrenor al Brasovului. Deci iar o sa dam peste cioara asta.

Daniel-Ionut14.02.2012 09:47

Cica Wome semneaza la sfarsitul saptamanii cu Petrolul :huh:

Camerunezul a mai jucat la Roma, Bologna, Inter, Fulham, Espanyol, Koln, Werder.

Ronnie14.02.2012 10:35

Mai degraba promoveaza un junior. Si vara trecuta a venit Celsinho la Targu Mures si n-a facut nimic.

MoWeed14.02.2012 11:19

Pai la vreo 45 de ani, cat o fi varsta lui reala, cine atlcineva sa-l ia?

red&blue_boy14.02.2012 18:28
Pai la vreo 45 de ani, cat o fi varsta lui reala, cine atlcineva sa-l ia?

Nu are atat! Cred ca esti invidios ca nu l-a adus ne-a Jiji ! :P

MoWeed14.02.2012 19:44

Asa este. Mi-l doream alaturi de Armenteros si Camus

«123456»